Jump to content
Българският форум за музиканти

Fl Studio барабани


brysnaria

Recommended Posts

Ами кратко откъсче направено на FL Stuidio ,с помощта на няколко плъг-ина.

Kak ви звучи?:)

 

mp3

super е биита на "Розана"!!!

дръм модула кой е?

 

Сешън друмс или ДрумАгент?

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста пипнато е откъм писане на динамика, и избор на семпли. Звучи ми малко като акузтичен джаз. Може би трябва още известно пипане, като компресия/еквилайзери, и ще е ток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е чак безумно. Звучат ми много добре балансирано барабаните, но малко по-малко перкусивно от необходимото. Соловото барабанче, макар, че звучи красиво, леко мътнее, все едно е сложено в банята. Касата(до колкото мога да чуя на моите колони) също ми се струва, че и трябват още МАЛКО високочестотни съставки и удар(може би по-бърза атака на компресора,както и експерименти с трешолда, ratio-то и gain-а, така, че само първоначалния удар дса бъде малко по-силничък, и после компресора бързо да глътне силата).

 

Също така семпъла на касата ми се струва много суров. Ако имаше още малко резонанс, можеше и за floor tom да мине. Мисля, че трябва да и се изреже резонанса около 100-130 Хц с остър еквилайзер, както и да и се вземе на вкус с няколко децибела звученето като "картонена кутия" с по-широк и плавен еквилайзер, със средна честотта някъде около 300-400-500хЦ(с опити, къде звучи най-добре).

 

Пак зависи де, едва ли хеви метъл каси иска човека, но си мисля, че още с по 3-4 децибела трябва да се пипне тук-таме касата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Соловото барабанче мътнее, не заради честотите си, а заради сериозното количество рум и до колкото виждам, авторът това е целил.

Атаката на кика звучи идеално както и да го гледаш.

 

А пък за високочестотните съставки - вероятно да, особено в оригинала има наистина доста повечко високи и по-малко рум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно мое виждане върху този звук.

 

http://fgz.hit.bg/Peavey/Rosana%20drums.mp3

 

(за съжаление не разполагам с отделните тракове)

Редактирано от Overkill
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните не съм ги редил аз, както отбелязаха пичовете те са от Розана на Тото. Мои са само китарата и ефектите и малко компресии.

Просто се удивих колко добре звучат наредени барабани на FL stuidio, понеже много хора казват -FL stuidio sux, та да дигна малко рейтинга на тая програма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоки са! Много ме радват :) Ще издадеш ли тайната с какви семпли са правени ? Не че е толкова важно - просто любопитство :) доста добро доказателсвто, че ако знаеш какво правиш ФЛ се справя много добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоки са! Много ме радват :) Ще издадеш ли тайната с какви семпли са правени ? Не че е толкова важно - просто любопитство :) доста добро доказателсвто, че ако знаеш какво правиш ФЛ се справя много добре :)

Ами плъгина се казва EZDrummer ,доста се озорих докато го намеря.

Мислех да сложа линк, ама незнам дали е разрешено да се слагат линкове към софтуер в форума, ама някой ако го интересува да ми пише на ЛС :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните не съм ги редил аз, както отбелязаха пичовете те са от Розана на Тото. Мои са само китарата и ефектите и малко компресии.

Просто се удивих колко добре звучат наредени барабани на FL stuidio, понеже много хора казват -FL stuidio sux, та да дигна малко рейтинга на тая програма :headbang:

Добре, че се появи ТИ, та да вдигнеш рейтинга на FL :) :) . Тц, тц, тц...

Смесване на 2-3 канала е упражнение за ЗАКУСКА в първи клас и става на която искаш програма с лекота, та даже и само с касетофони се смесват не по зле :) .

 

А сега малко по-сериозно:

Да, станало е добре, но след като казваш, че ритъма е готов, не виждам какво си правил толкова... или говориш за леката "виртуозна" китарка, която се обажда тук-таме, щот синтовете не мисля да ги обсъждам :) , а за смесването споменах вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните не съм ги редил аз, както отбелязаха пичовете те са от Розана на Тото. Мои са само китарата и ефектите и малко компресии.

Просто се удивих колко добре звучат наредени барабани на FL stuidio, понеже много хора казват -FL stuidio sux, та да дигна малко рейтинга на тая програма :headbang:

Добре, че се появи ТИ, та да вдигнеш рейтинга на FL :) :) . Тц, тц, тц...

Смесване на 2-3 канала е упражнение за ЗАКУСКА в първи клас и става на която искаш програма с лекота, та даже и само с касетофони се смесват не по зле :) .

 

А сега малко по-сериозно:

Да, станало е добре, но след като казваш, че ритъма е готов, не виждам какво си правил толкова... или говориш за леката "виртуозна" китарка, която се обажда тук-таме, щот синтовете не мисля да ги обсъждам :) , а за смесването споменах вече...

Господинчо, ако имаш комплекси за избиване - в борисовата градинка се събират някакви скинове да се млатят - отиваш там и проблеми ньет.

Хич няма да се хабя да те коментирам повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.