Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за Блус, Nothing Else Matters и "El Mariachi"


genatawa

Recommended Posts

Здравейте, искаш да ви попитам как мислите има ли китара на която могат да се свирят всички тези стилове акустична разбира се.

Ясно ми е че си има китара за доста от стиловете които съществуват но има ли китара която горе дол'е да влиза в тези изисквания? ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 струнна китара или резонаторна такава ще е компромис между труте. Само мариачито ще звучи странно, но не и неприятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш в музикалният магазин пробваш няколко китари посвири си каквото си знаеш на тях и която ти е най-удобна, а не "най-хубава" нея си вземи, не забравяй, че всеки си предпочита нещо все едно да питаш някого коя е най-красивата картина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лими, много го хвалиш тоя Washburn, ама истината е, че работата при теб е от задкитарното устройство. Иначе не е кой знае какво. С удоволствие го сменям за Фендърче. Прекалено висок е екшъна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@7thString До сега не съм свирил на 12 струнна а и няма къде да пробвам затова нямам огромното желание да я поръчвам по интернет за да остана разочарован накрая от удобството.

И все пак като ще взимам със сигурност ще ида в големите градове да пробвам някои различни китари :)

@StewN Зная просто бих искал да се ориентирам горе долу какво би ми харесало и на мен защото все пак всички имате доста повече опит от мен и е друго като знам на кое да наблегна а не да ида да си купя 1 Ukele :P.

@travelcaster2 Това най-много ми харесва и на мен до момента :P

@Jim-ph Сега карам на тая марка не съм много доволен сама свири ^^

 

Благодаря за мненията не отказвам още.

Редактирано от genatawa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Jim-ph Това и ще направя но просто искам да си имам представа какво търся защото все пак испанското до колкото зная се свири с китара с найлонови струни т.е. класическа Metallica и Блусът със метални или уестърн до колкото зная просто гледам мнение по тях се ориентирам и също така ще гледам и това което най-много на мен ми допада от вашите предложения и от моите желания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

genatawa

Еми, по-странно е - някой път като идеш в някой по-голям магазин, пробвай - определено за купончета и подобни е голяма благинка и звучи повече от приятно. Което ми напомня, че ако това е целта на занятието, не се оръсвай с много пари щото ще те е яд всеки път когато я праскаш по масите, в ръбове и т.н. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@7thString Благодаря много, със сигурност ще пробвам стига да имам възможност винаги ми е било интересно дали ще мога да свиря на такова нещо :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай китарата на някой приятел. Много китари седят върху гардероба, защото като го гледаш по телевизия изглежда лесно. Така и трябва да бъде. Китаристът на сцената трябва да изглежда че се забавлява с леко отегчение. Но зад това, което свири седят годинки труд. Пиша ти това със спомен за популярния виц.

- Можеш ли да свириш на акордеон?

- Може и да мога. Не съм пробвал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Лими, много го хвалиш тоя Washburn, ама истината е, че работата при теб е от задкитарното устройство. Иначе не е кой знае какво. С удоволствие го сменям за Фендърче. Прекалено висок е екшъна.

Не е прекалено висок, ето параметрите на Washburn D10SCE:

1стр 1пр 0.5мм  - 12пр 2.2мм

6стр 1пр 0.55мм - 12пр 2.7мм

 

Друго предложение

YAMAHA GUITARS APX500II

http://www.musicworld.bg/bg/m_300000/i_45796/YAMAHA_GUITARS_APX500II_VW_Vintage_White.html

Достатъчно е да я докоснете само веднъж и ще разберете, че това е най-удобната акустична китара която сте пипали в живота си! Това е тайната на най-продаваната серия акустични китари в света. Направена е точно така, че да ви даде удобството и бързината на електрическата китара в комбинация със звука на акустична китара озвучена през скъп Neumann. Всъщност никога не сте чували акустична китара да звучи така "през кабел"

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Друго предложение

 

 

YAMAHA GUITARS APX500II

http://www.musicworld.bg/bg/m_300000/i_45796/YAMAHA_GUITARS_APX500II_VW_Vintage_White.html

Достатъчно е да я докоснете само веднъж и ще разберете, че това е най-удобната акустична китара която сте пипали в живота си! Това е тайната на най-продаваната серия акустични китари в света. Направена е точно така, че да ви даде удобството и бързината на електрическата китара в комбинация със звука на акустична китара озвучена през скъп Neumann. Всъщност никога не сте чували акустична китара да звучи така "през кабел"

 

 

В момента в базара се продава такава.

Но като махнеш кабела, чисто акустично не звучи ли малко плоско?

Редактирано от krez11
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.