Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за двойни адаптери


Recommended Posts

еедно голямо благодаря за помощта , обаче , ми се ще да не бях почвал никога да я екранирам и да сменям после адаптери и изобщо квото и да е , понеже сега вече трябва със сигурност да си зема нова китара ,от въпросната нищо нестава вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://img92.imageshack.us/my.php?image=pic0002xn0.jpg

 

http://img92.imageshack.us/my.php?image=pic0003ij5.jpg

 

http://img92.imageshack.us/my.php?image=pic0004uz8.jpg

 

ето снимки от великата екранизация дето съумях да извърша :P

тук върпоса обаче е че нешо имам проблем ама голем проблем

вързах жиците , всичко наред свири ,но като дам газ на тон(метъра) и почва да вади невъобразим чум , то и без туй си вади , а са двойни адаптерите, ако не се лъжа някой бече казал че с двойни се решават чум проблъмз , е има и екран но се посасипа след рязането за дупки на адаптерите , та мисълта ми беше как да ги вържа тия жици , нали адаптерите и китарата в началото на тази тема съм написал какви са , та това е ако някой може да помогне , и ditronix ako se включи ,че той доста помогна и може да обясни по добре ако някой не ме разбере ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://img237.imageshack.us/my.php?image=39ew2.jpg

 

между другото е тука снимах тази жичка дето съм запоил дано се вижда , ако не я бях сложил не тръгваше никакъв звук , та с нея просвириха адаптерите но както вече написах яко бруммммм , а от самите адаптери съм вързал само черно и червено кабелче , масата си стои свободна без да е вързана (тази от адаптера) и бяла и зелена са една в друга вързани , нали от адаптера илзат бяла и зелена свързани фабрично една за друга , една маса и червена и зелена жица , а от потенциометрите идват жълта и червена и оплетка(маса) която трябваше да е в фолиото(екрана) но и да вържа масата на адаптера към нея и да не го вържа си е същия ... така че неразбирам къде е проблема , моля помогнете ,благодарим ви :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://img95.imageshack.us/my.php?image=kapilqriuy2.jpg

 

ето схемата която успях да направя , много се затрудних , дано се разбира ако не ще се постарая пак , само ditronix да се включи че неразбрах с жълтия кабел и с масата как става номера нз дали е мн точно нарисувано от мен но така ми се струва че е вързано , а само да отбележа че по дебелите лилави кабелчета от адаптерите в масата които са , те не са свързани изобщо и пак свири китарата , нарисувах ги вързани щото такъв беше първоначалния замисъл но не оказват никакво влияние дори и да са вързани , също така волуме за преден адаптер е това отгоре откъм ГНД-то следващото волуме е средното накрая до буксата за жака е тон-метрото , та м/у 2те волумета има едно като птиче кофанце , тва се вижда на снимката ,ditronix да се включи и тук шото нз кво е , синъото квадратче долу при буксата е ,е забраих му името би му мммммм :) на него пише 37nF , кондензатор или нз какво беше :godbless: аде да си мълча май по-добре , това е каквото не се разбра да се пита , имам интерес да отговарям на всеки въпрос свързан с окончателното завършване на тази проклетия , макар че си взех една нова squier bullet stat и побръмчва и тя та май ще си го отнесе и тя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти предложа тази схема. Ако и с нея има много пум, можеш да провериш дали наистина адаптера е хъмбъкер когато се използват червена и лилава жица, или не. Можа да се окаже, че едната бобина трябва да се обърне наопаки. Преди това пробвай тази схема.

 

За да не повредя потенциометрите, махам им задните метални капачки, калайдисвам ги хубаво отзад с поялника, и после обратно ги връщам на потенциометрите.

pwiring.JPG

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случай, че не си сигурен точно кои жици на адаптера да използваш, прочети това, надявам се да ти е от помощ.

 

Чрез измерване на адаптерите с мултицет(омметър), можеш да намериш кои, два по два, са изводите за всяка бобина. Ако съпротивлението между 2 жици е 4-4.5К, то мериш двата края на една от бобините.

 

Намери кои жици, две по две, са краищата на 2-те бобини, и ти остават само 2 варианта на свързване - единия неправилен(много шумен, със слаб сигнал), другия свързване тип хъмбъкер.

 

5-тата жица, която няма връзка с нито една от другите 4 е екранировката на адаптера(5 на схемата).

humb.JPG

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много съм ти благодарен , но се си мисля че е свързано по този начин но по други пътища :godbless: ще пробвам по късно и ще пиша пак какво е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш да вържеш само адаптера, без да е на китарата към усилвателя, и да провериш дали така има шум.

 

Всъщност - към какво включваш китарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а е така нз дали ще мога да го вържа ще пробвам , към кубе го връзвам ,абе то аз като вързах всичко вадеше някакъв слаб шум и като врътна тон-а от минимална позиция малко и колкото и да го врътна почва вече да ручи като радио-точката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.