Jump to content
Българският форум за музиканти

Китаристи, допринесли за Китаризъма


Recommended Posts

Agustín Barrios Mangoré (Агустин Бариос Мангоре) е китарист от периода на Романтизма (подчертавам, че става дума за романтичния период на китарата, тъй като композиторът живее в периода от 1885 г. до 1944 г.). Според мен някои негови пиеси са задължителни за класическите китаристи. Трудни са за свирене, красиви като музика и придават един нов облик на класическата китара за първата половина на XX век.

 

Jonny Greenwood (Джони Грийнууд) от Radiohead допринася много за китарата като инструмент в алтърнатив рока, както и в по-експерименталната електронна музика. Известен е със своето агресивно свирене, поради което се налага да си слага шина на дясната ръка, докато свири. Но вдъхновява доста китаристи, включително и Matt Bellamy  (Мат Белами)  от Muse, който придава една нова светлина на китарата и успява да я въведе в модерната електронна музика.

 

Относно рок, шред:

 

Виждам, че вече е намекнато за Steve Vai (Стив Вай) и няма как да не му признаем заслугите за китарата в днешно време. Новаторските му идеи определено са уникални и са повлияли на много от нас в стила ни на свирене.

 

Все още никой не е споменал Paul Gilbert (Пол Гилбърт). Мисля си, ако има човек, който прави всичко възможно, за да изсвири даден пасаж по-най сложния начин, то г-н Гилбърт определено изниква първи в съзнанието ми. А това определено има значение върху начина на звукоизвличане, но той го прави перфектно. И вдъхновява много китаристи с този му начин на свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Steve Vai- много е трудно да го сложим в категория/жанр той е уникален и точно с това е допринесъл към китаризмът и музиката. Накарал е доста хора да не учат просто модерните, а ги е провокирал да създадат свой стил и звучене замислете се без него как щеше да бъде. Всеки който е чул 2 негови песни като чуе друга веднага знае кой е, а и не прави някакви безсмислени работи  затова той е спечелил и 3 награди грами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам до колко е допринесъл за китаризма,но е голям според мен,поне в този форум не си спомням да е коментиран, 

тук пускам някакъв произволен линк,не ми се рови,но за няма и половин минута обръща строя и забива слайд китара (който се интересува ще разгледа),абе ирландска му работа,

едит - не му трябва и да обръща строя,ако не е с акустична да забива стар блус..

 

Рори Галахър -

http://www.youtube.com/watch?v=ynMaqiqnJ9Q

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.