Jump to content
Българският форум за музиканти

лампово кубе


vitaly

Recommended Posts

Аре сега пак да разлаем кучетата.

 

С 30 вато ламбов амп може да свириш метъл и да се утрепеш.

Трябва ти само китара едно кабелче и амп.

 

Сори за офтопика.

 

Тони хайде да направим братле едно сравнение.

Ако искаш ще дойда у вас ако искаш ще отидем на репетиционна.

 

Ти поне имаш сяква апаратура аз ще донеса само един амп и един 12 инчов кабинет .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сега, понеже човека пита за 20 - 30 ватово кубе, някак си сравненията на VMB с маршала са неуместни. То така може и с Меса да почнем да сравняваме VMB :cheers:

 

Сега ще ви кажа моето мнение за тези ампчета. Аз имам 2 броя ;)

И това което казва Пламен е абсолютно вярно! Кристален звук, мек драйв, който ако се засили с нещо отпред става лудница. И са много мощни. На репетиция или лайв никога не съм усилвал повече от половината. Като заключение мисля, че не са по-добри от ламповите маршали, меси и т.н. но за бюджетен лампов амп - няма по-добро !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

musicman - си го каза екстра - хем той има 2!

а не каза че отпред слага бос гт8

 

аз какво казах - 30 вата са си ок - но искат или дистер - например маршал джакхемьр или бос метьл зон -за як метьл

или друг вариант - с тяхния драйв за ритьм - и допьлнително нагряване за соло - с бос дс1 или проко рат - това е за шредьри - не е вариант за як метьл

 

метьлхемьр - не виждам какво да се убеждаваме - аз самият свиря с 30 вата лампа - и неговия си драйв не ми стига - затова с педалче отпред или

преамп- процесор сьщо става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не съм уточнил защото всеки може да сложи нещо различно - кой каквото го влече и за каквото иска да го ползва. В сучая колегата пита за тежки неща, но става идеално и за по-леки. Въпрос на избор и вкус.

 

Обаче има хора, които предпочитат усилвателите да са с няколко канала. В такъв случай това не е за тях. Тези кубета трябва да се ползват с нещо отпред за кривоч ако искате да свирите тежка музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ме напсуват лампа-феновете, бих ти препоръчал транзистор, или най-много хибрид, ако наистина искаш тежък, брутален саунд. При наличие на добър педал или процесор пред него, разбира се. Peavey bandit ми се струва наистина удачен избор.

Мда тоя път си прав. Не се сешам за нещо което да е лампово, да става за яко джангър и да е под 2000 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Питай preIbanez. Аз от него купих едното кубе и човека си бичи дет метъл. Даже доколкото разбрах целия албум на тяхната група го е записал с едно VMB и Metal Zone.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е с допълнителен драйв е друго нещо... аз говорих за 100% лампов звук. Той и хот род-а звучи добре с ГТ8 преди това <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда тоя път си прав. Не се сешам за нещо което да е лампово, да става за яко джангър и да е под 2000 лева

Май ще трябва да уточним какво се разбира под джангър?!?!?!

 

По принцип всяки hi-gain амп става, а такива под 2000 бол. Това дали е лампа или транзистор касае качеството на звука, а не нивото на драйва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята беше точно че много малко лампови ампове имат особенно висок гейн. А малкото които имат са скъпи - меса, кранк, пиви 6505 и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха...

 

Иначе, спомням си Valvеstate 8080 и VS100H. Много джангър ставаше, особено с втория. Важно е и с какви адаптери е китарата, дърво, говорители и т.н. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подхванах офтопика но мисля че темата беше за лампови усилватели

а не за Valvеstate 8080 и VS100H.

 

Продължавам да твърдя че метъл се свири само с лампово кубе - наистина хай гейн.

 

Всеки добър лампов амп може да стане хай гейн.

 

Който не вярва да дойде да чуе.

 

а Тони нема нужда да говорим за JTM 30 тва не е истинкси ламбов амп.

 

Серията JTM е бъкана с дискретни елементи.

 

На Балев кубетата обаче са истински ламбови усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе няма значение каква е темата, не трябва за прости неща като заглавия на теми да се нарушава традицията всеки мой пост да получава критика без съдържанието му да се има в предвид :dance:

 

metalhammer - имащ ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

метъл се свири само с лампово кубе

 

Що се отнася до метъла лампова глава + затворен кабинет прави звука на кубето направо смешен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе и аз това мислих да кажа ама все пак човека е написал кубета. Макар че има и кубета които имат як звук - примерно на кранк 2х12 модела - за съжаление струваше към 1500$ ако не се лъжа.

Инъче яка глава с 2 кабинета си е сериозен гиър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.