Jump to content
Българският форум за музиканти

ТРЕМОЛО С ЕДНА РЪКА!


Recommended Posts

значи аз малко съм се занимавал с въпросното тремоло и според мен изискава по тънки палки и не много време за да го усвоиш!

Манджини го ползва ама не докато свири а само за солото си и това е!!

сега ще дам едно видео на един изумителен пич който го ползва доста сериозно докато свири!

казва се Джони Рабб

мисля че всеки от нас за месец би успял да го свири прилично,но за да се ползва докато свириш ще отнеме доста повече време!!

 

Наздраве :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама пич , ако някой от тоя форум може да се научи да прави такова тремоло като тоя за месец - аз си режа документите :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тактоне аз казах само тремоло да се научи да прави,не да свири като тоя.може би няма и месец да отнеме!използва се отскока на палката когато я одариш в обръча на барабанчето!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel: Тремолото лесно?!

това е едно от наи трудните неща при малкото барабан4е,изисква страшно много труд зада се усвои и потдържа ка4ествено тремоло.

Не слу4аино това е първото нещо което са забравя ако не си свирил с месеци наред на комплекта.

 

Така или ина4е каквото и да правиш краиния резултат трябва да бъде постигането на дълаг продължителен непрекъснат тон.

Това е смисала на тремолото./а не да се 4уват отделни удари/ :bravo:

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от тремолото !!! (single, double, buzz) !!!

:greenangel: single??? на м.барабан4е за такова нещо Палиев късаше едно време

на есен с нова песен както се казва :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от тремолото !!! (single, double, buzz) !!!

:unsure: single??? на м.барабан4е за такова нещо Палиев късаше едно време

на есен с нова песен както се казва :)

Извинявам се,но кои са начините за най-лесно заучаване на двойното тремоло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де , тремоло изсвирено със single strokes не е ли пак тремоло ? за да се нарече тремоло трябва да е със double , triple,... strokes или ??? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де , тремоло изсвирено със single strokes не е ли пак тремоло ? за да се нарече тремоло трябва да е със double , triple,... strokes или ??? <_<

трипал, мипал.....

Ами даите да си приказваме на български!

"сингъл"-става дума за тремоло с едини4ни удари което несе използва при малкия барабан.

"дабъл"-тремоло с двоини удари

"бъз рол или прес рол"-зна4и пресовано ,неброено тремоло когато звука се произвежда с притискане на палките към кожата.Полу4ава се жужащ звук като всяка от палките прави пове4е от 2 удара. /без зна4ение колко/

 

Тремоло на м.барабан се прави с двоини рекушетни удари./казвам рекушетни зада не се бърка с парадидлите/!

 

-То с една или с пет ръце все е тремоло. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.