Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Gain


koko13

Recommended Posts

Когато си свиря тихо няма проблем, обаче когато си увелича звука малко повече, gain-a ми намалява и колкото и да го увелича(gain-a) пак не е достатъчно. Как мога да си увелича звука, без да "губя" gain-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е усилвателя?

При недостик на гейн "бустерче" или може да "бустнеш" сигнала след китарата с някакъв "овърдрайв". Друго решение е да ползваш кривоч от друго място.

Това са вариантите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си свиря тихо няма проблем, обаче когато си увелича звука малко повече, gain-a ми намалява и колкото и да го увелича(gain-a) пак не е достатъчно. Как мога да си увелича звука, без да "губя" gain-a?

Какво според теб трябва да прави gain-a и кога е достатъчен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато  използваш гитар рига, драйва на кубето трябва да е изключен понеже се включва нещо като лимитър или защита на входа

когато пуснеш драйв сигнал  и го изкривиш още веднъж....  тествано е по грешка с Маршал МГ серия  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...понеже се включва нещо като лимитър или защита на входа...

Би ли обяснил за несведущите какво е това "нещо като" ?

А за защитата на входа как се включва, ще бъде още по интересно да разбера, че не съм виждал до сега. Тъкмо ще науча нещо полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен въпрос е наистина какво разбирате под gain :blink:. Ето какво казват от Wikipedia по този въпрос:

 

In electronics, gain is a measure of the ability of a circuit (often an amplifier) to increase the power or amplitude of a signal from the input to the output, by adding energy to the signal converted from some power supply. It is usually defined as the mean ratio of the signal output of a system to the signal input of the same system. It may also be defined on a logarithmic scale, in terms of the decimal logarithm of the same ratio ("dB gain"). A gain greater than one (zero dB), that is, amplification, is the defining property of an active component or circuit, while a passive circuit will have a gain of less than one.

 

Все съм чувал за схеми, които с цел запазване на линейност да могат да ограничават усилването до дадена стойност, но идеята на distortion ефекта е ТОЧНО обратната :D :D :D

 

А сега ако може да разбера какво вие наричате gain?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не го обясних точно но се получава следното

...като закачиш сигнал от процесора с драйв, или от компа с гитар риг на конкретния маршал когато

неговия собствен е драйв е включен ... кубето отрязва около 30-40% гейна...  докато не спреш драйва

не знам на какво се дължи  може би несъответствие в нивата на сигнала  ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SORRY, ама акцентът в отговора е в думите "не знам". Нищо полезно. Дори грешно! 

Gain е коефициент на усилване. Когато се свържат последователно две устройства с някакви коефициени на усилване, резултатът е К1 х К2. Няма как да се намалява. Което води до съвсем правилния въпрос на hand_of_doom, Имате ли представа за какво говорите ? Как комуникирате с околните, когато представите ви са си ваши, нямащи общо със същността?

Хайде да ме опровергаете, като обясните простичко, когато увеличачвате усилването на кoй музикален параметър влияе (за конкретния случай на Drive). Няма да се разсърдя и на по-широко обяснение - какво става при Clean  и при Crunch?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гейн=усилване ------------> след определен момент усилването по народно му преминава в изкривяване.. което е и целта в повечето

случай свързани с китара  :rocker:

 

П.С Лично мнение не ангажирам никого с него  :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На половина вярно, ама какво става когато се премине границата на ограничението, когато някой иска още и още GAIN?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поправи ме ако греша но гейна зависи и от формата на изкривяването не само от нивото на усилване  :whistle:

 

 

 

а относно това което каза за К1 Х К2 съм напълно съгласен  ... но усилвателя ограничава гейна не търся логика или причина просто споделям факт 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.