Jump to content
Българският форум за музиканти

Барабани...


Recommended Posts

Та значи, наще не дадоха да си взема акустични барабани, профуках кинтите за електронните така, че си направих сам... тихички и акустичнички :godbless:

 

материали използвани:

 

-Дъски... (доволно)

-Ламарина

-Пружинки

-Две тръби (за фус-а)

-Дебел найлонов чувал

-Бабешка пазарна чантичка (за соловото)

-Скоби

-Два чорапа :godbless: (много готин плътен звук става с тях)

-И накрая, но не на последно място - още куп household материали помогнали за финната настройка на уреда :godbless:

 

Ето малко снимчици:

 

http://tecs.hit.bg/Drumkit.rar

 

 

Чесно казано съм много доволен от това което стана, особено двата педала... взеха ми здравето но станаха супер.

 

 

Айде гледайте, смейте се и си правете барабани и вие :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха :D

Браво,браво :headbang::headbang::lol: DIY форевър :lol:

Стаята ти ме размазва,а барабаните много добре се вписват в интериора. :headbang:

А тва нещо звучи ли като барабани или е просто за тренировка и координация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БРАВО ПИЧ :headbang:

... барабанистът в групата ми като бях тийнейджър също си беше направил такъв педал, но беше ползвал от ония големите бухалко дето се бият тъпани по манифестациите :headbang: иначе идеята му беше като твоето изпълнение

Но ти си минал всякакви граници като си направил цял комплект :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за отзивите... Та за барабаните значи - имат страхотен звук като за DIY барабани, но сравнено с истински е кофти, не е чак ужасен но е кофти. Имам малък проблем със баланса - всички барабанчета са много добре балансирани, касата е по-тиха а фус-а е много силен. Има още да го мъдря тва. Трябва да оправя и краш-а но е лестна работа. Чинелите удивително лесно се изчукаха в една доста приятна форма :D . Като се прибера вкъщи ще се опитам да запиша, но ако звука е прекалено кофти (защото като че ли на микрофона, някой много му е вдигнал хардуерно гейн-а :P ) ще поизчакате до 1-ви септември да се върнат наще и да му сложа 4-5 професионални микрофона ;):P;) тъкмо ще мога да балансирам всичко. Айде че пак се улях, тръгвам към нас да позапиша ;) Peace

 

P.S Евала за вградената кирилизация :) ползвайте я ;)

Редактирано от tecs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, чесно ви казвам, прибирам се вкъщи и ми изчезна EDIT бутона :D

 

Както и да е направих едно записче, стана горе-долу. Докато наглася нивото за записвне направих пробен Beatbox запис > цък < мисля, стана по-добре от записа с барабаните ;) (начинаещ съм все пак :) ) Ето и записа с барабаните > цък <

 

Противно на очакванията ми касата се чува супер много - PC микрофони... какво да ги правиш :P

 

Едит (сега бачкаш а!) :

Само да питам - резонансни кожи имат ли ?

 

Значи касата има, също така и соловото барабанче... На соловото е малко примитивна де ама върши работа :P

Редактирано от tecs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

# Такааа , на соловото му тури пружина отдолу ако няма , иначе му натегни малко кожата .

# Фуса звучи изненадважо добре ...

# На педала на касата тури нещо малко по-твърдо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо чорапи , сложи нещо като стиропор или не знам какво , просто да има малко по-отчетлив удар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е по-твърд удара, тона става по-висок и от соловото барабанче :D

Редактирано от tecs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, чесно ви казвам, прибирам се вкъщи и ми изчезна EDIT бутона :D

 

Както и да е направих едно записче, стана горе-долу. Докато наглася нивото за записвне направих пробен Beatbox запис > цък < мисля, стана по-добре от записа с барабаните :D (начинаещ съм все пак :D ) Ето и записа с барабаните > цък <

 

Противно на очакванията ми касата се чува супер много - PC микрофони... какво да ги правиш  ;)

 

Едит (сега бачкаш а!) :

Само да питам - резонансни кожи имат ли ?

 

Значи касата има, също така и соловото барабанче... На соловото е малко примитивна де ама върши работа ;)

:D;) оправи ми настроението... :D

 

виж малко да вдигнеш по височина снера...че е като кика

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.