Jump to content
Българският форум за музиканти

Репетиционната


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Най накрая записахме барабани в репетиционата!

Решението е повече от бюджетно....!

---

Това е първият опит. 

 

 

Кондензаторния широкомембранен микрофон отгоре, не се оказа добро решение, както предполагах, тъй като електретните капсули дават достатъчно много високи и достатъчно малко бас....

 

---

Ще се радваме на всякакви съвети за разположение на микрофони около дръм сета, както и за постобработка и мастер микс с тракове на други инструменти.

---

Записахме и втори опит, с кондензаторен пред дръм сета и малко по-пипнати настройки: саунда е доста по-плътен.

 

Поздрави за всички ентусиасти :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук http://cdn.shure.com/publication/upload/444/us_pro_mic_techniques_drums_ea.pdf   Схеми , разположения, разяснения ..... Гледай, копирай и екпериментирай !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря :)

Стойките за т.нар. ни 'микрофони' са доста проблемни. От тях има гадни резонанси и браждене по томовете.

Като гледам в тази презентация използват отделни стойки, незакрепени за томовете, макар че съм виждал и истински решения с микрофони закрепени за обръчите.

Съответно в нашия случай решението за касата само е стабилно, а стойките се чудим как да изработим и подобрим, за да премахнем вибрациите.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми ползвай тогава техника, която  Бийтълс са я използвали преди 40 години и до ден днешен е давана за пример :) Кик и каса озвучени , овърхед  над твоята глава и  един рум :)И в PDF файла (пак казвам ) са показани всички видоове озвучаване .Без проби и четене няма как да стане. Във форума е изписано много по тази тема .тубата е пълна с уроци.Просто търси  и учи .Успех!

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За минимално добро качество с минималистичните микрофонни техники има един минимум от изисквания обаче. Този минимум включва що-годе добри микрофони и то подходящи за целта, минимално добър преамп, звукова карта, подходящо помещение и минимум познания относно целия процес на звукозапис. Няма как без да е преодолян този минимум да има това минимално качество, което търсите. Имате барабанист и комплект барабани които ще свършат работа - остава да осигурите другите условия. :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е налице. Минималното качество е постигнато (запис2) като изключим бражденето от някои резонанси.
Отделнистойки за микрофончетата трябват, или да платим на един циганин да ги държи  :), като държим микрофона с ръка проблема изчезва.

Самия сет също може да се подобри, някои чинели, флоор тома не ме кефи много как звучи

Абе ако имаме 6 канала отделни в куул едит, може да оправим и акустиката на помещението с индивидуално настроен ревърб, параметрични EQ за всеки инструмент от сета, ама някой друг път  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Направихме отделна стойка за мини микрофоните.

Микс при записани барабани на отделен трак. Само с кауфландските микрофончета, без at2020:

http://picosong.com/RR3c/

Луд фен на параметрични EQ :), почти неограничени възможности. Mалко съм насилил високите, много ме кефи как записва фуса и райда. Сплашовете са натрапчиви, особено единия, но той и на живо не пасва особено с другите чинели в сета. Определено дръмсета може да се подобри, поне някои рефлекторни кожи. Горко на барабаниста..

 

Някой може ли да препоръча някакви външни usb картички с вход за компютърен микрофон?

Има едни като флашки, които абсолютно не стават, ужасен брум на микрофонния вход.

Ако може да вкараме микрофончетата на отделни канали, с индивидуални EQ просто не знам...

И на мижавия пулт ще се освободят каналите.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз разбирам фенщината, но за сериозен запис защо не вземете един сет от микрофони от някой колега? Сигурен съм, че доста хора във форума биха ви услужили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ясно ми е , че искаш да изкараш звук с нещата , с които разполагаш.Ти хубаво си фен на високи честоти, но тези въобще не са реални.Един съвет от мен :Гледай  брабаните ти да звучат максимално  до реалното им звучене.Защото проблемът ти не идва само от микрофоните и звуковата ти карта, а и монитори.И по-  добре пробвай да записваш само с АТ като намериш подходящо място в стаята , където от сета се чува всичко балансирано вместо да използваш  някакви евтини микрофони.Колкото до USB картите ...  Не знам да има звукови карти , в който да можеш да включваш USB микрофон.Смятам , че тези микрофони използват USB порта на компютъра.МОже и да греша!Не съм запознат с  тези микрофони.За мен лично са , безмислена инвестиция  , особено в твоя случай.По-добре си вземи някаква прилична  8 входова карта.  Виж какво можеш да намериш спрямо бюджета  и предпочитанията , които имаш.

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.