Jump to content
Българският форум за музиканти

Тяло на ел.китара


Recommended Posts

Тъй като съм левичарка, а имам китара за дясна ръка се чудя колко би ми струвало да дам на лютиер да ми направи. Също така се чудя за материала, какво дърво бихте ми препоръчали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Цената зависи от лютиера и от материала...

А за материал - махагон,явор,елша...зажиси от звука който турсиш.

 

Добре дошъл! Чети правилата!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега, работата е по-лсожна....

грифа има лекнаклон на праговете - това е свързано с интонацията

обърнеш ли грифа ще се раздриска интонацията и настройката след това и сетъпа ще са сложнички......поне според мен

 

продай китарата и ис вземи една лефт хенд и ще мирясаш :D алтернативите са сложни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stratocaster е прав, че настройката ще е сложна, затова - на лютиер. А колкото до това, как Хендрикс си е настройвал китарата - с мерак.

Редактирано от kazimbutt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става въпрос Хендрикс дали е настройвал или не. казвам че ще има проблем в посочената ситуация ;) а лютиера........абе ходене по мъките ;) може евентуално да се свалят праговете и да се пренабият както си трябва......ама то работата отива към нова китара в тоя случай ;) просто гледам да спестя главоболия на девойката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, аз пък не миля, че ще има някакъв ненормален проблем с интонациите. разяснете малко какво точно имате предвид, и защо трябва според вас да не могат да се нагласят интонациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
:blink: ИМАМ МАИСТОРСКИ ИЗРАБОТЕН ГРИФ ЗА GIBSON LES PAUL И ГРУБО ОФОРМЕНО ТЯЛО ОТ ОРЕХ ТИП FENDER.ЗА ГРИФА:120 лева,ТЯЛОТО 60 лева! :blink:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.