Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас китара и слушалки


PoSSeSSeD

Recommended Posts

Аз ще ви посъветвам ако си харесвате слушалките, просто да си смените кабела. Аз лично моите ги преправих от двуметров на шестметров :P , щото ми идеше къс и не можех да гледам телевизия:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Би трябвало да не се губи. Аз вкъщи имам за китарата един кабел, който е 5 метра и един 3м., между двата кабела няма никаква разлика при свиренето. Според мен би могъл да се губи звук при доста по-дълъг кабел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола да отбележа, че в БНР голяма част от слушалките са К55 на акг. Естествено има и други най-разни, но в повечето кабини са сложили точно този модел. Дори мисля, че е малко по добър от к66. А к44 не съм слушал.

И 3те модела ги има в динакорд, така че който иска да си земе музика на Цд и да иде да ги чуе и да си избере...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Technical Info

Type: Dynamic, Sealed

 

Frequency Response: 16-20,000 Hz 96 Db

 

Max.input Power: 200 Mw

 

Rated Impedance: 32 Ohm

 

Distortion: Cable: Single Cord, approximately 3 m (10 ft.) Long

 

Stereo Adapter: 1/8" to 1/4"

 

Weight: 210 g (7.4 oz.)

 

за неразбралите 3 метра

akg k55 headphones

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак говорим за слушалки, които струват 20-30 лева. Разбира се не можеш да ги сравняваш със Зенхайзер например. Но аз държа на мнението си, че за тази цена и тази честотна лента, звукът им е повече от перфектен. Поздрави!

аз имам AKG K14, които по принцип са от съвсем друг клас, но имат много по-натурален звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един проблем като си смених кабела и от време на време се едно че някой си играе с волумето усилва се намаля се от к'во може да е спойките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно имаш проблем с потенциометъра за, как го каза, волумето <_< . Зa дължината на кабела, няма проблем, не се губи звук.

Редактирано от Danihell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Бях до Динакорда (в Пловдив) и се завъртях да видя що за слушалки се продават, ами на кутийката на AKG K-55 пишеше turbo bass (тогава си спомних дето се споменаваше за някои модели слушалки с надут бас), а на кутийката на AKG K-66 пешеше natural sound, видях че има и модел K-141 които се водят монитор, та изборът ми за сега е на K-66, ако имах повечко пари, вероятно щях да си набележа K-141

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AKG К141 Monitor-чудесни са за тракинг и свирене...100% пресъздават тона на инструмента

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.