Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за Ibanez V72ECE-BK


Wanko

Recommended Posts

Здравейте!  Свиря от доста време на китара, но като ми се скъса някоя струна и ми е голям мъгла. Днес ми се скъса първата струна и сега се чудя какви струни да си купя, защото има различни дебелини, а аз никаква представа си нямам какво трябва да купя. Само знам, че струните, с които получих китарата са  D'addario. Мога да ви прикача снимки ако трябва. Искам същото звучене, защото много ми харесва как си звучи китарата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, до колкото успях да намеря информация оригиналните струни са тези:

 

http://www.daddario.com/DADProductDetail.Page?ActiveID=3769&productid=92&productname=EXP11_Coated_80_20_Bronze__Light__12_53 ,

 

като за размера не съм сигурен.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъсахте го човека.

Сложи си спокойно тия, които си посочил или обикновени 80-20 Bronze  http://www.musicworld.bg/bg/c_497/i_12268/D_Addario_EJ11.html(не EXP), масово слагам Phosphor Bronze - по-трайни са, но пък звука се различава малко. Аз лично предпочитам по-тънки, но щом си свикнал с такива, слагай тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които си направиха труда да ми помогнат! Днес си купих 11-52 на  D'addario. Звукът е малко по-различен. Явно предишните са били 12-53, но ми харесва и така. Само едно не ми харесва, а то е, че когато ударя 6-та струна малко по-здраво и дрънчи. Дали проблемът е в дебелината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дрънченето идва от прагчетата вероятно ще трябва лека настройка на тръс рода. Писано е доста по въпроса във форума, а в youtube има и доста видеа. Другия вариант е да имаш някакъв дефект на нъта, което обаче е по - малко вероятно.

 

Съветвам те да изчакаш няколко дни преди да предприемеш нещо, за да можеш по-добре да оцениш от къде идва проблема.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай да поостареят струните, може и да спре да дрънчи ;). Разликата в звука не е толкова от различния размер (11-52), колкото от това, че старите са 80-20 Bronze а тия са други - 85-15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.