Jump to content
Българският форум за музиканти

Кога започнахте да свирите?


Vic7oR

Колко годишни бяхте, когато започнахте?  

149 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Aз имах китара на 14, но определено не можеше да се класифицира като нещо на което можеше да се свири. Дори и сега, 9 години по късно намирам тази китара за неспособна :D На 16 си купих чистак бърсак нова кремона с 3 сингъл койл адаптера, само за да я продада година по късно, после се уредих с един червил който така да се каже ми отвори очите :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За сега анкетата показва, че повечето хора започват да свирят 15-17 годишни.Това ме успокоява, защото непрекъснато ме притесняваше мисълта, че съм почнал много късно (14 годишен). :headbang::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15-16 (не помня вече абе 8-ми клас) бях ... тате ми драсна схеми на 7-те мажорни и 7-те минорни акордите и ми каза докато не ги науча да не го питам друго ... и след тфа научих "След 10 години" после минах на Металика и така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега анкетата показва, че повечето хора започват да свирят 15-17 годишни.Това ме успокоява, защото непрекъснато ме притесняваше мисълта, че съм почнал много късно (14 годишен). :headbang::D

15 е добра възраст да започнеш, и дори имаш шансове да станеш доста добър, но това не става с броене от колко години дрънкаш, а по колко часа на ден свириш.

 

А и все пак според мен техниката не е толкова важна колкото идеите. Лично аз предпочитам семпла но идейна музика пред супер технични и лишени от смисъл неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и все пак според мен техниката не е толкова важна колкото идеите. Лично аз предпочитам семпла но идейна музика пред супер технични и лишени от смисъл неща... :D

 

Напълно споделям мнението ти :headbang:

Редактирано от Vic7oR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах някъде на границата между 16-17, след като около година се борех с терзанията, че наште няма да заделят пари за китара без да ме пратят на класически уроци /времето с цигулката прави такива неща със съзнанието на човек :headbang: /...накрая, разбира се, се оказа, че терзанията ми са били напразни и се сдобих с кухарка :D

първите песни които набарах бяха About a girl и така популярната "Не си ми вече майка!" /или в лош превод Nothing else matters/, която "успешно" жулех с палец :D

В следващата 1 година си дрънчах Metallica на български найлон...и така докато не си купих едно Peavey и почнах да свиря на китара :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за рожденния си ден си подарих китара

много е кофти когато се налага сам да си подаряваш нещата които искаш :headbang: и аз съм така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почнах 98-ма, в края на 11 клас (на 18 съм бил) в Русе. Половин година преди това от интернета бях изровил табове на Металика и като ги разглеждам си викам "еей, ми то много лесно изглежда - написано е къде да си сложиш пръстите по грифа... трябва да го пробвам" и тъй половин година си мечтах да свиря, после един приятел, на който баща му е китарист също се нави да свири и почнах да ходя у тях и да се учим, той имаше 2 акустични китари... После дойдохме в София студенти, бяхме в една квартира, той домъкна и едната китара (Орфей сънбърст, от тоя тип, дето пише "Джипсон" на тях :D ), но после му намаля мерака и продължих само аз да дрънкам по цял ден - колко лекции съм изтървал... :headbang: Има ме даже на една снимка по гащи, тъкмо станал от леглото и хванал китарата :D

Следващата година вече бяхме в Студ. град, аз нямах китара повече от 6 месеца :D Добре че по едно време пича се смили над мене и ми я донесе да свиря :D

И тъй, после друг приятел, с когото си свирехме ходи в Щатите да работи едно лято и му поръчах да ми вземе някаква китара и той ми донесе един Ибанец. За съжаление обаче, вече бях почнал работа и ми оставаше малко време за свирене, после пък се и загаджих и сега ако успея 2-3 пъти в седмицата да посвиря е добре :D

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се захванах да дрънкам преди "цели" 2 месеца,когато бях на 16.Леля ми имаше кухарка Пълдин,аз я взех-замъкнах я в Плевен и почнах да дрънка.Знам около 10 акорда,вечният Смоук он д уотърна ,Персикюшън мания на Содом,Айрън фист на Мотерхед до половината.

 

П.П.

Прикрепих адаптер и дистър към кухарката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:headbang: Аз си бях навил адаптер от 2 магнита от вратата на гардероба в Студ. град и жица от някаква бобина на реле. Като машинка за навиване ползвах един стар уокмен :D Дет се вика сиромах човек - жив дявол :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък хванах една "китара" Орфей от 70та, която беше на село миналата година (бил съм на 18) и когато се зарибих да свиря навивах наште за свястна китара, на която може да се свири и струните не са на 2см от грифа, но не успях, защото според тях "това било достатъчно за начинаещ и когато се научиш на такава китара ще можеш и на хубава :headbang: " (демек начинаещите трябва да се мъчат и да ги болят пръстите :D ), после сложих стар БГ адаптер, обаче с дистер ставаше супер микрофония.

 

Та така, сам си събрах пари и за нова година си подарих един Скуиер - не казвах на наште до последно, а като го видяха щяха да ме гръмнат. Струваше си парите де - откакто съм с него имам чувството, че напредвам 20 пъти по-бързо - на кухарката не можех и едно баре да направя даже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В далечната 1988, малко преди комунизма (уж) да си отиде, моя милост се захвана с класическа китара на 8-годишна възраст. Мъчиха ме с глупости, докато пре 92-ра не хванах електрическата...и не я пуснах 14+ години :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.