Jump to content
Българският форум за музиканти

препоръка


Black Skull

Recommended Posts

И послушай Стратокастър за "прос"-ия преамп, че иначе хич не е работа.

ъъ... май ми беше друг ника, но нищо

Какъв съм кретен ама :) Съжалявам много :)

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

тва за преампа и за полевия транзистор ми е на китайски(аз китайски не съм учил)...ще може ли да обясниш?

----

съжалявам, че са ми разпилени темите и за спамерството ама знаете как е при първа китара - и вие сте минали по тоя път

Ми съжалявам ама аз не смятам така. Имам Guitar Rig 2 + Asio4All. Имам 1ms закъснение а китарата си звучи много добре. Само нойс гейта тряя се врътне на -50 като свириш със здрав дист.

 

П.С. Дори когато ходим на репетиции, въпреки че имам дист към кубето ми е по кеф да си пусна китарата към лаптопа и тогава в пулта, защото звука се различава коренно.

Редактирано от zigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с преамп, който не криви (с малко гейн) преди компутера и ще видиш че досега китарата ти е звучала много глухо :)

но да не се отклоняваме от темата повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и защо пречат??? ай вземи изсвири нещо, където се стига до 24ти със твоя Скуиер и ще стигнеш до извода, че 22та прага пречат, а не 24те. Дай тогава да начинаещите китаристи да свирят на кухарки, където се стига само до 12то прагче

Първо- 24те прага удължават грифа. Един тепърва започващ китарист едва ли ще може да свири сола и да му трябват още две ноти, по-скоро ще свири ритъм китара докато се научи- китарата с 22 прага е по-удобна ритъм китара. Второ- кога се стига до 24ти праг? Ти случайно да си чувал за флажолети??? всичко може да се изсвири и с 22 прага, стига да умееш разбира се. С удоволствие ще дам да свирят на кухарки, ама тука навлизаш в друга тема-звукът коренно се различава. А това че ти стигаш до 12то прагче си е твой проблем :) Вярно, по-трудно е, но не е невъзможно, пък и пак казвам, зависи от звукоизвличането, свири флажолети като искаш по-високи тонове. Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. грифа се удължава към адаптера, т.е. нек адаптера е малко по-към средата

2. рядко, но е добре да има запас

3. по-лесно е с 24 прага, отколкото с флажолети

4. стигам и над 12то прагче, но не е лесно и удобно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под флажолет имаш предвид да кажем ако китарата има 21 прагчета ако искаш да изсвириш на 22 прагче правш бенд така ли ? Поне аз така правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро има предвид флажолет с перцето една октава по-ниско примерно. Ама аз си мисля, че ако свириш само ритъм китари ще ти е абсолютно все едно колко позиции имаш, поне в момента не мога да се сетя за някой ритъм над 16-17 прагче. 24-те позиции обаче в крайна сметка ти дават един тон повече на грифа, което си е допълнителна възможност, пък и фалжолетите звучат по-различно от звука на прагчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уошбърна си го купих и не съжалявам... чак толкоз начинаещ не съм... от февруари свиря на акустична(и солата направо ебат мама)

купих си сичко... кабел, ала-бала и за сега свиря на FxBox

пробвах NI Guitar Rig 1.2 ама ебати латенцията - 1сек. почти

мерси и евала на всички които помогнахте :headbang::unsure::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мене.. щом си почнал Февруари 2006 значи си БАШ начинаещ (без да се обиждаш)

 

И да ти е честита китарата! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уошбърна си го купих и не съжалявам... чак толкоз начинаещ не съм... от февруари свиря на акустична(и солата направо ебат мама)

купих си сичко... кабел, ала-бала и за сега свиря на FxBox

пробвах NI Guitar Rig 1.2 ама ебати латенцията - 1сек. почти

мерси и евала на всички които помогнахте :headbang::D:D

Отиди на www.asio4all.com/ и си го инсталирай.

Виж и в раздела за Софтуер има обяснения как да подкараш Гитар Риг-а, защото тоя ФХБокс е доста зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши се как свириш на бърн-а и дай да те видим :headbang:

Редактирано от Vic7oR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще може ли някой от старите кучета да драсне едно pm как да си настроя asio драиверите и guitar-rig-a...

като инсталирах оня "драйвер" asio4all и като пусна NI-GR-1.2 и ми дава грешка... и така всеки път

китарата ако я вкарам в дупката за line-in не ми я отчита от никоя програмка(нито FXBox нито NI-GR), обаче излиза много хубав и чист звук

а като я пъхна в дупката за микрофон звука е ужасен... обаче си ми я отчита... слагам си ефекти и така нататък

-------

който може... ще съм му благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами трябва от миксера в рекординг да избереш лайн-ин (кликаш 2 пъти на говорителчето долу вдясно, после опшънс - адвансед - рекординг) А за асио-то трябва да има тема в Софтуер.

 

Каква грешка ти дава? (щото грешки много :greenangel: )

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.