Jump to content
Българският форум за музиканти

препоръка


Black Skull

Recommended Posts

Дойде славният ден в който ще захвърля стария кух инструмент и ще купя нещо истинско... обаче ето я и дилемата :)

спрях се на следните няколко варианта:

1 - Washburn x12 за 275лв.(мушкам го в компа и със софтуер...)

2 - Squier Standart(май да) за 240лв.(и пак в компа)

3 - Bullet за 220лв. (отново в МА-ШИ-НА-ТА)

4 - Behringer + кубе(Behringer) за 200-250(не запомних точно)... но сметнах че кубе без процесор няма смисъл - дали е така? :think:

------------------------------------

става въпрос за свирене в домашни условия

====================

айде нападайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе има смисъл кубе без процесор, ама аз бих ти препоръчал Уошбърна да вземеш, че е май най-добрата от тия които си изброил, пък си го пъхай където искаш :P А по-нататък ще събереш пари и ще си купиш някакво кубе. Ама поне си вземи хубава китара (ако ще се занимаваш сериозно де), на която да ти е кеф да свириш, а не после да се тюхкаш какво дърво си си взел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно подкрепям горното мнение :)

Уошбърна е доста по напред от другите изброени според мен

па и през компа можеш да докараш сносен звук и да си скрибуцаш спокойно докато събереш кинти за ефект и кубе :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре съм там...

обаче сега е време за следващото стъпало - requierments

ква звукова карта ми трябва? - аз съм с Realtek AC97

както и къв преходник? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върши ти работа, само си земи един моно преходник от голям на малък жак. За повече инфо виж в Гид-а който е важна тема. Ето тук!

Редактирано от FeramonD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай Уошбърна и не му мисли повече :)

zoom_x12qvs.jpg

Много им са удобни грифовете и определено ще напреднеш с нея.

А като гледам и 24 прага има, перфектна е за тия пари :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даа... Уошбърна е ок, само не вземай Бехрингер, че е голям шит...

И хвани някой да ти направи преамп с полеви транзистор, т.е. китара директно в комп звучи много зле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва за преампа и за полевия транзистор ми е на китайски(аз китайски не съм учил)...ще може ли да обясниш?

----

съжалявам, че са ми разпилени темите и за спамерството ама знаете как е при първа китара - и вие сте минали по тоя път

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз не бих се колебал - Уошбърна. Защо:

1. Цената е добра. На сайта пише $289.90. Предполагам, че ще я взимаш от Фактор... Те така пускат първите бройки на хубави цени.

2. Свиря на Уошбърн [X30] (много обективно :) ).

3. Грифът има 24 прагчета и си е доста удобен (ако е като на моята, а той май е), високите позиции се достигат не лошо.

4. Като за начинаещ върши добра работа. На мен ми свърши поне :) Пробвах и тези китари, като избирах моята...

5. Изглежда яко за парите (е, зависи на теб харесва ли ти). :P

6. В сравнение с другите набелязани китари е доста напред :P

 

И послушай Стратокастър за "прос"-ия преамп, че иначе хич не е работа.

 

Късмет! :D

 

Едит: Само кубе си има смисъл, просто няма разнообразие от звуци, но си стига ;) Може после да си купуваш камионче, по камионче = приличен звук. Аз сега свиря само на кубе, което си има не лоши драйв възможности (от лек до доста хард) и става, като за парите си ;)

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен избор, Уошбърн. Преди около месец аз също си търсех ел. китара и се спрях първоначално точно на този модел. В последствие обаче си купих Squier Showmaster (на аватара ми). Китарата, която си избрал, е много подходяща за метъл, защото е с хъмбъкъри и не шуми като пуснеш дистър, докато сингъл коил шумят. Поне така е с по-евтините китари (с които имам опит) Освен 24те прага (които за тепърва оформящ се китарист не мисля че помагат, а напротив, пречат) много хубав е цветът на китарата, хваща окото :) Добър избор, но задължително посвири с нея преди да я купиш. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен 24те прага (които за тепърва оформящ се китарист не мисля че помагат, а напротив, пречат)

и защо пречат??? ай вземи изсвири нещо, където се стига до 24ти със твоя Скуиер и ще стигнеш до извода, че 22та прага пречат, а не 24те. Дай тогава да начинаещите китаристи да свирят на кухарки, където се стига само до 12то прагче :)

Не че аз не съм с 22, ама тва е друг въпрос, все пак "колкото повече, толкова повече" :)

Вашбурна е як и с тва че е с фиксиран мост, щото тремолото при евтините китари е особено лайняно и лесно чупливо.

 

За тези пари дося не съм виждал по-добра оферта!!!

единственото гадно е, че регулировката на тръс рода е откъм адаптера, а не на главата

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.