Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко Плащате за Перца?


santtu

Колко Плащате за Перца?  

293 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз пък свиря с перце мое производство - желязно - 2 мм.

хммм. пробвал съм да си правя такива преди много време.моето беше от 50 стотинки. преди направо ги ядях тия пластмасовите перца и съм си :wall: ама т'ва с двумилиметровото ;) поне на мен тогава не ми се стори най-удачното решение. без малко да поставя рекод по късане на струни ;) после :think: :) ура сетих се :) и известно време си ги правих от фоно карти ;) даже тук някъде в къщи още се търкалят такива. сега свиря с едно шалер 0,24 ;) чесно казано някои може и да не го одобрят , ама на мен ми се залепи за пръстите. и сега :) е то зависи и какво ;) аз свиря блус , фънк и тем подобни. ама с такова перце от 2 мм ;) колко често сменяш струни приятел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на ден може да се събере по 30 мин свирене. Повече от 3 месеца са минали и още нищо не съм късал ;)

Иии, между другото аз моите си ги правя от ножовки за рязане на стомана. Ама не от тия ръчните.

Редактирано от katmai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък на мен една девойка неудържимо почна да ми подарява перца, които сестра й носи от Канада и тя ги има с торби разни Дънлопи. Последния път ми даде 6(!).

 

Доволно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък свиря с перце мое производство - желязно - 2 мм.

:D

хехехехехе То метализъм хубаво ама заеде 'е, пич :unsure::huh:

 

Аз навремето режех винили на Лили Иванова и Роси Кирилова - 1 плоча - 1 година.

Щото ги губя не за друго. Сега щото сме модерни ако закъсам из къщи и е неделя ("Фактор" не работи) режа ЦеДе-та и ДиВиДи-та. Кофтито е, че като се излющи отражателния слой стават абцелютно прозрачно и ги губя около 300 пъти по-често

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък на мен една девойка неудържимо почна да ми подарява перца, които сестра й носи от Канада и тя ги има с торби разни Дънлопи. Последния път ми даде 6(!).

 

Доволно. :)

Иба, таз девойка!!! Де, таквази и за менка! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз не съм си купувал перца от... година-две може би... По едно време просто ми писна да търся нещо подходящо, 'щото никъде нема...

 

И някой ако може да ми каже защо някои перца, като чегърташ здравата, изкарват някакъв гаден дразнещ звук при допира със струната, а други - почти никакъв ('щото нема кубето да ми е нон стоп на 10) :D

 

Веднъж си купих много яко перце Dunlop - 2 мм, никакъв гаден дразнещ звук, свирих 6 месеца (в периода, в който наистина свирех) и това грам не се изхаби и като отидох да си търся пак същото, защото разбира се, си го загубих, обиколих всички магазини и... дръжки перце... нема! Купих си от всички видове дебели перца на тая и на други марки и се изхабяваха страшно бързо...

 

После пак реших да мина на тънки перца (0.7, 1.00, 1.21), като пак трудно си намирах нещо подходящо и сега карам от близо година с едно яко старо перце, което си бях купил преди 2-3 години, ама не бях свирил с него, 'щото тогава не ме кефеше... А то какво да ме кефи - перце като перце... Требва да ти е удобно и яко да рендаш с него, а не да чете mp3-ki ебаси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за китарата ползвах Д'Андреа, но наистина изчезнаха много усърдно от пазара ни... Казва ли ти някой къде ги има, пък смееш ли да питаш, като хората мълчат. Ползвах и едно на Фендер 1,хх мм., което ужасно бързо се изпили... беше от някаква шарена, прозрачна пластмаса - на вид красиво, на качество пълна нула. Имах и едно Стъби на Дънлоп... ами няма да казвам, че май още някъде ми се подмята из стаята, ако не съм го загубил негде. :)

За баса ползвам Стъби на Дънлоп 3мм. Всичко е за по 1 лв. :) Пари за пера не давам , но се налагаше навремето. На баса свиря с пръсти и не ползвам Стъбито, седи ми, за да ми пази страх :)

 

Като цяло май съм най-доволен от Дънлоп :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop Big Stubby - засега ми допада, на два пъти се затри из стаята, ама все се е връщало при мен :) Като цяло не отдавам голямо значение на перцата, просто това ми хвана окото в магазина, а и струваше левче, та се взехме в крайна сметка :virtuoz:

Редактирано от NamelessOne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Dunlop 2.0 mm. Пасват ми идеално :happy: Вече 6 г. свиря с едно перо. Малко се е изпилило, но така ме кефи повече. Иначе имам 3-4 нови, но тях си ги пазя за резерва. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.