Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Marshall Class 5 и Marshall 50th Anniversary JMP1H


jordantcho

Recommended Posts

Здравейте

 

Интересно ми е дали някои от форума е свирил на някои от двата усилвателя и съответно какви са му впечатленията

Ослушвам се за малък лампов усилвател щото моя (15 W) идва малко силничък за репетеции

 

 

Поздрави

Йордан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз имам комбо варианта на class5. Дори 5 вата за такъв усилвател са доста. Аз с него репетирам с групата и свиря на по-малки участия.

Класически vintage звук, на който аз съм голям фен. Много добре стои в микс с група или на репетиция дори.

Аз съм моднал моя и мога да свиря у нас на много ниско ниво бе проблеми. Също така доста четох из нета и съм го моднал за по близко до плекси звучене. Може да чуеш резултата тук:

Между другото аз съм сколнен да го продам независимо че не съм го обявил за продажба в момента. Ако ти харесва звука и търсиш лампово комбо за дома и репетиции, а защо не и за малки участия (до 50 човека) върши перфектна работа поне за мен.

Ако проявяваш интерес ще ти го дам за 450лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах Клас 5, отскоро имам JMP1H :)

1-ватовият е както се шегувахме някакъв особен Маршалски ват защото е доста шумен, но не толкова колкото Клас 5. Не мисля обаче, че е достатъчен за репетиция. Клас 5-цата може и да става може и да не става, зависи от нивата на репетиране и барабаниста :)

Това, което трябва да се има предвид и при двата е, че са едноканални т.е. чист звук на високи нива на практика нямаш, ако случайно ти трябва.

Като звук - това е въпрос на вкус. Могат да се пробват и да прецениш.

JMP1 - e много точна репрезентация на истинско плекси, без оглушителните нива, и реагира чудесно на динамиката на свирене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

точно това търся - драйв от клас а лампов усилвател

може ли най - учтиво да попитам може ли да го видя и чуя на живо

Редактирано от jordantcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това drive от клас А :) е трудно определимо животно. Но усилвателя е тих за репетиция.

Би трябвало да може да се пробва в MCI или няма вече?

Ако не - ще мислим нещо за моя, за момента организацията е сложна, но ще се опитаме да се справим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, няма място за сравнение, чисто като замисъл на усилвателите.

Маршалите с по-класически дизайн, обикновено могат едно нещо, но пък го могат адски добре :)

Има нужда и от разнообразие разбира се, особено в група, която не се занимава само с кавъри на ДиСи например.

Но аз без Маршал не съм оставал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами място за сравнение има - и двата са клас лънчбокс, лампови са и са маловатажни. Аз си търсих амп за вкъщи по тези критерии. Естествено и да звучи добре. Другото което ме зариби е че крайните лампи на Игнейтъра са 6V6. Повечето малки ампове са с L84-ки. Да не се отплесваме все пак. Явно аз съм все наопаки - не харесвам гибсън, маршал и уиски.  :greenball:  :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.