Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас кубе


Recommended Posts

Здравейте, може би тази тема е по-подходяща за раздела "Хардуер", но се колебаех каде да я стоваря...Искам да ви запитам мога ли да си направя бас кубе от ето тези колони001007031-big.jpg

001007032-big.jpg

Колоните са свалени от една музикална система с неясен произход и родина, която спря да работи...Искам да ги оползотворя като направя от тях кубе, но незнам дали колоните за бас са специални :) Тези тук са доста мощни...Моля посъветвайте ме :think: :think: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бас кубе надали .... зависи от това колко ватови са колко ома колко инча какъв ти е усилвателя и каква ти е кутията т.е от мн неща според мен специално за тези колони за да си направиш "кубе" ще ти излезе по скъпо отколкото да си купиш ново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре събери малко кинтета отнекаде и земи не6то което нема да изгори на 2-рия тон.....бъди сигурен няма да съжелява6 ако го направи6 нервите и псувните са 10 пъти по малко така....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колоните са Пионер 120W, 4 ома...Мислех да си взема някакъв подходящ усилвател и да си "изкова" някаква кутия...Яд ме е някак, като само седят под кревата и събират прах :D Но незнам дали са подходящи...Свирил съм с ел. китара през подобни колони и си звучи доста стабилно, но за бас нямам никаква представа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДравей,

Да ти кажа само че мойто кубе е 100 вата със 16" говорител,а така като гледам твойте колони са не повече от 40вата с тия 4-5" говорителчета,освен това не са предназначени за свирене,а са ХайФай демек за слушане на музика и ще се прецакат. :headbang:

Редактирано от Self-Sacrifice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бас кубе надали .... зависи от това колко ватови са колко ома колко инча какъв ти е усилвателя и каква ти е кутията

..според мен зависи най-вече от това за какво е направен говорителя :bravo:

а за бас кубе е хубаво в спецификацията на говорителя да пише, че е за бас а ако е за бас китара е добре да хваща малко и от високите (ако искащ да шляпаш фънк)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бас кубе надали .... зависи от това колко ватови са колко ома колко инча какъв ти е усилвателя и каква ти е кутията

..според мен зависи най-вече от това за какво е направен говорителя ;)

а за бас кубе е хубаво в спецификацията на говорителя да пише, че е за бас а ако е за бас китара е добре да хваща малко и от високите (ако искащ да шляпаш фънк)

тези колонки определно хващат доста високи доста повече отколкото ниски имам едни подобни нейде из килера помян че имаха не лош звук и доста голям обхват за годината която са произведена марка хитачи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като темата вече съществува и аз да питам

имам Бас-туба с говорител МТХ-12`` мощноста e мисля че 200Вата ето параметрите МТХ

може ли да се направи някво кубе от туй нещо?

и ако може какво бихте ме посъветвали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BaSs3Per, мощността не е единственият параметър, който те интересува. При чувствителност от 89 децибела на ват на метър ( и то най-вероятно измерена в купе на автомобил, какъвто е стандартния случай за авто суббас говорители), съпротивление 4 ома и типичната честотна лента за говорител с такова приложение (разбирай почти никакви среди и високи) според мен би било загуба на време. В най-добрия случай (т.е. ако ти харесва тона)

ще става за домашна употреба, за свирене с др. хора няма да е достатъчно силен.

 

 

astagator, ако имаш време и желание можеш да спретнеш нещо подходящо за тихо свирене вкъщи. Повече от това озв. тяло - едва ли. А 120 вата мощност е нещо, за което тази кутийка може само да мечтае да достигне като порасне голяяяма, голяма :) Явно производителя е бил в добро настроение когато са определяли параметрите. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише 120 вата 4 ома...но наистина май е 40 вата...А може ли да направя някаква комбинация от тези колони и допънително купена специална бас колона....И усилвателче естествено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.