Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за подобрение на Tele


Stoil simeonov

Recommended Posts

Ами реших да сменя адаптерите ,потенциометрите и ключа.Tele-то е копие на Legend.Не бих се разделил с него ,но всичко е за смяна ,много е зле.Единственото ,което намерих в нет-а за него са адаптери на Фендер в РАЙ за форса просто не ми трябва чак такъв ъп а само нещо не толкова скъпо ново.Моля помагайте.Ето как из651362055113.JPGлгежда :

 

 811362054969.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хубав ъпгрейт, ще ти трябват поне около 200/250 лв., та даже и нагоре.

Не споделяш точните причини за смяна на адаптерите. Какво не им достига на сегашните.

Има много марки и варианти за ъпгрейд. Моля бъди малко по-подробен във въпросите си за да може да ти се помогне.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бръм ,много корозия ами всичко си е OLDcool ,свиря на едно лампово кубе и при повече gain - гаден бръм ,плаче си за ново !

Въпросът ми е : Какво бихте ми препоръчали за ПРИЛИЧЕН бюджет ?Едно ново теле си е 250-300 за какво ми е да вземам фендерски за толкова трябват ми нови евтини една екранизация ще пипна и това е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно ново Теле - хубаво е към 2000/3000 лв. ;),.

Иначе разбрах на къде отиват нещата.

Не знам дали е по правилата да пиша тук, но в момента в базара предлагам, бюджетен комплект адаптери за Телекастер.

Бих добавил ключ и парче медно фолио за екраниране, а ако си от София и да ти ги монтирам.

Другото както казах, е електроника и сет маркови адаптери, които ще излезат не по-малко от 200/300 лв.

Ти най-добре си знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш нещо бюджетно - това е ясно. Би ли казал за какви пари става дума. Така може да избегнеш неумесни предложения. Евтино - скъпо, това са много разтегливи понятия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бръм ,много корозия ами всичко си е OLDcool ,свиря на едно лампово кубе

 

Брадъре, по принцип това е положението при всеки един Телекастър. Аз не виждам абсолютно нищо лошо в това, което си описал. Ако искаш да разкараш брума за 100 кинта, и искаш да запазиш някакъв Телеподобен тон - няма да стане. Брум при единични адаптери се контролира от Volume пот-а, който се затваря, докато не свириш. Ако ти е чак толкова проблем да успееш да се научиш да го правиш това, вземи си някакво камионче тип noise reduction, или нещо от сорта, Boss имат нелошо предложение (който, според мен, пак е ненужен, но ако чак толкова придиряш за безшумност - ОК, и втора ръка е около стотина лева, да). Такъв тип китари (визирам най-вече фендърски тип) искат своите пинизи, това е положението. Нежелан шум има на килограми, но това е част от умението да свириш на подобен тип инструмент, и няма заобиколен начин. Ако ти трябва повече gain, провери си постановката на свирене - не можеш да звучиш като рокендрол китарните идоли, ако галиш струните. Не е случайно, че като гледаш лайвове на AC/DC, Zeppelin, Deep Purple, и така нататък в тоя дух, се лее пот с кофите. Това не е 'щото е горещо, повярвай.

 

А и 100 лв за теб са прекалено много, очевидно, ако смяташ, че едно ново Теле е 250-300 лв. Пий една фантичка и останалите 99 лв си ги запази за нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха е мерс ама пия бира ;) Що се отнася до другото наистина има нужда от смяна :

1во потенциометрите шумят при регулиране ;)

2ро превключвателя е разхлабен от към механичната част и пращи при преместване

3то адаптерите не са пипани от не знам кога и Бог знае на к'во приличат намотките вътре от влага и време ;)

Другото знам как да си настроя повярвай .Все пак съм решил и ще сложа нещо new ! Наздраве :)

п.с. За ново Теле имам предвид някое копие а не Фенд.

Редактирано от Stoil simeonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтиният комплект нови ключове, който намерих е този: http://www.camerton99.com/product.php?ProductID=796
Не бих те съветвал обаче да вземеш най-евтиното, тъй като един ден някой от тези ключове отново ще даде дефект и ще се наложи отново да сменяш. Евтиното накрая излиза скъпо.

Потенциометрите не са проблемни. Искат малко повечко "разтриване", тъй като ако не са ползвани от дълго време и е нормално да издават пукащи звуци. Малко контактен спрей също би решил по-бързо проблема. Ако обаче от продължителното ползване са променили своята стойност или пък вече не увеличават по логаритмичен закон, то те са за сменяне. Потенциометри могат да се намерят изгодно, ето тук например: http://elimex.bg/product/17423/potents-b220k-mono.html
Ако искащ нещо по-добро, намери такива на CTS или ALPHA. Трябва да бъдат с диаметър 24 мм; този за силата на звука да е 250К логаритмичен ,а този за тон да бъде със същата стойност, но да е линеен.

За адаптерите - от сега мога да ти кажа, че този при моста е най-вероятно с керамичен магнит, залепен отдолу за бобината. Най-евтиното решение, което ми идва на ум, е този адаптер да се преправи по следния начин:



Дано тези идеи са ти от полза. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.