Jump to content
Българският форум за музиканти

подходящо медно фолио-откъде?


Recommended Posts

Нищо грубиянско няма във фактите! 

Говориш за различни неща и ти се показва , че твърденията ти са неоснователни. Дали ще го приемеш, или ще се цупиш, си е твоя работа.

Когато елиминираш външно магнитно поле с пара/диамагнитно фолио, можеш да ми се обадиш. Като не искаш, не ме слушай, но други ти обясняват по няколко пъти същото - поне тях послушай.

ПП.Виждам, че накрая с половин уста все пак си вдянал нещо.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, питам и слушам - във фактите няма нищо грубиянско, наистина ... но те могат да бъдат изтъкнати грубиянски - често го правиш, попадал съм на тоя твой  назидателен тон и в други теми. Е, ти си знаеш, както казват в турските сериали ...  

 

Понеже говориш за Джерекаров - аз не го познавам, но винаги чета внимателно каквото е написал във форума, дори в момента да не ме интересува конкретно темата - винаги е изчерпателен,  привежда факти и дава ясни и обосновани становища, вкл на относително тъпи въпроси.  Не съм забелязал да е бил груб с някого - очевидно знае за какво говори, но никога не е самомнителен. Може да се ползва за пример - един човек със знания и опит, но без излишно самодоволство. 

Е, толкова от мен ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Мерси за четката.

 

Валяка е рязък, но обикновенно има какво да каже. Може би понякога наистина е по-рязък от необходимото, но има и съответната позиция, за да го прави.

Като свикне човек с останалите съфорумци, знае кой как да приема, за кое да се хваща и кое да му минава през ушите транзит :D.

 

Напълно е възможно да има проблем с адаптерите, свързан с грешка или твърде голям производствен допуск.

Уж сега всичко е конмютърно-контролирано в производствените процеси, а съм се нагледал на глупости - например

преди време имах случай на един EMG81 и един EMG-HZ  - и двата много небалансирани.

Явно бобините им не бяха никак намотани еднакво, защото се справяха с брума доста по-зле от дори много евтини хъмбъкери.

Наложи се да се сменят, което се оказа дълга и тежка процедура(бяха купувани от интернет магазин).

След смяната и в двата случая проблема изчезна.

 

Сега си спомних, че Марин(liquid_death) преди години също имаше проблем с един HZ - мисля, че имаше фабрично скъсана бобина в него.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше четка, така мисля, наистина.

А за адаптерите - според мен си е редовен мидъл адаптера, работи си нормално - просто има на пикгарда два бридж адаптера, единият от които е сложен на мидъл позиция - той е малко по-мощничък, като му гледам данните - и ако очакваш липса ( относителна ) на шум, защото са ти казали в спецификациите, че е навит обратно, оставаш неприятно изненадан и почваш да се чудиш кво става :-) ... и да търсиш някакво решение, защото всъщност си работят, само че с много джангър.

Според мен ще се разберем с Томан да ми го сменят с обърнат мидъл и проблемът ще се реши.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магнитите на средния в същата посока ли са ориентирани, както на бриджа и нека?

Пробвай с малко компасче или друг магнит.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда - разбирам какво имаш предвид с магнита и компаса (обратно поле, нали?), но то си се вижда с просто око - само трябва да го загледаш. Има бяла и черна жица, които излизат от него - черната се връзва на маса. Тези жички трябва да са наобратно на жичките на другите два  - това се вижда дори на схемата, която са дали за свързването - има абсолютно ясна рисунка, черната и бялата жица на мидъла са разменени - просто не я бях загледал досега тая схема,

Освен това характеристиките му са като на бриджа, а трябва да са различни, според тяхната собствена спецификация. Така, че съм сигурен вече какво е станало - просто са се объркали при монтажа и вместо мидъл са сложили бридж. Поздр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Здр. Само да кажа, че проблемът, заради който започнах тази тема и  който всъщност открих по време на нейното обсъждане, е решен - от Динакорд действаха както трябва - добронамерено, компетентно и професионално се отнесе към проблема Г-н Николай Савов, техният служител, с който контактувах по казуса.  

От Томан приеха рекламацията ми за грешната сглобка и монтаж, замениха продукта с нов. Монтирах го - всичко работи както трябва, шумът е колкото трябва - вс. ОК.

Е, няма пълно щастие - пикгардът е издраскан заради недомислица в ориг. опаковка и единият потенциметър се движи доста тегаво- но това поне не пречи на звука.

За грешката, всъщност, се оказват виновни братята американци от ЕМГ - пише, че се сглобява в САЩ това нещо EMG ST11 set, макар компонентите да са произведени в Корея.

Пак да кажа - добро и професионално отношение от страна на Динакорд Централен офис Дружба и от страна на Николай Савов, техен служител. 

И от Томан.

Хвала!

Редактирано от viksps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.