Jump to content
Българският форум за музиканти

Soldano x88r и 7-струнна китара


Recommended Posts

Китарата в Aria MAC 7

Привечер ще пробвам с още една 6-струнка,този път истинска,а не крамона и ще пиша резултата .

Лошото е ,че не може да се пробва и с друг седмак,понеже няма от каде да се намери за тест

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава, може да наредиш дебелите струни на 6 струнната, ако е хубава и да видиш как ще се държи. НО горе ти казаха хората, че не си първия, който има такова впечатление за този преамп, така, че е напълно възможно и да си е такъв по душа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преампа е с много отворен широк честотен спектър - каквото влиза на входа не се орязва от страна на ниски - най вече крънч канала , хайгейна има лоукът.

 

С него се усеща истинския инструмент - комбинация на дърво, адаптери,  дебелина на струни, настройка.

За качествен преамп като него трябва и качествен инструмент, краен амп и колона.

 

Добре дошъл в този клуб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествах преампа и с добра 6-струнна китара.Звучнето отново не беше на ниво на LEAD канала

Clean канала звучи убийствено ,направо красота ,един от най-добрите който съм чувал през 20 годишния ми опит като китарист :)

Клийна звучи страхотно,както със 6-струнката така и със седмака

Лийда обаче звучи запушено и с двете китари,като със седмака е доста по запушен.

Проверих пак схемата ,грешки няма

Измерих всеки резитор и проверих всички кондензатори ,всичко е както по схемата

Измерих и напереженията върху самите крачета на лампите ,който не ги пише на схемата ,но мисля ,че са добре

Написах напреженията на схемата,но незнам как да я кача тук

Лампите ми не са нови но работят на другия амп.Пробвах и с 6Н2П-ЕВ ,който са чисто нови и ефект нямаше.

Интересното е че нямам никакви шумове,брумове ,микрофоний или какито и да било смущения  на който и да е от каналите.Пвавя само двата канала CLEAN и LEAD.

Вчера като правих тестовете с Кремонката останах с впечетление,че звучи добре,но тя повече бучи от колкото свири :)А след теста днеска с друга китара която определено свири ,се оказа че на звучи никак както трябва

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак питам - какви са корекциите - потовете на колко часа са?

Адаптерите какви са, какъв е кабинета/говорител?

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корекциие както и да ги гласиш ,читав звук не можеш да изкараш :(

Единствено когато гейна усилен на 1 се получава някакъв сносен звук ,но пак не-задоволяващ.

Адаптерите не ги знам кви са,но повярваите ми не е от тях .С тези китари е свирено,свирено ,че праговете им се изтъркаха от свирене,на най различни ампове и си звучат много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

микрофоний

 

Сетих се - този микрофоний като го загрееш на печката, се превръща в басий и в ниските на усилвателя ще се появи яснота. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е някой от новия сезон на Spartacus: War of the Damned :greenball:

 

 

Това гъгнене кога се получава, какво свириш стилово, какви тонове и на какви позиции?

Питам защото аз имам SLO-100 преамп и лийд канала (не крънча, лийда!) не е особено подходящ за РМ стъргалки - компресиран, нединамичен и малко мътен е за това. Разбира се за солца разцепва тотално, той за това е проектиран! :metalist:

Крънч канала е обратно - за джъ-джът е перфектен, но за сола е рехав, няма плътност, няма състейн...

При теб така ли се държи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е при положение, че ясно е написано - L-E-A-D канал, как да е хубав за ритъм? :) Още повече пък лийд канала на СЛО-то, дето има толкова много гейн :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно на ум ми дойде... превключването с оптрони ли е?

колко отварят/затварят и добре ли са паснати напреженията там?

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.