Jump to content
Българският форум за музиканти

дайте съвет


Recommended Posts

Искам да си стегна камкото,защото вече доста години ми върши чудесна работа и усещам че трябва да се посменят лагерчета,чукчета и прочие.Въпросът ми ,какви лагер да си купя и от къде,също така какво чукче да си купя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луфтчета ли се появиха вече?Тези лагери не се чупят как да е,така че може да не се налага смяна,а само да ги промиеш с нафта от боклуците и пак да ги гресираш.Това е ако са като Аматските-капсуловани само от едната страна.Ако са като новите лагери-капсуловани и от двете страни,не би трябвало да имаш проблеми с тях.Но ако все пак си решил за смяната,руски двустранно капсуловани лагери има във всяка железария по 3-4 лв.Това ,4е са руски не им пречи-добра работа вършат,с такива си направих първия двоен педал и до колкото знам все още е жив и здрав нейде из софийските мазета ;) Махаш един твой лагер и мериш по магазините вътрешен и външен диаметър,вътрешния мисля,че беше ф10мм но това е само по спомени,ако имаш шублер-мери.Ако искаш по-готини лагери,за там не мога да помогна от къде и на какви цени са,може да питаш Калин/Katsko/ той си беше правил профилактика на Сонор-а,може да те ориентира.

Колкото до чукчетата,ти си свикнал с едни,предполагам най-логично е да търсиш от същите,заради баланса,но може и да си вземеш от онези на Iron Cobra.Поне ще знаеш,че няма да имаш проблем с диаметъра на осите,както и търсения от теб баланс.Вярно,че са по-скъпи от едни Стаг примерно,обаче марката си носи гаранцията за качество-по принцип ;) В Джаза съм гледал отделни бройки точно от този тип чукчета,може да провериш.Айде успех от мен и да се похвалиш после как е минал ремонта :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Извинявай,объркал съм се-вътрешния диаметър е ф8 , а не ф10 /измерих Йамаха-та,обаче мисля,че са универсални лагерите на всички марки педали/

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ще сменяш всички лагери, но въпреки всичко да си предупредя, че когато се сменят лагери се сменят 2х2. Не може да се смени само разваленият... иначе ще се прецакат и двата (мисля) пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лагери във всяка железария с добър избор...близо до лъвов мост има една от която аз съм взимал , по-сериозен е проблема с пружините каквито не можах да намеря подходящи за смяна...

 

колкото до чукчетата аз продавам чукчета от Irin Cobra чисто нови дървени - най - яките които съм виждал, не съм ги ползвал още тъй като имам още един чифт , единствения проблем е цената тъй като едното струва 40 кинта, предполагам че ще ти е скъпо но ако решиш че си заслужава ми пусни ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.