Jump to content
Българският форум за музиканти

разположение на монитори


Recommended Posts

начи стаята ми е под формата на трапец / хоризонтално/. къде според Вас е най-добре да разположа монитори в този частен случай. според мен трябва да са откъм по-голямата основа към по-малката. стаята е към 18 квадрата и по-голямата основа е стъкло/ дограма/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Професионалните студийни монитори се наричат Near Field Monitors, което трябва да ти подскаже, че се разполагат сравнително близо един до друг, да кажем хипотетично, един метър е добре. Оптималното място на слушателя за най-добро стерео възприемане е такова, че главата ти и мониторите трябва да образуват равностранен триъгълник и също така да са на еднаква височина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи стаята ми е под формата на трапец / хоризонтално/. къде според Вас е най-добре да разположа монитори в този частен случай. според мен трябва да са откъм по-голямата основа към по-малката. стаята е към 18 квадрата и по-голямата основа е стъкло/ дограма/

Праилно :) ДОбър извод.

А иначе за разположението както спомена Armaggideon около метър, но може и 1.50, 2 м между двата зависи къде ти е "работното" място като отдалеченост от мониторите, при всички положения обаче развностранния триъгълни трябва да се спазва и принципа ушите да са ти на височина "горе-долу по средата на колоната".

Иначе near fields са вид монитори, професионалните студия по принцип си служат и с доста по-големи колони, mid, far fields при смесване. Има доста нюанси и най-вече в ниските честоти, които near-field с 8" говорител трудно може детайлно да предаде, да не говорим че и headroom-a на самите колони и говорители не е чак толкова голям.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси з постовете аз принципите ги знам и за триъгълниците и за далечината от стените просто ме интересуваше дали правилно разсъждавам за помещението :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Професионалните студийни монитори се наричат Near Field Monitors, което трябва да ти подскаже, че се разполагат сравнително близо един до друг, да кажем хипотетично, един метър е добре. Оптималното място на слушателя за най-добро стерео възприемане е такова, че главата ти и мониторите трябва да образуват равностранен триъгълник и също така да са на еднаква височина :D

/офф

Страхотен подпис!

Коринтяни 13, 1-3

 

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.