Jump to content
Българският форум за музиканти

Elementare Theorie Der Musik


Recommended Posts

пак хвърлих око в "тъпанарския" форум, но ми стана интересно..

:headbang: АААА... това беше доста грубо по-зле и то цинизмите на tаctonfan,пък уж бяхме големи теоритици тс тс тс...а каласификацията и терминологията ни куцат маи! :lol::lol::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знам кой от вас се е ровил в ЕТМ <--- :D но със сигурност можете да изкарате дълга част от живота си над учебника от същата "поредица" - Хармония. :think: :think:

А за ЕТМ - разбира се, че е важно нещо и трябва да се знае. Не е културно да си нотно не грамотен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то не е културно изобщо да си неграмотен както доста "колеги" барабанисти във форума на които им личи че или са на 16 или там някъде им е спряло образованието:D

 

 

иначе аз ЕТМ не отбирам,сори,тъп съм си :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не заяждаите taktonfan ! Moмчето е абсолютно право ! Не можеш да се бараш музикант и разбирач ,а да не отбираш ништо от ЕЛЕМЕНТАРНА теория !!!

Бас даржа,че 80% от писачите тук и хабер си нямат от това какво всьшност е форшлаг !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста "колеги" барабанисти във форума на които им личи че или са на 16 или там някъде им е спряло образованието:)

Айде сега,ще се обиждаме. :)

А за ЕТМ се каня от одавна да я прочета,но все няма време.Турнета,интервюта,записи,не е лесно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тъкмо я прочетох цялата,сега ще изчакам малко да ми се избистри мозъка и някой неща ще ги прочета пак за да ми се изяснът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

много странно ми звучат тези "ще взема да я прочета","прочетох я","книжка" :P

Това не е роман все пак,а теория на музиката :think:

Аз лично от първи клас се занимавам с "учебника"...... B)

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак хвърлих око в "тъпанарския" форум, но ми стана интересно..

B) АААА... това беше доста грубо по-зле и то цинизмите на tаctonfan,пък уж бяхме големи теоритици тс тс тс...а каласификацията и терминологията ни куцат маи! :P:P:P

Извинявам се, ако някой колега барабанист не е схванал шегата ми!

Все пак - за това служат кавичките!

@аладине, не вади думите от контекста!

 

Влад

 

п.п.

"Барабанистът - най-добър приятел на музиканта"

Отново наблягам на кавичките:P:)

В.

 

п.п.п.

А пък колко за басисти и виолисти знам...

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:evil: Ебахти и глупостите ръсите ееей B) .К'во ,който иска да я чете ,който не иска да не я чете ,то си е за него. Вас к'во ви бърка мама м* д***а и 80 % не са я били прочели дрън -дрън .И к'во това да не би да те прави по слаб барабанист и се заяждаме даже :P .И тая "книжка" е хубаво да се обясни от някой ,който я разбира а не само да се чете ,защото това не е "книжка от книжарницата" ,а е Теория на музиката.Еми те т'ва и да чел съм я и не само ,ами са ми я обяснили!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм я изчел цялата,иначе щаха да ме оставят на поправка :P иначе теорията се учи за една седмица,идеята на цялата тая работа е да чуваш интервали,да правиш мелодична и ритмична диктовка,повече на това наблягай щом си тръгнал на уроци.Преди време ходих при един даскал и той ми диктуваше лекции на Владимир Стоянов-един от учениците на Панчо Владигеров,та тоя Стоянов беше събирал материали от всякакви западни ел.теории,при него са ходили на консултации всякакви като Минчо Минчев и много други големи музиканти.Като сравня теорията на Хаджиев и неговите лекции,личи си че човека се е старал,много богата работа

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха интересно..., а има ли разлика в термнинологията на тези западни ел. теории в сравнение с тази на Хаджиев...или разликата е в по-разбираемия стил на западните и в повечето примери?

 

На мен лично ми трябваше година с помощта на педагог от музикално училище да прочета и разбера теорията. Иначе ел.теория за една седмица :):D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста "колеги" барабанисти във форума на които им личи че или са на 16 или там някъде им е спряло образованието:D

Айде сега,ще се обиждаме. :D

А за ЕТМ се каня от одавна да я прочета,но все няма време.Турнета,интервюта,записи,не е лесно ;)

ми да, когато си барабанист, а не дървен философ обикновено се занимаваш основно със свирене на барабани, за което ти си нелош пример, младежо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Никак не мога да се съглася :D

Ако само се занимаваш със свирене на барабани си оставаш тъпанар.

Ако искаш да си музикант трябва още мноооого..... :)

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.