Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с бриджа и най - вероятно сетъпа на китарата


Thrashed

Recommended Posts

Здравейте, наскоро си взех нови струни и минах от 9-ки на 10-ки. Понеже нищо не разбирам от сетъпа, не съм го пипал. Когато съм в стандартна настройка (ми) бриджа ми е леко повдигнат http://prikachi.com/images/786/5708786w.jpg http://prikachi.com/images/792/5708792e.jpg . Това голям проблем ли е ? Ще ми се изкриви ли  грифа ? Има ли китарата нужда от нов сетъп ? Ако да къде да я нося и горе долу колко пари ще ми вземат ? Благодаря предварително и се извинявам ако въпросът ми е прекалено тъп, просто не съм наясно с тези неща :) Забравих да кажа, че китарата ми е с обикновенно тремоло.

Редактирано от Thrashed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е обикновено тремоло, но и то има вътре пружини

 

като отвориш капака има пластина на която са закачени пружините, а самата ря се държи с едни болтове за тялото. натегни болтовете докато нещата отгоре си застанат на мястото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ли е всичко което трябва да направя ? Ами интонация и тръс род ? Тези неща не са ли също значими при минаване на по дебели струни ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те са от значение само ако има нужда

 

оправи си магарето и после тествай интонацията, ако е необходимо направи каквото трябва, а ако струните стант прекалено високо от опъна от по-дебелте струни, ще се наложи лека корекция на тръс рода.

 

 

но всичко това ако, може и да не е необходимо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми на първа струна трябва да е ми на 12 праг и флажолет на 12 праг също трябва да е ми с тунерчето това важи за всяка струна

 

има цяла тема за това във форума намери я и прочети подробностите или ползвай чичко гугъл за подробности или в ютюб има цели нагледни уроци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натегнах прожините на макс, но все още бриджа се повдига леко в стандартна настройка  ... дайте някакви съвети ... благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми,сложи още пружинки,не е трудно да се сетиш,а няма лошо бриджа да е една идея отлепен от тялото,като свирех със Страт ми беше такава настройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не то защото ми разваля настройката не за друго иначе не ми пречи ... окей ще сложа направо още 2 прожинки ... мерси на всички за помоща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай смело с прОжинките. Но за всеуки случай помоли някой по-опитен колега да ти отлее половин шише интонация и една кутийка сетъп. Да си имаш за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем, но съм със струни 10/52 на Squier и предполага, че е от това. Екшъна ми е малко по-висок, но пък не разстройва.

А колко пружини се добавят стандартно(или слагам, докато стане) и къде да намеря из Софията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 3 прОжини и 1 лев и 40 стотинки оправих проблема като със стотинките блокирах тремолото :D

Прееб@л си се,един приятел го беше блокирал със старо тесте карти - без пари..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.