Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно тръс рода


jav

Recommended Posts

Здравейте, реших да постна въпроса си като отделна тема. Работата е, че трябва да си настроя китарата в ре, цял тон надолу, а не съм запознат с подробностите около тръс рода(как ще реагира на отпускане на напрежението от струните). Може ли при отпускането им той да окаже повече напрежение назад и грифът да се огъне? Трябва ли въобще да го коригирам? Китарата ми е BC Rich Kerry King flying V, със струни девятки(които май не са много за свирене в по-нисък строй от стандартния), но съм свирил и с десятки, пак мога да си сложа. 

PS: В предната тема "Проблем с грифа" Евтим описа начина на настройка на тръс рода, да следвам ли директно указанията? Питам, защото там човекът питаше за стандартен строй, поне така мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За запазване на същята височина на струните, най-вероятно ще трябва малко да го отпуснеш. Измери си височината преди промяната и действай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако смяташ да си запазиш същия размер струни ще трябва да поотхлабиш тръсрода малко сто процента, защото при отхлабване на струните ще се намали кривината, която е препоръчително грифа да има. Но на твое място ако ще свиря в Ре бих сложил струни 11-ки, или ако обичаш да свириш повече сола поне някакви хибридни 10ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

споделям личен опит само без да се опитвам да го налагам

 

за РЕ 10-46 размер са най-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Най-малкото е коректно да кажеш за каква мензура става дума, иначе твърдението звучи малко като "най-добрите гуми са сликовете"....да, ама сликове на сняг.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично, най-оптималния избор е 12-56 в Ре. А иначе по темата - не виждам смисъл да се пипа "тръс род-а " при положение, че се свири в Ре с 10-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...при положение, че се свири в Ре с 10-ки.

В оригиналното питане няма конкретност по този въпрос.

Мисля, че съветите по тази тема са предостатъчни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.