Jump to content
Българският форум за музиканти

Digitech Rp1


olygofren

Recommended Posts

Нека някой, който е ползвал такъв процесор, да ми даде информация за звука му. Интересува ме може ли да се извлече някякъв звук подходящ за блек и дет метъл. Тъй като е възможно или да го купя, или да го заменя за моя Behringer V-Amp 2, посъветвайте ме кое е по-добре, т.е. най-вече става ли Digitech-a за записи.

 

Абе всякакви онтопик мнения са ми добре дошли, тенк ю.

 

P.S.> ако знаете и колко пара върви (да не взема пък да се мина много)?

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ми каже, че в този клас процесори има нещо по-добро от РП1, просто да ходи да се гръмне. Аз и няколко човека от този форум сме имали точно такъв и лично аз вероятно още дълго време ще съжалявам че съм го продал. Друг е въпроса защо аджеба го продадох, ама това е друга тема.

Пич, вземай, въобще няма да съжаляваш. РП1 има страхотни симулации на кабинети и спийкъри, с тях просто звукът е коренно различен, звучи все едно като с лампи, независимо дали си включен в кубе или централно в миксер. Ефектите са много изчистени, има миди вход, изход и можеш да го включваш ама където се сетиш (други процесори, компютри, пултове и т.н. ). Абсолютно всичките ефекти вътре са аналогови, само управлението е цифрово. Вярно, модела е стар, но определено си заслужава вниманието и парите, а и за тези пари можеш да вземеш само някой Зуум или евтин модел Диджитек от "новите" :bravo: и да си ги блъскаш в главата. Ако не бях намерил настоящият ми ефект, за нищо на света не бих си дал Диджитек-а РП1. Абе изобще, корав е отсекъде, вземай и се кефи. Boss са по-добри, но за тези пари едва ли ще намериш. Така че решението е Digitech rp1. И чуй обезателно компресорите, много са добри, с лек драйв и компресор стават невиждани неща. Иначе за death, hardcore и такива е малко мекичък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно се присъединявам към ултразон

РП1 е класи над берингер

вамп

наистина е стар модел на какво от това - тия нови играчки не са по добри

а РП1 е бил модел на годината !!!!

спокойно си вадиш много яки и профи звуци

за дет метъл не знам - пробвай първо и виж дали те устройва

но аз бих избрал РП-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tой /рп1/наистина е бил ефект на годината,но годината е била около ранните 90те.аАз съм свирил с такъв дълго време има някои добри инякои лоши страни.Доколкото си спомням добрите са

 

много прилични дилеи, хоруси, ривърби и тн. с много параметри и възможности

графичен икю., а също и параметричен

може да се използва като отделни педали-драйв,ривърб и тн.

 

Лоши/за мен/

 

никога не можах да изкарам натурален саунд,винаги ми е звучал синтетично

само 12/или даже 8 или 10/ бита дискретизация-сегашните са с по 24

склонност на педалите да се развалят

 

За мен е по добър от В ампа.Става за твърда музика,но не знам дали е достатъчно за блек и дет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.