Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg бива ли?


adXok

Recommended Posts

Аве навих се да си зема една акустиьна китарка Stagg с пиезо... уж, за 260 лв.!?

 

Щото ако ше свирим, ще ни трябва една такава подобна.

Та видях споменатия Stagg с пиезо май беше... 260 кинта.

 

Кое ми направи добро впечатление:

- изрязана, май 20 прагчета

- пиезо-ел. активен адаптер уж

- метални струни

- добре изглеждаше на външен вид

 

 

Кое ми направи лошо впечатление:

- струните стояха сякаш прекалено високо от фингърборда (за китара с метални струни си е кофти това нещо)

- не можах да я пробвам и с усилвател и изобщо

- дървото изглеждаше менте (сякаш пресован талашит, ама може и да греша... от витрината я видях, беше затворено вчера - събота следобед0

- пробвах в друг магазин подобна на тази (друг цвят) и си беше фалшива... а струва ми се, че дори и да "се свалят струните' по-ниско към фингърборда, ще стане хептен фалшива на позиции

 

 

Някой препатил да сподели мнение, щото трябва да взема някаква такава китарка!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@adXok - Бях в твоето положение преди почти 1 година, имах определени пари и си търсех уестърн китара с пиезо. Спрях се на Стаг, когато я пробвах и на мен ми направи впечатление височината на струните ...както знаеш се оправя с малко пилене по пластината на магарето, чух я през усилвател - пиезото е добро, EQ е доста чувствително, а отностно дървото .... все пак виж и парите :headbang: ... за бюджетна китара и в тези пари е супер,просто след като я вземеш ще ти трябват няколко часа да я нагласиш по свой вкус, аз моята до ден днешен я ползвам и грам не съжалявам за избора си!!!

Успех!!!

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам такава китара стаг за 260 е активна електроника. Мисля че за парите си струва отвсякъде. Аз си взех от тази с по голямато тяло защото чисто акустично звучи по-добре, като си я купувах имаше и вариант с по-малко тяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал точно китарата за която става въпрос. Един червен стаг за 260 лева. На един приятел. Китарата е страшна и е доста удобна. Звученето и не мога да коментирам. Адски е готско. Много блусарско, ама едно такова.... бърка ти в душичката като слушаш изпълнения на тая китара :headbang::) За тези пари е невероятна. За електрониката нищо не могда кажа, свирил съм към 1 час в даскало с нея и после я върнах на приятеля. Почти съм сигурен, че говорим за една и съща китарта.

 

Но виж, пробвай си я ти. Ти може да искаш нещо по различно, така че не ме слушай - само те ориентирам общо.

 

Китарата си струва парите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- струните стояха сякаш прекалено високо от фингърборда

тия Стаг що ги правят наистина такива талпи :headbang:

и аз каквито и акустични да съм пипал са с много вдигнати струни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистна може и да си ги бива, но най ме притеснява висоьината на струните.

На други китари няма такъв проблем (говоря за Fender, Hohner, Washburn).

 

Ако и да пилна след това пластмасичката на долното магаре, се страхувам, че ще стане доста фалшива, но трябва да се допитам до раздела за ремонт на инструменти.

 

Ще я пробвам все пак, няма де да иде!

 

Мерси за насоките... тепърва ще видим на какво да се спрем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано не се включвам много късно...

 

Аз имам такава китара от около година вече и съм доволен. Вярно, в началото струните ми бяха далеч и много твърди, но със съвсем леко врътване на truss rod-а и сменяне на струните (принципно тези китари се продават с 12-ки) към по-тънки положението след това е повече от задоволително. Минах към 10-ки от фосфорен бронз, които освен че изглеждат яко защото са керемидено червени и са в тон с китарата :D , звучат и по-меко от нормалните бронзови струни. Китарата става много удобна за свирене и с приятен звук. Само лошото е, че е прекалено тиха, като се включи и й трябва някакъв предусилвател или нещо от сорта за да компенсира.

 

Ето и едно малко сампълче:

 

Акустична китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.