Jump to content
Българският форум за музиканти

Голям комплект или минималисти4ен?


Recommended Posts

Тук намерих информациика за Портнои и барабаните които е ползвал, та ми е интересно кои държи първенството за наи-голям сет М.Портнои,Т.Бозио......или ....?И какво ви е мнението за или против големия сет? :D

 

Ще мие интересно да чуя вашето мнение. <_<

 

 

 

 

.........Портнои използва няколко комплекта през годините вси4ките продукт на

 

ТАМА с изклю4ение на албумите "Ауеик" и" А Чеинч ъв сезънс"-МАПЕКС.

 

 

 

За "Уен дриим енд деи юнит" и групата Интрудър:ТАМА Импириал Стар плюс

 

тригер за м.барабан.

 

 

За "Ауеик" и" А Чеинч ъв сезънс":МАПЕКС Орион-2 каси,1 м.барабан,6 том-

 

тома,2 малки к.тимпана,октобани/каквито запърви път използва в тези записи/

 

и чинели Сабиан.

 

 

За трунетата си в северна и южна Америка :"Пърпъл Манстър"-това е ТАМА

 

Стар Класик като за турнетата си в Европа използва "Гриин Манстър" а за

 

Япония "Ред Манстър".

 

Иденти4ен със МАПЕКС Орион,но включва пове4е 4инели,2-октобана и

 

м.барабан със педал за обтягащ механизъм които позволява разли4ни по

 

висо4ина звуци без да се налага да се регулира с ръце.

 

 

 

За "Ликуид Теншън експиримент":стандартен рок комплект садържащ 3 малки

 

к.тимпана,2-том-тома но с по-малки размери от стандартните,1-каса,2-ниски

 

тома съответно от ляво 14" ин4а и 18" ин4а от дясно и МАКСТАКС-4инел.

 

 

 

За "Трансатлантик":Същия комплект но с 5-нормални том-тома,нов сет 4инели

 

вклю4ително 15"ин4ов Къстъм фус и 2-нови Мелоди Мастър м.барабана по-

 

малкия от които е сложен на мястото на 14"ин4овия нисък том а 14" ин4овия е

 

преместен от дясно.

 

 

 

За "Сикс дергрии ъв Инър Турбуленс":Сиамис Манстър- които е всъшност збор

 

от 2 отделни комплекта.

 

От лявата страна е комплекта ползван за"Ликуид Теншън експиримент"

 

допълнен със нисък том от ляво,модифициран тимп-том от дясно и 3-раг тома.

 

От дясната страна е 5 4астен комплект ,но с 2-раг тома ,"гонг-бас барабан" на

 

мястото на ниския том и Раид пред фуса.

 

 

 

За "Офис ъв Стратеджик инфлуенс"-дясната половина на комплекта"Сиамис

 

Манстър"

 

Също ползва комплект за "Иелоу митър кустард" за които взема идея от

 

комплекта на Ринго Стар и "Хамър ъв дъ Годс" които е комплект ала Джон

 

Бонъм ,но със корпуси от полиакрил кадето и използва жълта светлина.

 

 

 

Настоящия комплект на Портнои е Албино Манстър подобен на Сиамис

 

Манстър но без 2-та к.тимпана и 10" ин4овия тимп-том заменя с 16" ин4ов.

 

Двата м.барабана "Мелоди мастърс" които използва са наре4ени на дъщеря му

 

съответно 12х5" и 14х5.5" .

 

Сабиан правят 3 разли4ни размера "МаксСтак" 4инели 8/8", 10/10" и

 

12/14"които са ръ4но изработени китаиски "канг-стаил" а Портнои ги слага

 

върху сплаш 4инела.

 

Също "Макс сплаш " 7", 9", 11" ин4а.

 

 

Маик Портнои използва от 1990 само "ПроМарк" палки,а неговия модел номер

 

420 е направен от хикори със пласмасов накраиник.

 

 

 

/имената от пред в кави4ките са или на някои албум или във връска с някои проект на Портнои и съм ги писал за удобство а не 4е Тама си нари4ата така комплектите/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво ви е мнението за или против големия сет? :virtuoz:

;):D Тва е като - "Какво предпочитате - кола или камион?" ;) Много е безсмислено! Всеки предпочита сета, който му върши работа. Не трябва нито да има излишни работи нито да е прекалено малък и да те ощетява от към звук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми няма да ни сгрее...това е като с темата за богатите барабанисти...Какво ни засяга нас това.

Иначе аз подкрепям идеята, че дори само в една песен да употребиш някоя част от комплекта си, то тази част си струва да присъства в този комплект. Виж, малко е странно когато добри барабанисти седнат да свирят на двойно по-малък сет и нищо не могат да изсвирят...че и такива съм виждал :)

Иначе всеки на какъвто му е удобно. Аз лично ползвам три тома, флор, една каса, фус, барабанче, райт, 2 18ки краша и два китаеца. и тва е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си достатъчно добър сет с каса,барабанче,том,флор и два чинела трябва да ти е напълно достатъчен за да скриеш шапката на гъзарите със стоте тома.Доказателство е представянето на Steve Smith на "Drummer's Collective"2002.Нали пак кърти мифки :cheers:

Иначе всеки свири,с колкото може,колкото му трябва,и колкото му се носи(най-вече).Виж ако свириш веднъж годишно и то на стадион си струва да имаш голям сет и да го носиш.Иначе за свирене в клуб да носиш две каси и сумати глупости е немислимо.Да си сгъваш големия добре подреден сет ,после да го разпъваш в клуба,после след всичкото свирене да го прибираш,да го товариш и да го разтоварваш.Е мерси,предпочитам да свиря с два тома и да пия бира след свирене,отколкото да нося свръх голям сет.Иначе ако си голям гъзар и взимаш хиляди долари на концерт можеш ако искаш и с 15 каси да свириш,защото не си ги редиш ти:bravo:.Иначе сиктир.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе зависи...ако парчетата са ти с две каси как точно ще ги свириш с една, пък макар и в клуб. Където и да свириш комплекта си ти е нужен. Все едно китаристите в клуб да си носят кухарка и да я карат само ънплъгд...не става брато.

А иначе е това е наистина страхотно Drummer's Collective"2002 :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кардан.Това е отговора. ;) Не си ме разбрал.Нямам в предвид изобщо да не свириш двойни "крачни" работи,просто вместо две каси носиш една с кардан.Аз свиря от 2 години всеки четвъртък и знам каква хамалогия е да си барабанист. :bravo::cheers:

Редактирано от bonzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз мислиа като Bonzo! Важно е какво и как сте исвириш а не дали има пред теб 10 тома ! Междодругото има тупанджии дето с един педал почти го докарват като с два ! Еба според мен всичко е и до имич ! Не подцениаваите и това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нещо се поиздразних!

Какво му скочихте срещу човека, дал е идея за разговор, тема да се коментира. Който има какво да каже по темата , нека го каже, а не да се държи като типичния български селски комплексар недоволен от от нищо и въз горд със със жалката си душичка.

Ако някой си мисли , че е велик, а за съзаление в БГ музикантските среди е пълно с такива измекяри, то значи 4е още не е разбрал дори значенето на това да твориш. Защото то не е състезание, форма на някакво первезно самодоказване, а удоволствието да откриеш себе си като творец (каквато и дребна работа да си създал), а творец значи да търсиш Божественото и да търсиш себе си, защото си образ и подобие на Твореца.

Никого не нападам, опитвам се се да вкарам само призив за култура и търпимост в общуването и отнонешенията. Защото не целта е важната , а развитието , което човека търпи по пътя си към нея. Казано иначе, стремежът към съвършенство не се състои в неговото достигане, което е невъзможно, а в усещането и ползата от самия стремеж.

Музиката е преди всичко радост и удоволствие, останалото е суета.

Айде мир Вам и бъдете Личности!

Редактирано от Judex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Двата м.барабана "Мелоди мастърс" които използва са наре4ени на дъщеря му съответно 12х5" и 14х5.5" .

 

Само не разбрах дъщеря му 12х5" или 14х5.5" се казва <_< Или може би Мелоди-Мастърс?!

 

Абе дженк.

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, с времето се е наложил някакъв стандарт за минимум: том или два, каса, барабанче, фус, флор или два, райд и краш. Доколкото съм гледал каталози, повечето фирми така показват базовите си комплекти. Оттук натам избора е вече на самия изпълнител по какъв начин желае да пресъздаде идеите си и какви изразни средства иска да използва. Разбира се, не на последно място стои въпроса за стила музика, който се изпълнява и техническите умения на изпълнителя. Убеден съм, че Портной и Бозио биха ни събрали очите и на комплект тип Стив Смит от споменатото дивиди, както и Стив Смит би го направил на комплект Бозио или Портной. Който го може, може си го! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата м.барабана "Мелоди мастърс" които използва са наре4ени на дъщеря му 14х5съответно 12х5" и .5" .

 

Само не разбрах дъщеря му 12х5" или 14х5.5" се казва :ph34r: Или може би Мелоди-Мастърс?!

 

Абе дженк.

:ph34r: съвсем правилно си го копирал!

Разяснявам:В изре4ението се говори за барабани а не за дъщеря му,затова и си задаи въпроса :Кои са наре4ени на.....!!!Двата м.барабана "Мелоди мастърс"!!! останалото е допълнение:12х5" или 14х5.5"

 

кои??- барабаните! кои??- барабаните!

 

Кои барабани?-"Мелоди мастърс"

 

Сега мисля 4е е по-ясно нали? :happy:

А ако про4етеш биографията на Портнои в темата "барабанисти" ще нау4иш имената и на двете му деца! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.