Jump to content
Българският форум за музиканти

Запитване за соло барабан.


Recommended Posts

Здравейте пиша от името на приятел.

Така харесал съм си едно соло барабанче,но не знам дали си струва.

Става въпрос за това: http://www.musicworld.bg/bg/c_66/i_40708/Mapex_MPST4658H.html

В момента съм със стоково барабанче birch 14x5.5 ,но звука с определени комбинации не е точно този ,който искам.

Въпроса ми е при смяна на кожите (резонанс и бойна)+може би и корди (ако тези са кофти) ще излезе ли готин барабан за хард рок музика,поп,фънк

Търся по висок отчетлив звук без състейн и т.н. Звучене примерно като при чад смит в californication.

Не знам дали ме разбрахте,но се надявам на отговори :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоковите принципно са пълна скръб. Не мисля, че със смяна на кожи/корди ще стане нещо.

 

За по-фънки звучене може да се потърси пиколо.

 

От Мапексите ето това е модела, който купихме на един френд и доста ме изкефи. Но е дълбочко и за по-високо звучене ще трябва да се понатегне злобно, което не е добра практика, по-добре да се потърси подходящ размер.

 

Преслушайте Odery барабанчетата, аз си харесах няколко много могъщи, а цените са съвсем нормални. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента предпочитам да се придържам към мапекс ,но ще погледна :)

Друг вариант ми е Mapex Black Panther velvetone 14x5.5 -втора ръка.Ако някой има мнение да го дава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер яко барабанче. Но е доста "сухо" да го имаш предвид. Иначе има много специфичен саунд, адски кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.