Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарата ми


Steve

Recommended Posts

Здравейте. Свиря от 1 година на акустична китара и преди 2 дни си взех една електрическа китара с кубенце и искам да ви питам дали съм взел хубави неща...

Взех китара (нова) Fender Squier Bullet Strat (275 лв) и кубето е Fender Frontman 15G(195 лв). Добър ли е избора ми???

И не намерих в сайта на фендер нищо за китарата може ли да ми пуснете някакъв линк с ревю и спецификации на китарата и кубето че не миу дадоха книжка или нещо подобно, просто искам да науча повече за самата китара и ако може да ми дадете някакви съвети...

Благодаря....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изборът ти е чудесен, свири и .... пак свири.

 

Като ти се стори, че не е добра, значи си вече вътре в бизнеса :beer:

 

Почваш да продаваш и да търсиш друга и така ..... до края на света :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Доста е изписано за твоето оборудване във форума. Просто използвай търсачката. Иначе, ето ти линкове за рИвюта:

 

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/ele...trat/index.html

 

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/gui..._15g/index.html

 

Моето мнение на недотам компетентен потребител е, че си си купил нещица за ниво "пълен начинаещ", което съвсем не означава, че на squier-а с кубенцето 15ка не може да се свири (: Ако бях на твое място обаче, щях да изчакам и спестя повече пари, за да си взема нещо по-стегнато. Fender Showmaster или някой Washburn примерно, щот отде кинти за Ibanez Universe :cheers:. Живот и здраве, сам ще си прецениш какво ти е нужно за в бъдеще. Честита придобивка и приятно свирене :guitar:

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за мненията само че на ревюто дето е линка китарата е без тремоло а моята е със. Може ли да кажете как да го поддържам. Един приятел каза да не го навивам яко до край или трябва да го махна за сега??? И ако може да кажете дали има някакви школи за електрическа китара както сега уча акустичната или някакви сборници ако отида в музикален магазин защото не се сещам от къде да започна.Ако има школи в интернет моля дайте някой линк. Знам че първо трябва да свикна с перцето (не е особено трудно в сравнение с пръстите) ама след това???? Просто искам да мина някакви упражнения или нещо подобно като се има в предвид че не съм съвсем начинаещ ами от 1 годинка свиря на акустична. Благодаря пак...

Редактирано от Steve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това не са ми ясни още 2 неща. На кубето си има жолюм и гейн. Гейн за какво е??? и освен това има съич за драйв. Това драйв като го пуснеш ти пуска останаките три суича нали??? Требъл, МИдъл и бас. Баса е ясен ама мидъл и требъл за какво са???

И на китарата доли превключвателя за пикъпите е на 5 нива. 3-те средни са за да си пуснеш по отделно трите пикъпа а другите две за какво са????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

drive ти е ефекти няма нищо общо с еквалаизера (bass middle i trable)

и не си намерил нищо в саита на фендер защото китарата ти е Squier by fender гледай в Squierguitars.com или нещо такова ... squier е дъщерна фирма на фендер китарата е горе доло добра за начинаещно спред мен не става за тежка музика отново се намесват двойните адаптори айде успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не аз нямам ефекти. Знам че има усилватели с ефекти ама на този драйв суича ми вкл мидъл требъл и бас. Та исках да знам за какво са мидъл и требъл.

Редактирано от Steve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

драйв канала е изкривения канал - този с дисторжна. гейн корекцията горигира нивото на изкривяване. требъл - високите честоти, мидъл - средните.

когато включиш копчето драйв - тогава сигнала от чист става изкривен - мидъла и требъла при тоя амп са постоянно действащи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имам Дисторщън?????? Не ми се вярва чай ся ше видя. Мислех да си взимам педалче ама ако имам наистина ше е яко. Чакай да видя.

 

П С

Като че ли няма дист. Като го пусна и се увеличава малко шума ама не мисля че има дист. сега не мога да усиля много щото сетсра ми спи ама май не чувам дисторшън. Мисля че драйва е само да пусне бас мидъл и требъл....

Редактирано от Steve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уа най мразя ми се обесняват слушай ме като ти говоря тва е твойто кубе нали http://www.zzounds.com/item--FEN0231500049

така ...копченцето драйв ти е ефект под име овърдрайв според мен най- използвания ефект (overdrive) следващата врътка кадето пише drive volume ти е за да балансираш силата на пръднатя(когато си с включен ефекти и когато е изключен, защото когато е вклиучен самия ефект играе ролята на предусилвател или нешщо такова не се падам електрониджия) която излиза от говорителя ей тва кръглото малко по отдоло

следващите три са ти ЕКАВАЛАЙЗЕР да си корегираш звука намаляйки или увеличаваики съответно trable-високи middle - средни , bass- ниски... следващото aux in тва е за да си ползваш кубето пруимено кум усилвател както си вързваш уредбата с компа тва се едно да си вържеш кубето с компа и да си слушаш на него .... останлите се надявам да се справиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Уфф, драйв било да вкара бас и требъл. Хайде моля ти се, посвири с усилвателя 1 седмица, и тогава питай каквото още не ти е ясно. Така всеки пише в темата, и става така, че тя измества много по-важни теми. Поиграи се няколко дни с кубето, и тогава питай пак ако нещо не ти е ясно(във същата тема).

Иначе не е необходимо да усилваш кубето. Увеличи drive-a почти на макс, и намали volume-to доста. Така хем ще е с дисторшън, хем няма да будиш сестра ти.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре сега няма как да разбера ама ше видя после и ше постна. А и сега се сетих за едно последно нещо. Имам изход за слушалки ама е някакъв по- голям от нормалната букса на слушалките и трябва да мине през някаква друга буксичка ( например китарата като я вкл към компа и ми трябва един накрайник за микрофон). Може ли да кажете каква е и дали ще мога да я намеря в някакъв магазин за електроуреди или музикален магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Иначе не е необходимо да усилваш кубето. Увеличи drive-a почти на макс, и намали volume-to на драйв канала доста. Разбира се, копченцето трябва да е на включен драйв канал. Така хем ще е с дисторшън, хем няма да будиш сестра ти.

 

Какво пише на този изход за слушалки?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.