Jump to content
Българският форум за музиканти

Humbucker Vs Single Coil?


Paldi

Recommended Posts

Хубави,лоши.....абе всичко опира до пари.Ако отидеш в магазина и кажеш дайте ми най-скъпия,бъди сигурен,че ще е хубав. :godbless:

Ако си с ограничени финанси квото и да земеш,след известно време ще си викаш "що пък не взех другото?!" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави,лоши.....абе всичко опира до пари.Ако отидеш в магазина и кажеш дайте ми най-скъпия,бъди сигурен,че ще е хубав. :godbless:

Ако си с ограничени финанси квото и да земеш,след известно време ще си викаш "що пък не взех другото?!" :D

Е да ама не :D

На мен ми се навърта един Бил Лорънс адаптер наоколо, който е поне два пъти по-евтин от най-скъпите, а дефинитивно ми харесва значително повече отколкото много други "по-скъпи".

А с другите "най-скъпи" е различен най-вече, а не по-лош.

Това са твърдения продиктувани от маркетинг, bratmito. От ухото по-верно няма. Съгласен, че за съжаление не всички имат възможност да пробват до безкрай, за да си изберат, ама не е и т'ва идеята. Свирене му е лелята, па ако ще и на адаптер за 5 кинта (имаше мноо луксозни едни такива навремето - с никелиран капак и пластмасова черна плочка по-средата). Ловяха Христо Ботев без проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това което отличава основно единия от другия тип адаптери е тяхната апертура(ширината,в която действа магнитното им поле).Адаптерът детектира съответно по-голям,или по-малък отсек и при амплитудните промени на струната,и създаваните фазови и хармонични взаимодействия,звукът добива напр.акцентуиран и "конкретен" характер,или пък е по-широкоспектърен и "богат".

Генерираният волтаж(мощността)на който и да е тип адаптери,при съвреманните технологични условия, не е проблем да се постигне според нуждите.

Не бива да се забравя,че в немалко случаи адаптерите работят в комбинации помежду си.Решаващо е и позиционирането им по дължината на мензурата(отношението на магн.поле с хармонични кратни - особено при съвместна работа).

По-принцип,двете работещи една до друга намотки(класическият широк Humbucker),дават повече възможности за звукови вариации.От друга страна,много съвременни модели Single Coil(понятието вече означава по-скоро размер,доколкото доста от продуктите са с не само една намотка) успешно имитират звука на Large Size HB.

Като се добавят и активните модели,и активните предусилващи и филтърни схеми обслужващи адаптерите,вземането на решение наистина се превръща в проблем.

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единичния адаптер има по-естерствен звук, но шуми доста повече. Хъмбъкера звучи малко по-грозно(особено във високите честоти), но шуми много малко. Хъмбъкера е почти задължителен за тежки неща с дисторшън, защото със единичен адаптер много бръмчи. Ритъм китарите, които слушаш в метал-групите са 95% записвани с двойни адаптери.

 

Ако говориш за полуакустичната ти китара - не знам дали въобще с нея ще можеш да свириш тежка жица, така че за чисто единични те оправят добре.

Всъщност може да се свири на полуакустична. Просто трябва да се покрие дупката на китарата с нещо, което да спира вибрациите. ;) И със сигурност да не спира магнитното поле. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

?!?

Не те разбрах нещо.

Акустична китара с адаптери. Ако е "къстъм" де. Както адаптера е под струните във дупката на китарата (под грифа - там откъдето "влиза" звука) се покрива с нещо за да не се чува акустиката чак толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дупката на китарата (под грифа - там откъдето "влиза" звука) се покрива с нещо за да не се чува акустиката чак толкова.

"Дупката" не е нещото ,което определя една китара като акустична.Кухината е характеризирашият елемент."Звукът влиза" не през дупката,а посредством вибрациите на горната дъска.Отворът(или отворите) са инверторен механизъм,с помощта на който е настроена резонансната честота на акустичната кутия от една страна,и на горната дъска,от друга.Т.е. ако проектът го предвижда,една акустична китара може и да е без дупки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е благодаря много за отговорите , що не погледнете темата на Никифена е това http://forum.muzikant.org/index.php?showto...45entry152457

и да ми кажете как да я екранирам тая китара полуакустичната или да и намаля шумовете след като толкова се вълнувате за полуакустични и акустични , в началото на темата мисля ,че написах че става въпрос за електрическа китара орфей и снимка и оставих (нямам друга снимка сега) да видите .... а и вместо толкова спорове , по-добре да бяхте направили два три семпъла с хъмбъкери ,ако има възможност някой да направи и със сингли и с хъмбъкери , и да ги пратите на eitysix@yahoo.com та така ще ми помогнете доста повече , семплите с Acoustica Mp3 mixer могат да се правят на мп3-ки и да станат под 1мб в зависимост от времето ,така че не е проблем да се пратят , на компа с микрофончето пляс една жичка едно чисто и БЛАГОДАРЯ за помоща :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.