Jump to content
Българският форум за музиканти

2 Въпроса


visocki

Recommended Posts

Няколко дена вече дрънкам уча акордите .Лесно ми е да ги хващам с пръстите защото имам доста дълги пръсти но ми е трудно да сменям бързо от един акорд в друг.Смятам че с времето ще стане.Та да питам нещо не разбирам тие схемички малко не мога да го разбера.

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=889979

това нещо се повтаря 4 пъти.Това е от книгата на Юли Марков.Също така аз държа китарата на обратно но ми казаха че на обикновенна китара не мога да обърна струните а трябва да си направя китара по поръчка само за левичари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Погледни тази статия. Мисля, че там ще намериш отговорите, които търсиш:

 

http://guitar.about.com/library/blhowtoreadtab.htm

 

Защо пък да не можеш да обърнеш струните? Не виждам къде е проблема...

Редактирано от TerminalFrost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един интересен момент - ако си левичар, и държиш китарата по нормалния си начин, това би трябвало доста да ти помогне, защото лявата ръка, която е върху грифа, се възползва от това, че ти е по-развита откъм сръчност :blink: Няколко такива китаристи познавам вече, всичките ми го изтъкват тоя аргумент ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни тази статия. Мисля, че там ще намериш отговорите, които търсиш:

 

http://guitar.about.com/library/blhowtoreadtab.htm

 

Защо пък да не можеш да обърнеш струните? Не виждам къде е проблема...

Китарата ти е много яка Студио Xtuners ли ти е прави;).Та нещо не чаткам английски и затова попитах как да чета" това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един интересен момент - ако си левичар, и държиш китарата по нормалния си начин, това би трябвало доста да ти помогне, защото лявата ръка, която е върху грифа, се възползва от това, че ти е по-развита откъм сръчност ;) Няколко такива китаристи познавам вече, всичките ми го изтъкват тоя аргумент ;)

Същото е положението при мен :blink: +1 за това твърдение... Даже още преди да си купя първата ми китара се замислих дали това няма да е issue... Еми не е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един интересен момент - ако си левичар, и държиш китарата по нормалния си начин, това би трябвало доста да ти помогне, защото лявата ръка, която е върху грифа, се възползва от това, че ти е по-развита откъм сръчност ;) Няколко такива китаристи познавам вече, всичките ми го изтъкват тоя аргумент ;)

Същото е положението при мен ;) +1 за това твърдение... Даже още преди да си купя първата ми китара се замислих дали това няма да е issue... Еми не е!

Herman Li е левичар и свири така. 'nuff said!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един интересен момент - ако си левичар, и държиш китарата по нормалния си начин, това би трябвало доста да ти помогне, защото лявата ръка, която е върху грифа, се възползва от това, че ти е по-развита откъм сръчност ;) Няколко такива китаристи познавам вече, всичките ми го изтъкват тоя аргумент ;)

То и аз бях тръгнал така в началото, ама бързо се отказах, защото с дясната ръка удрях акордите много дървено. Затова бих посъветвал човека да си пренареди струните, ако мисли, че така ще му е по-удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз лично по принцип ако удрям акордите с лявата ръка ми е по удобно но като си движа с дясната ръка нагоре надолу не ми е много удобно.И обратно ако обарна струните лесно си движа рката но пък акордите стават много трудни с дясната ръка.И да питам какво точно е акомпамент" знам че е тъпо но начинаещите сме така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акомпаниращ инструмент/вокал е всичко останало в една песен освен твойта партия така да се каже... Всичко ти акомпанира защото свири/пее заедно с теб! А колкото до първия ти въпрос пише си го в школите. Ако ги нямаш кажи на лс да ти пратя отде да си ги дръпнеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз лично по принцип ако удрям акордите с лявата ръка ми е по удобно но като си движа с дясната ръка нагоре надолу не ми е много удобно.И обратно ако обарна струните лесно си движа рката но пък акордите стават много трудни с дясната ръка.

В началото всичко е трудно. После започва да става все по-лесно. Няма страшно. Започни да свириш и постепенно всичко ще си дойде на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а бе не искам да ти се меся и да ти давам акъл...ама опитаи най-добре да се научиш да свириш нормална постановка...аз бях тръгнал да се уча на обратно ама се осъзнах навреме...най-малкия проблем ще ти бъде намирането на читава китара след това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Стига бе! Не вярвах, че е възможно левичар да се научи да свири на китара за десничар?!?

 

От друга страна пък...я го вижте тоз чичко как свири :bravo:

 

go-dd21-dick.jpg

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво не разбираш на схеми ? имаш четири четвъртини да речем,свириш си ги като третите четвъртини заедно, а отдолу п-и-м-и са ти с кой пръст.и-1 пръст,2-среден,п бе6е маи палец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.