Jump to content
Българският форум за музиканти

какава книга да си взема


Recommended Posts

Здравейте.Искам да ви попитам нещо.Предложете ми някоя БГ книга , която се продава в България дори и по поръчка за изучаване на китара.Даже ако знаете по-скъпи ,в които има джаз,рок ... и т.н. Аз не знам нито една книга даже не съм и чувал още.Ако знаете на БГ плс кажете !!! !Ама да е хубава не съм много добър ! Вътре да има основни неща за пръсти и ритмики :blink: Който разбира тука се спира :D чао !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо държиш да е българска, след като определено сме се доказали като некадърна нация :blink: има доста добри чужди школи, само трябва да знаеш английски...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо държиш да е българска, след като определено сме се доказали като некадърна нация :) има доста добри чужди школи, само трябва да знаеш английски...

Милчо Левиев

Ангел Везнев

Минчо Минчев

Мила Георгиева

Асен Дойкин

Юлиан Янушев

Борис Христов

Гена Димитрова

Райна Кабаиванска

Панчо Владигеров

Янка Рупкина

Теодоси Спасов

 

@Лое, това е един кратък списък от хора, доказали некадърността си на световна сцена. Съжалявам за страничното на темата мнение, но не мога да се въздържа! Бъди по-обективен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е лично твое мнение :) А и е налко тъпо да говориш от името на други... не мисля да спорим за това кой колко се е доказал, ако толкова искаш да разбереш попитай някой средностатистически музикант от чужбина, той ще ти каже ;)

 

А и все пак тук става въпрос за школи за китара, аз лично имам много, може би към 40 парчета за почти всякакви стилове, разбира се отбирал съм само най-доброто, и между тях не съм забелязвал нещо българско. Така че вместо да даваш воля на странния национализъм ако знаеш нещо българско го препоръчай на човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако можете ми кажете направо дадените книги плс с имената на БГ за да ида да си ги поръчам ама гледайте да са хубави да не да ги копувам еитей:) на изпит по английски изкарах 4.55 ама не го знам много;) по-добре на БГ.незнаете ли някоя преведена от английски на БГ 20-25 лв ама да е голяма.Бих взел такава отколкото по 5-8-10 лв БГ на разни там ;) чао

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
И защо държиш да е българска, след като определено сме се доказали като некадърна нация ;) има доста добри чужди школи, само трябва да знаеш английски...

Милчо Левиев

Ангел Везнев

Минчо Минчев

Мила Георгиева

Асен Дойкин

Юлиан Янушев

Борис Христов

Гена Димитрова

Райна Кабаиванска

Панчо Владигеров

Янка Рупкина

Теодоси Спасов

 

@Лое, това е един кратък списък от хора, доказали некадърността си на световна сцена. Съжалявам за страничното на темата мнение, но не мога да се въздържа! Бъди по-обективен!

;) вси4ките ли са китаристи?!

 

:) защото 4овека питаше за китаристи и к.школи.....

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Искам да ви попитам нещо.Предложете ми някоя БГ книга , която се продава в България дори и по поръчка за изучаване на китара.Даже ако знаете по-скъпи ,в които има джаз,рок ... и т.н. Аз не знам нито една книга даже не съм и чувал още.Ако знаете на БГ плс кажете !!! !Ама да е хубава не съм много добър ! Вътре да има основни неща за пръсти и ритмики <_< Който разбира тука се спира <_< чао !

Пич аз със БГ книга немога да ти помогна, но ще ти кажа следното - китарата не е наука - няма какво толкова да и "изучаваш" има основни неща, които може да прочетеш дори тук във форума, като например как се държи китарата, пикинг, мютинг и разни такива. Нещата се учат буквално за 1 ден, и после се практикуват с години докато ги усвоиш.

 

Научи основните работи и почвай да свириш, самите упражнения които трябва да правиш ги има навсякъде в интернет под формата на табулатури. Да не говорим че има и видео уроци, в които техниката се показва и обяснява, което е много ценно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серията "Аз рокясах" колко книги са? Ти пробвал ли си ги харесват ли ти? и какво точно има вътре има стилове музика или само основно за китари ? ;) мерси много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен от четене на книги няма да научиш чак толкова много... Демек няма да оправдаеш парите които ще дадеш. Иначе ако потърсиш малко из форума ще намериш не малко обсъждани книжа /някои от тях доста полезни/

 

ОФТОПИК: Купи си бибилията и се моли да настигнеш Ингви и това е вариант ;)

 

/виж Трой Стетина - Heavy metal lead guitar, доколкото помня имаше разни интересни моменти/

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя всички книги , които сте ми препоръчали в магазин ако мога или в нета и ще си харесам някоя ;) много кофти , че не знам английски иначе щях да си взема много хуваби кбиги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A някой да има представа дали случайно няма някъде из нета тия на Трой Стетина и на Юли Марков че ми врътнаха ушото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от на Юли Марков нали ги .пдф-на един френд и ги бях пуснал в тема тук...

"Пробвал" съм ги, аз от тях съм се учил. В магазин няма да ги намериш, за това и го пуснах тук, защото са ценни, а ги няма. А не да преча на човека да продава. Само китарни са, а има и една за бас. Общо са май 7-8, забравил съм (има две книги само с песни на Дони & Момчил, които не са ми интерес)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Искам да ви попитам нещо.Предложете ми някоя БГ книга , която се продава в България дори и по поръчка за изучаване на китара.Даже ако знаете по-скъпи ,в които има джаз,рок ... и т.н. Аз не знам нито една книга даже не съм и чувал още.Ако знаете на БГ плс кажете !!! !Ама да е хубава не съм много добър ! Вътре да има основни неща за пръсти и ритмики :) Който разбира тука се спира :) чао  !

Пич аз със БГ книга немога да ти помогна, но ще ти кажа следното - китарата не е наука - няма какво толкова да и "изучаваш" има основни неща, които може да прочетеш дори тук във форума, като например как се държи китарата, пикинг, мютинг и разни такива. Нещата се учат буквално за 1 ден, и после се практикуват с години докато ги усвоиш.

 

Научи основните работи и почвай да свириш, самите упражнения които трябва да правиш ги има навсякъде в интернет под формата на табулатури. Да не говорим че има и видео уроци, в които техниката се показва и обяснява, което е много ценно...

Странно обаче, когато аз съм свирил с практикуващи, научили нещата за 1 ден, 'се не става джем, 'се викат 'ми аз тая песен не я знам, добре де как става, че с някои хора можеш да свириш песни, които не знаят, а други ми разправят за пикинг, мютинг, постановки и др. Не визирам ЛОЕ - принципни наблюдения.

И най-чекиджийското издание върши работа. КИТАРАТА Е наука. А музиката още повече... На пича ще му препоръчам като си свири посочените упражнения да си мисли в коя тоналност са, кои тонове включват, защо? и прочее И докато американските книги са на английски, българските са на БЪЛГАРСКИ, което решава много проблеми свързани с терминологията, която се овладява след време. Лично аз препоръчвам повече време с касетофона или каквото има в слушане и имитиране на изпълнители. Трябва да се вадят песните, с табулатури закърнява слуха. Последното го знам от опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.