Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос: Кой от трите усилвателя да избера ?


crash9494

Recommended Posts

Моля по-компетентните хора във форума за съдействие.След няколко дена ще си купувам усилвател за китарата, но се колебая между три избора: Behringer GTX30 (http://www.thomann.d...inger_gtx30.htm) ; Orange Crush PiX 20L (http://www.thomann.d...range_cr20l.htm) ; Roland Cube-15XL (http://www.thomann.d...nd_cube15xl.htm). Падам си по по-твърдата музика, така че ще се свирят предимно тежки парчета и сола. Моля ви за съвет кое бихте избрали вие и защо. Благодаря предварително, поздрави Дидо! :)

Редактирано от crash9494
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел Roland-a пробвал съм големия 60 и чистия канал е доста приличен. Най-добре е да идеш и да ги пробваш тези неща тук. Никой не знае по-добре от теб кое ще ти звучи по-добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ще се свирят"

Ако смяташ да свириш вкъщи, тези ампове са ок, за свирене с група - не.

Роланд кюб и според мен.

Тествай и Ориндж -а.

Берингер по дифолт се избягва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този Берингер има много приятен крънч :) Но както се каза - отиваш и пробваш - вместо теб няма кой да знае кое ще ти хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, усилвателят ще е за свирене в къщи, затова нямам чак толкова големи претенции.Това което ме интересуваше е да има вградени ефекти, за да не се налага скоро след това да си купувам и процесор.Пропуснах да попитам дали някой е наясно с тази "симулация" на лампа на Берингер-а, ако има бих се радвал да чуя мнението му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен рекламите на Берингер са си "шменти-капели".

Не я долюбвам тая ментак-фирма, просто защото те са олицетворението на понятието китайски ментак.

 

В крайна сметка, ако те влече и хареса как звучи ( макар, да нямаш опит, си имаш някаква идея, която за всеки китарист е различна

(какво е хубав звук)), си вземаш каквото искаш.

 

Лично аз имам роланд микро кюб, за разнасяне по паркове, екскурзии и тн. И съм доволен от симулациите на известни ампове, които предлага, ефектите също са му ок.

По-голямите варианти на роланд кюб 10,15,30,40,60,80 - предлагат все повече екстри и повече ватове.

Но базисно звука е един.

Чуй семпли на амповете, които те интересуват в www.youtube.com

биха те ориентирали донякъде, като винаги има възможност някой да прецаква нещо, защото в тубата постват от начинаещи до супер про-та.

Специално за Роланд кюб, един доста добър представящ беше казал, че те са водещите в тази област. Мисля, че може да му се доверим.

 

Ориндж е също много тачено име, изглежда фамозно, но за същите пари, получаваш много по-малко от кубето на Роланд(напр. няма ефекти).

Берингер дават най- много екстри за парите, но това е познатият номер на китайката.

Първо се кефиш, после съжаляваш.

 

Мисля, че имам предостатъчно опит , с истински лампови усилватели и може да ми се има доверие.

Ако трябва да купя някой от тези три, например за подарък на племник, ще му взема Роланда.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY благодаря ти за изчерпателното мнение, наистина ще ми е от полза! :) Мисля, че се убедих да си взема Роланд-а. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако свириш метъл роланда е подходящ. Имам такъв, наистина има 4 ОД/Диста като последния на мен лично много ми харесва. Сега гледам новите версии имат нови екстри:

 

(new "Extreme" distortion sound for heavy metal sound, "Metal Zone" distortion sound from the famous BOSS MT-2 Metal thomann Zone pedal)

 

Така че...ако свириш такава музика това ще е правилния избор. От друга страна - не съм пробвал останалите,а Портокала много хваща окото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендер също имат моделиращи кубета за домашна свирня. Ако си в апартамент 15 полупроводникови вата рядко ще ги ползваш. Берингера, ако не го напъваш, ще изкара дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели! В крайна сметка избрах Roland-a и съм много доволен! Благодаря за съветите, които ми дадохте. Поздрави! :)

...P.S. Ще съм благодарен на администраторите ако изтрият темата, защото няма какво да се обсъжда вече. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.