Jump to content
Българският форум за музиканти

Заключващи ключета за китара – отзиви, мнения и препоръки


Svanio

Recommended Posts

Колеги, трябват ми заключващи ключета за една от китарите ми. Моделите, които мога да си намеря, на които съм се спрял са:

-Planet Waves Auto Trim

-Hipshot Locking Tuners

-Grover 502 Locking Tuners

Имам преки впечатления от Schaller& Sperzel – страхотни са, но Schaller през Thomann.de ми излиза над 200 лв., а моделите, които са посочени по-горе, мога да намеря за 100-150лв. от eBay.

 

Затова и искам мнение от хора, които ползват, или са ползвали, тези ключета. При Hipshot ключетата ми е чудно, че не са запечатани – дали не се пълнят с прах? От друга страна тези ключове се слагат на много скъпи китари и предполагам, че може да се разчита на тях. Най-силно ме привличат Grover-ите, но дали си заслужават парите – Planet Waves мога да си взема за 90тина лв.; Hipshot ~100 лв., а Grover под 160лв не мога да намеря.

 

Gotoh също са достъпни, но визуално не ми допадат и затова няма да ги включвам в списъка. Ако някой иска да напише мнение за тях – нека – ще бъде полезно за хора, които се интересуват. Мисля, че можем да ползваме темата и да казваме мнения за марки и модели, които ползваме.

 

Кой модел бихте ми препоръчали?

 

PS Твърдо съм убеден да си взема заключващи ключета отново => не искам мнение за стандартни ключове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Планет уейвс на една от китарите. Реално колко са стабилни не знам, тъй като китарата е с флойд роуз и си има заключващ нът, но предишният й собственик е решил заключващи ключове да сложи. Обаче тоя пиниз с рязането на струната е супер готин. Сега сменям струни за отрицателно време, както и свалянето става бързо разбира се. За другите нямам мнение, а също предишният собственик на въпросната китара каза, че я е ползвал без локинг нът и, че не е имал проблеми с разтройване, но също каза и че не си е играл много, но предполагам и че откъм държане на строй ще са добре.

 

П.С. Ако ще се слагат на китара без тремоло по мое мнение ще са бетон.

Редактирано от MrDeath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, брат!

 

Да, за тези ключета не виждам лоши мнения, а и ги слагат на Signature модели, което си е показателно. За удобството с всички заключващи ключета да не говорим. Скоро засичах, че си сменям струните за 4 мин – вкл. и отпускането, песен просто :)

 

Ще се радвам и на други мнения :)

 

Edit - Забравих да кажа, че ще се слагат на LP модел, което е важно ;)

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, но:

-Писал съм вече за Шалер - не ми се дават толкова пари, имам такива ключове и са страхотни, но все си мисля, че едва ли са толкова по-добри, че цената им да е двойна и ги отписвам.

-В Динакорд нямат Planet Waves модела, а трябва да се поръча и ми е същото като да си ги поръчам от eBay.com

-Също така дупката за винтчето трябва да е отстрани, а при Шалер не е така.

-Търся си черен модел - Задължително.

-Клипчето съм го гледал :)

 

Отново - благодаря ти, но тези неща са ми ясни.

 

ПП Скоро говорих със Стъмпи, който каза, че може и да може да ми поръча Schecter, но и там цената ще е определяща. Някой със Schecter- ако може -да каже как им се справят заключващите ключета, pls.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.