Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със звука при запис с Tascam US-122L


Determ1N

Recommended Posts

Здравейте!

 

Имам лек проблем с тази саунд карта. При запис и дори при слушане на музика, понякой път се появява някакво пукане и пръщене... Не знам точно как да го опиша, за това ще кача един любителски запис, който направихме с една приятелка, за да чуете... http://dox.bg/files/dw?a=5681e94a05 (Пукането се появява след 50-та секунда) .

 

Записвам с динамичен микрофон и Cubase.

 

Характеристиките на Лаптопа ми, ако това е от значение:

 

Процесор: Intel Celeron Dual-Core T1400 (1.73 GHz, 533 MHz, 512 KB Cache)

Оперативна памет: 4 GB (DDR2 SDRAM, 667 MHz)

Твърд диск: 320 GB SATA (5400 rpm)

Операционна система: Windows 7

 

 

Пробвах да преинсталирам драйверите на картата, но проблемът си остана. На какво може да се дължи и как да го отстраня?

Редактирано от Determ1N
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дрейверите последна версия ли са? На сайта на производителя, Windows 7 не е в списъка на поддържаните системи. Какви бит-дълбочина и семплираща честота използваш? Пробвай да намалиш семплиращата честота до 48 kHz например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо включи на 44.1kHz, 24bit и не се занимавай с излишни глупости. И също така по-нови драйвъри, както спомена blr. A ако няма, може да пробваш с една идея по-стари, че някой път се случва да прецакат нещо в по-новата версия. Но преди това, пробвай да си вдигнеш размера на буфера, до около 512 примерно или повече (само за теста). Ако така се оправи проблема, ще имаш малко по-голямо закъснение, но гледам, че имаш опция за direct monitoring, така че това не трябва да е чак такъв проблем при записването на акустични инструменти/вокали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става... Потърсих в гугъл и има други хора с моя проблем... Проблемът е в това, че драйверите за Windows 7 са прецакани. Проблемът ще бъде решен само ако мина на XP / Vista, което много много не ме устройва, но какво да се прави...

Редактирано от Determ1N
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябваше да го уточниш преди да купиш устройството. На сайта си пише кой са поддържаните операционни системи. Моделът е стар и ако е спрян от производство, нищо чудно драйвери за 7 и да не се появят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.