Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос, свързан със сменянето на струните


koko13

Recommended Posts

Имам стара акустична (или класическа, незная каква е) китара и искам да и сменя струните и си взех нови струни, но 4та и 6та струна не минават през моста(мисля, че така се казва).. Кажете какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам перфектен съвет и перфектно решение на проблема, но описанието ти не ми е достатъчно- какво значи: - "4та и 6та струна не минават през моста(мисля, че така се казва)"? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да се казва, взимаш една губерка и действаш :metalist:

Ти да не вземеш сега да откъртиш магарето :) леко и фино разширяваш и тъй.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблемът дали се казва мост или не, драмата с въпроса ти е, че е зададен ужасно. Звучи като "Имам кола, червена, не работи, къде е проблемът?" в някой автомобилен форум.

 

Като цяло има малко на брой причини да не влиза струната там, където трябва - нещо й пречи на мястото, където не влиза, или тоя, дето я слага, не я слага както трябва. Огледай добре и от всички страни проблемните места, ако се е затлачил някой боклук, останки от стари струни, или всякакви такива неща, разчисти с нещо тънко, внимателно, но смело. Щом си сложил останалите четири струни успешно, значи си схванал каква е идеята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилагането на снимка към темата би било най-правилният ход от твоя страна, за да улесниш съфорумниците. Явно никой от нас не влиза изцяло в час от описанието. :thumbup:

Редактирано от Ge0Rg3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.