Jump to content
Българският форум за музиканти

Разделяне на китарния сигнал на две линии?


Peter_ESP

Recommended Posts

А защо просто не опитате схемата да се изпълни с единичен превключвател между китарата и процесорите, а след тях двата сигнала просто да се мешат в 1. Хем захранването за операционния усилвател на смесителя може да се ползва и за индикаторни диоди коя верига работи ;) А и никак няма да е скъпо :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Изработката на педала не е скъпа. Даже кабелите, които ще ползва за целта ще са по-скъпи от самия педал. :)

Кутия 10-тина лв

6 бр. жакове женски някъде около 2лв. бр. = 12лв.

Едно копче това с 2-те секции 6 краченца беше 2 лв. но няма да е лошо да си намери с 9 крака

Удоволствието ще излезне не пвече от 30лв, обаче трябват 6 бр. кабели за да работи, които ще са повече от 30лв.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lyu_records, проблем ли ще ти е да постнеш една принципна схема на горния ти пост? С лампичката и замасяването. Не звучи като невъзможно да си го направя и аз, макар и бидейки лаик. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви са тия женски жакове по 2 лв парчето бе :D На пъпа на Пловдив преди известно време ги бях купувал за по 0.40 лв/бр. Айде, да речем, че може да са се вдигнали цените - да са станали 0.50 лв/бр ;) Кутии също хубави метални бях гледал по 5-7 лв. А по отношение на кабелите, да си търси от късите връзки като за stomp box chain.

 

Тия дни ако имам свободно време, може да поработя по някаква версия на смесител (вкл. малко по-разкрасена). Може да го пусна и като отделно устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Примерно, вярно че са по 0,50лв. Идеята ми беше, че не е скъпо!

Ето така е правилно вързан, а масата на всички букси е обща на шасито:

 

36ef53659ca46d07.jpg

 

И ти трябва такова копче:

 

3pdt1.jpg?osCsid=wcrbvttwtbs

 

Големите точки са краката на 3PDT копче, пунктираната линия е посоката на ключето (контакта)

Свързваш СЕНД А към входа на единия ефект и РЕТЪРН А към неговия изход, правиш същото нещо и с втория ефект само че на Б.

Свързан по този начин докато свириш на ЕФЕКТ 1 входа на ЕФЕКТ 2 ще е замасен и няма да му идва брум, като на схемичката на парния НЕ колега!

Ако искаш да има лампичка за индикатор ти трябва 4PDT копче, даже може да се сложат 2бр. лампички с различен цвят (при едното положение на копчето ще свети едната а при другото другата!

Поздрави!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Такова копче няма да намериш в родните магазини!

Аз поръчвах от UK !

Мисля си дали има начин изхода да е вързан заедно (последната секция на ключа) и да се раздели примерно с диоди, то може да се раздели но по малко по сложен начин? Нека протата да кажат аз съм лаик в това отношение! Ако има начин така ще ползваш последната секция на копчето за лампичка защото 4PDT копчетата са невъзможни за откриване и са скъпи!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно но не съмсигурен:

 

A Passive Mixer

 

Generally you want any mixing circuits to be active (i.e. to include opamp or transistor components to match and balance the inputs). However, you can squeak by in some cases with a passive mixer. Although the passive design can load down the input devices, it will work fine in many cases.

Here we are going to use an audio taper pot for each input channel:

 

PassiveMixer.gif

^ Само дето ти ще ползваш 2 входа. Вместо изхода от процесорите да е вързано на последната секция на копчето може да минава през пасивен миксер. Предполагам че може и да стане защото изхода от процесорите е с висок импеданс и не е нужно да е активен миксера! Така ще можеш да контролираш и нивото на усилване от педала!

 

Simple-Multi-Input-Resistive-Mixer.jpg

^ Може и без врътки, нека кажат разбиращите колеги дали ще се получи така, буфер няма да е нужен защото изхода от процесора е с висок импеданс. И ако става с каква стойност трябва да са съпротивленията?

АЗ СЪМ ЛАИК В ТОВА ОТНОШЕНИЕ ПРОСТО ДАВАМ ИДЕИ!

 

Иначе така:

36ef53659ca46d07.jpg

 

Ще работи без забележки но няма да имаш индикатор!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично все пак смятам, че двуканален активен миксер е по-добрият вариант. Шумовете спокойно можеш да си ги филтрираш, а и нямаш загуба в полезния сигнал, каквато задължително се получава при пасивните схеми (изходът ти е с по-малка амплитуда от входа).

 

Освен това предлаганите възможности са много по-големи: може например да си сложиш потенциометри за определяне усилването на всеки от каналите, а ако си по-запален фен, може и еквалайзери да си сложиш :P Да не говорим, че ако ще слагаш индикаторни светодиоди, трябва да ги захранваш с нещо ;) Не на последно място през прост усилвател можеш да си дръпнеш и output за слушалки - да си правиш мониторинг докато записваш :greenball:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам следната чуденка. Разполагам с една китара, два процесора и един амп. Драйв блендите искам взимам от единия проц, а чистите от другия. Има ли готово измислено решение (във вид на стомпбокс например), с който да превключвам от едната на другата линия и сигнала отново да се събира в един изход към ампа? Днес бях в Динакорд, но всичко, което се предлага са A/B селектори за една китара в два усилвателя, или две китари да отиват в един. Моя казус, така и не решихме. Та ако някой е имал подобни хрумки...?

 

Ще си позволя да се върна на въпроса на автора на темата. Ако съм го разбрал правилно, готовото решение е това:

 

http://www.bossus.co...p?ProductId=150

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @hand_of_doom загуба на сигнал няма да има с това което съм начертал, стига кабелите с които ще го връзва да не са мноооого дълги. Ще му върши идеална работа но няма да има индикатор.

Ако преживее това, че няма да има индикатор (лампичка) това е най-бюджетния начин, който ще върши идеална работа.

Иначе най-добре е Боса, стига да му се дават пари за подобно нещо. Аз за такъв тип играчки пари не давам.

Когато става въпрос за елементарно рутване на сигнал не си заслужава парите, еле пък 99 евро :greenball:а въпроса е решен с едно 3PDT копче.

Аз се сещам и за начин с 2 копчета но автора на темата явно загуби интерес. :)

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOSS LS-2 е идеалното решение за € 99.

 

Във Форте Мюзик е даже малко по-евтин (180 лв). Последният път когато минах оттам, в началото на лятото, мисля че го имаха наличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Аз се сещам и за начин с 2 копчета но автора на темата явно загуби интерес."

 

Напротив :) Чакам да излезна в отпуск на 20-ти август и малко след това да постна тук нещо готово. Засега си пречертах схемичката на Lyu и я нося в мен. Благодаря за отзивчивата реакция. В работата има и колеги-електрончици, които обещаха сръчна помощ, ако изпищя.

 

blr, отговаряш много точно на въпроса ми. Вече си мислех, че никой, ама никой не се е сетил да пусне точно това серийно. Сега вече знам, че не само къстъм решение има, но пък избирам него, че ми идват в повече тия 200 лв. В началото вярвах, че Бери, не може да нямат нещо пейстнато по въпроса, ама не....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @hand_of_doom загуба на сигнал няма да има с това което съм начертал, стига кабелите с които ще го връзва да не са мноооого дълги. Ще му върши идеална работа но няма да има индикатор.

Ако преживее това, че няма да има индикатор (лампичка) това е най-бюджетния начин, който ще върши идеална работа.

 

Нещо не съм сигурен, че с доставката на ключето от чужбина плюс съответната му цена там ще му излезе много на далавера на колегата, но предлагаме тук различни идеи - да си хареса както най му се нрави и да действа. В момента нямам свободно време, че доста пътувам - иначе ако иска, да ми се обади (ако не му е спешно), мога да пробвам да му реша проблема с някакво custom устройство ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчвах от UK копчета защото правя разни проекти. Останали са ми налични 2бр. и след всичките разправии докато ми попаднат в ръчичките, бих му продал за 20лв един брой, ако не му се чака от ИБЕЙ. Цената може да ви се струва висока но бръмченето до пощата и разправиите бяха много. Действително е дусадно и доставката товари, но пък излиза по тънко, защото му трябва само кутия (най-много 10лв.) и 6 бр. жака (по 0.50ст.броя).

Няма да има нужда от захранване и каквото и да е било друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.