Jump to content
Българският форум за музиканти

Разделяне на китарния сигнал на две линии?


Peter_ESP

Recommended Posts

Acei, точно така ще стане. Два броя AB/Y и сменям между две независими вериги, само с едно натискане, само на един камион. Да не говорим, че излизат и нови възможности за A+B. Голямо благодарско.

 

Whiplash, според схемите в упътването, май няма как с Бери-то да се получи. Предлагат три комбинации там, но нито една от тях не е тази, която търся. Моля, ако ти или колега ползва такова, да каже. Може просто моето въображение да не достига в случая.

 

Emosms, пробвах и това преди време. Байпас бленди, даже само EQ от единия взимах, бууст от другия и какви ли не еквилибристики, но пак се опираше до там, че се натискат два педала. И ако за вкъщи е ок, то за навън просто не става. Може би един ден ще ме тресне по главата, да вържа последователно два-три камиона и готово. Но засега ми харесва да откривам почти безкрайните възможности на два процесора, един до друг.

 

Валяка...ами той е прав. Само къстъм решения за подобен случай, но когато целта оправдава средствата. За съжаление не съм от категорията музиканти, на които им се налага (могат) да си позволят високото качество на къстъм играчките и затова навлизам в тези води със сток решения. Поне на тоз етап :)

 

Страхотно благодаря на всички. Толкова много решения и идеи само за ден. Бъдете здрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудех се, защо при толкова занимаващи се с ефектчета и DIY, никой не предложи решение на PETER_ESP?

Чаках, чаках, пък рекох да услужа на човека...

Ето едно елементарно решение, което и сам може да си направи.

Нужен е само един обикновен ключ, който лесно се намира, не е специален, 6 женски жака и кутия, в която да се намърдат посочените елементи.

На схемата съм посочил идеята, без да е готова за C/P. Остава само опроводяването на масата, което няма да е проблем.

Ключът в едното положение прекарва сигнала от китарата през единия ефект/процесор към усилвателя, а в другото положение прекарва сигнала през втория ефект, пак към същия усилвател.

Мисля, че това беше желанието на автора на темата.

 

Не се изключват възможни артефакти при превключванията. Те зависят от самите ефекти, китарата и усилвателя. Това вече ще си иска специалист, но нека да видим дали ще се окаже ненужно.

 

 

fs2eff.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то аз такова използвам, кутийка с 6 женски жака и 2 бутона, единият сменя, другият байпасва. Направи ми го приятел, цитирам: "Въпрос на комутации" каквото и да е това. Как се прави - не знам, явно не е трудно защото той не се занимава с такива работи, китарист е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Parni Valjak, много точно си ме разбрал. Точно това ми е нужно. И аз си го представях, като два кръга, които вървят един до друг, но така и не успях да го обясня разбираемо на хората по магазините. Пък и явно наистина няма готови. Благодаря ти много за схемата. Чудя се сега... Дали, ако се запретна, ще успея и сам? Какъв тип е този ключ? Как ще стане "опроводяването на масата" и т.н.

 

Mr Death, твоя човек явно е DIY ориентиран тип. Аз си признавам, че нямам опит точно в този вид машиностроене, но пък ще ми е много кеф, ако баш сега се отприщя :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жаковете имат изводи за сигнала и за масата/екранировката на кабелите. Та тези изводи за масата, се свързват помежду си.

aamono-edit2.jpgSTEREO-JACK-SOCKET-RC.jpg

 

Такъв е ключът :

125_0.jpgSW-FT-103.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

да не правя нова тема, моето желание е подобно на автора - искам сигнала от китарата да се раздели на две, да мине паралелно през два различни ефекта, и после да се смеси преди кубето. Какво бихте ми препоръчали за разделянето и смесването?

 

Според тази страница, препоръчително било първо да пробвам с прост пасивен Y-сплитер (което смятам да направя утре :)), и чак ако имам проблеми (брум, шумове) да търся активно решение, като описаното там. Вие как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се борих с подобна дилема но беше бая по-сложна!

Но ти трябва 3PDT копче за да имаш лампичка (разликата е че едното е с 3 секции 9 крачета а другото с 2 секции и 6 крачета), иначе става и с това което е дал колегата обаче няма да имаш лампичка:

SW-FT-103.jpg

 

Аз имам 3PDT копчета налични взети от UK имам и подходяща кутия, ако имаш интерес пиши на ЛС и ще ти направя направо един педал!

Поздрави!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудех се, защо при толкова занимаващи се с ефектчета и DIY, никой не предложи решение на PETER_ESP?

Чаках, чаках, пък рекох да услужа на човека...

Ето едно елементарно решение, което и сам може да си направи.

Нужен е само един обикновен ключ, който лесно се намира, не е специален, 6 женски жака и кутия, в която да се намърдат посочените елементи.

На схемата съм посочил идеята, без да е готова за C/P. Остава само опроводяването на масата, което няма да е проблем.

Ключът в едното положение прекарва сигнала от китарата през единия ефект/процесор към усилвателя, а в другото положение прекарва сигнала през втория ефект, пак към същия усилвател.

Мисля, че това беше желанието на автора на темата.

 

Не се изключват възможни артефакти при превключванията. Те зависят от самите ефекти, китарата и усилвателя. Това вече ще си иска специалист, но нека да видим дали ще се окаже ненужно.

 

 

fs2eff.png

 

Колега има един проблем в това което си нарисувал.

Дилемата е следната; когато човекa си свири през "effect 1" и реши да превключи на "effect 2" а на "effect 2" има включен дилей, или примерно ревърб ще се случи нещо неприятно ако ме разбираш!

Демек когато свири на "effect 1" сигнала на "effect 2" трябва да е замасен и обратното. :)

 

f64529fa693ff239.JPG

Демек като тук само дето това е съвсем различна хава! Докато е байпаснат сенда е замасен!

 

Disclaimer: Авторът на този коментар е любител, а не професионалист. Четейки, този коментар вие се съгласявате, че автора не носи никаква отговорност ако ви бъдат нанесени морални, имуществени или телесни щети поради това, че сте повярвали на написаното от него или сте се опитали да следвате инструкциите му частично или цялостно.

:greenball: ти си ми го писал това :greenball:

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lyu_records, страхотно предложение, за което много благодаря. Проблема е, че не мога да пращам лични.Иначе...да. Сам явно няма да успея. Ето, че изникват и още питанки, според твоя последен пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно съм го написал. И моля, не ме наричай колега ...

528162_10151022369188360_1459240615_n.jpg

and vice versa...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че е правилно НЕ колега, но какво ще се случи когато дилея повтори бръма при превключване към него при положение, че не е бил замасен?

Котката не пада никога по гръб, обаче зависи от колко високо ще я пуснеш :greenball:

Трябва му 9 крако копче и далеч по сложен начин на връзване и лампичка след като попремислих няма да има. Но с 6 крако не става. Копчето трябва да е 3PDT

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се убиждай но в случая може да възникнат проблеми които вече съм споменал! Не кореспондирам с теб а насочвам автора на темата да помисли, това че явно се засягаш по някакъв начин не ме интересува по никакъв начин!

Но това което си нарисувал, не е съвсем правилно и не ме интересува дали ти преча, човека пита аз давам своето мнение по въпроса и в случая е уместно а форума е да си помагаме. Когато не познаваш лично един човек мисля, че е глупаво да напишеш: "Кореспонденцията с теб е загуба на време и няма смисъл." но в интернет всичко е различно и някои са гУеми.

Мисля, че не е нужно да се стига до излишни полемики но както винаги ти не мислиш така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсене

Около 205 резултата (0.13 секунди)

Може би имахте предвид: обиждай , Абиджан, обичай, обичаи , обличай

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.