Jump to content
Българският форум за музиканти

Старите ел.Орфей


Recommended Posts

Здравейте!Имам една китара Орфей и се очудих на едно нещо - има тремоло,а самото магаренце е хванато със 6 болчета по 3 от двете страни (още не съм го пробвал това тремоло,в процес на възстановяване на китарата съм все още :( ) и не мога да разбера как изобщо ще се повдига самото магаренце,за да има смисъл от тремолото ----> 0158.jpg

 

И още едно въпросче,Мостчето е счупено,а за пръв път виждам такова.Дали се продават някакви такива отделни?

 

0160.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Части нови едва ли ще намериш . Каквото и да направиш с тази китара все ще е тая... така че можеш да си развинтиш фантазията и да използваш и части от други модели китари .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тия 6 болчета ти държат една, така да я наречем - декоративна планка, скриваща като капак пружината отдолу.

Отделно, че матарето е на отделен корпус и не се мести при опън с винкела, а само причинява дотриване и късане на струните.

Общо взето много идиотско изпълнение.

 

Слагам една произволна снимка, който я сварва на маса, да не гледа:

 

Orfeus_NoName_2pu_tremolo_Bulgaria_lb.JPG

 

Та кой казваше, че Squier били кофти фирма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти снимка на друг модел Орфей, точно с такова тремоло и неподвижно магаре. Системата работеше без проблеми, не виждам защо някой трябва да повръща. Това не е измислица на Орфей, има много китари с подобно концепция, включително модели на Фендер, които се правят до днес. Прояви малко фантация и сам си направи бридж, не е толкова сложно.

 

e179c5f56f46b346.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ей, стана ми мило като видях снимката на Slacoth :) На такава китара свирех в училищната ни група, за времето си беше голяма гъзария. Тремолото обаче не става за нищо,освен да изглежда внушително (за времето си де). Гарантирано разстройва при малко по-големи амплитуди, но и всички подобни тогавашни решения са такива. А Squier по това време все още са гледали ориз ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Голямата гъзария" е Кремона някаква. Пешо имапе такава, а моята беше с 30-40 пева по-евтина. Абе и двете бяха талпи.

Тремолото определено не струваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.