Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да се развия малко :)


Fenix

Recommended Posts

ето бе, как да няма :beer:

:beer:  :)  :)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Абе т'ва и аз съм го намерил бе човек. Тцялата песен - два рифа. ;);)

 

Ама я ми дай на солата таб :)

:)

ми ся чух парчето (final gates)- добро е :) макар че според мене на някой места изтъпява тва соло, да не говорим че и здраво мажат. аз не съм голям слухар, ма не ми звучи толко сложно тъй че по добре се опитай сам да си го извадиш- от тва по хубаво няма, а и честно казано може би ще излезне по добре ако му напраиш някой леки вариаций ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Фениксе, пич.

 

Има един мноооооооооого, ама МНОГО сигурен начин да си развиеш свиренето - и не само на солата, а въобще.

 

Седни да учих музика - теорията и т.н. Всеки ден по малко. Аз правя следния номер - винаги, когато усетя, че не съм удовлетворен от тва, дето го свиря (което се случва 3 пъти седмично горе долу), отварам китарджийските сайтове и позачитам и научавам нещо ново. Ефекта ВИНАГИ е вкарване на нови неща в свиренето - малко по малко, но нови. Това ти разгаря и жаждата за свирене.

Целта е да оформиш 'арсенал' от познания и хватки, и 'ликове', ако щеш. Когато този арсенал стане достатъчно голям, ще можеш да ги 'оплиташ' едно в друго и ставаш яко творчески силен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фениксе, пич.

 

Има един мноооооооооого, ама МНОГО сигурен начин да си развиеш свиренето - и не само на солата, а въобще.

 

Седни да учих музика - теорията и т.н. Всеки ден по малко. Аз правя следния номер - винаги, когато усетя, че не съм удовлетворен от тва, дето го свиря (което се случва 3 пъти седмично горе долу), отварам китарджийските сайтове и позачитам и научавам нещо ново. Ефекта ВИНАГИ е вкарване на нови неща в свиренето - малко по малко, но нови. Това ти разгаря и жаждата за свирене.

Целта е да оформиш 'арсенал' от познания и хватки, и 'ликове', ако щеш. Когато този арсенал стане достатъчно голям, ще можеш да ги 'оплиташ' едно в друго и ставаш яко творчески силен.

хехе :) мене ако питаш тряа ти само хармоничен минор :)

:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фениксе, пич.

 

Има един мноооооооооого, ама МНОГО сигурен начин да си развиеш свиренето - и не само на солата, а въобще.

 

Седни да учих музика - теорията и т.н. Всеки ден по малко. Аз правя следния номер - винаги, когато усетя, че не съм удовлетворен от тва, дето го свиря (което се случва 3 пъти седмично горе долу), отварам китарджийските сайтове и позачитам и научавам нещо ново. Ефекта ВИНАГИ е вкарване на нови неща в свиренето - малко по малко, но нови. Това ти разгаря и жаждата за свирене.

Целта е да оформиш 'арсенал' от познания и хватки, и 'ликове', ако щеш. Когато този арсенал стане достатъчно голям, ще можеш да ги 'оплиташ' едно в друго и ставаш яко творчески силен.

Това ми е пределно ясно човече, но нещо нямам мноо време напоследък. Напоследък, напоследък ми предишните и тия и бъдещите месеци, щото съм 12ти клас и нали зниш. Обучение, колежи, тантара мантара и темподобни. Не мога да свиря както по принцип си свиря по 2-3 или 3 - 4 часа на ден :lol:

Затуй питах за ликове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fenix не са праи че учиш у вас даже кучето вече лае в стил Металика :green:

Xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

:lol:;):lol::o:lol::lol::o:o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе глей сеа, нема да ти става по-лесно занапред :rolleyes: Триаа да се научиш да си обособяваш време за свирене, даже като си ноо зает с други неща. Нема друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай Friedman и Becker :bravo: Имам разни видео уроци, дето можеш да видиш доста такива неща, дето ти триаат.

А ТАКА! :) Тия двамата са откаченяци :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.emule-project.net/

 

Да, peer-to-peer клиент, на същия принцип работи. Търсиш Mary Friedman, пускаш да сваля и забравяш за него поне за два-три дни. :happy:

 

Edit: Линк към видеото (за е-Муле):

ed2k://|file|Guitar%20[Guitar%20Lesson]%20Marty%20Friedman%20-%20Melodic%20Control.mpg|309522712|8963D15F066865CA8544D0BCAC1C523F|/

 

ПП: Към модераторите: сори, ама не аз разводнявам темата, в момента се опитвам да я върна обратно към първоначалната идея - Феникс искаше ликове и уроци. Ей ви на, по-убаво от тва здраве. Съжалявам за офтопика, трийте квото намерите за добре.

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе глей сеа, нема да ти става по-лесно занапред :) Триаа да се научиш да си обособяваш време за свирене, даже като си ноо зает с други неща. Нема друг начин.

Абсолютно си прав. Жалко е, че понякога наистина няма как... :)

Но на ден по минимум час все се намира (обикновено де).само когато паузата стане повече от седмица...става "Олелееее, ама това не са моите пръсти!" B)

 

Така че - повече :guitar: и по-малко B)

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не ти препоръчвам Melodic Control на Фридман. Много сложни неща стават там :) По-добре Exotic metal guitar или Еxtreme metal guitar. Имам ги, шъ ти ги дам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми е много трудно дееба да следя хармонията, дето се движи отдолу, и да импровизирам (то па големото импровизиране мойто :blink: ) отгоре. Затва сеа съм седнал да разцъкам яко акордите и хармонията въобще, и ладовете и прочие. Има полза, обаче още не ми е толкова гладко и бързо, колкото триаа. А глей го тоя мадафакър кво праи бе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.