Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да се развия малко :)


Fenix

Recommended Posts

Та тъй. 'Начи хора исках да ви питам, откъде (от нета) да намеря малко licks и инфо за градене на сола. Общо взето книги - бол. И въпреки това в тях няма кой-знае колко ликове и подобни работи, а искам малко да си обогатя свиренето. Гледам аз и некви уроци, ама и там няма много. Имаше един сайт 100 guitar licks и тем подбни, та значи за такива работи става въпрос :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Искаш да се развиеш?!

Ама недей бе, човек!!! Може да настинеш!!! Нощем, като се развиеш може да ти настинат бъбреците например! :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно DVD със 100ина лика и към него върви и таблатура за една програмка TablEdit. Lick-овете са малко олд скуул обаче - по рокаджийски. Ко те интересува ти ще си кажеш :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих ти препоръчал, като слушаш някое парче и нещо ти хареса, намираш му таблатура, научаваш го тва което ти е харесало и продължаваш в същия дух. така освен че може би ще научиш малко по-нестандартни, или поне не толкова изтъркани неща, ще знаеш и горе-долу в какъв контекст да ги използваш

 

п.с.: пички с бири?!? къде ги раздават?

:inlove: :inlove: :inlove: :ph34r::D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич за тая работа не вярвам да има рецепта,но постоянстов и свирня му е майката.Някой школа може би(макар че са скучни,поне за мен де)

 

:violin:

Музикално можеш да се обогатиш слушайки много стилове музика и да се заслушваш в нещата...

И що си мислиш верно че не можеш да свириш?Практика и това е.Ако те кефи това което правиш всичко останало е само мнение по въпроса.

Само един съвет.Заеби кавърите колкото и да те изкушават,намери се и всичко ще е Ок.Всички имаме влияния и колкото да се отрича понякога , винаги има нещо което е оставило дълбок отпечатък във стила на всеки един музикант..

Няма нужда да доказваш нищо на някого нито да впечатляваш някого със знания за нещо си..Просто си бъди ти и свири така както те кефи.

... и аз се омотах.. ама метал да е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, значи да почвам подред. От горе-надолу :cheers:

 

Steve_Vai - no comment :cheers:

AXE - т'ва за ДВД-то ме заинтересува, много при това :cheers:

peshoy2k - не се притеснявай, нема начин.

chacho - това го правя от доста време, ама опирам вече до разни неща, които нито моа извадя, нито моа намеря някъде в нета (табулатурки). Пример - Final Gates на Running Wild от албума Port Royal. Егати яките сола има там! ама нито моа ги извадя, нито съм ги намерил някъде из нета.

Glacierise и твоето предложение ме заинтригува

AXE Ми пусни си солото ми на Helldriven и ще видиш защо искам да се развивам... :godbless:

fLiSk - никой не е казъл само метъл ;)

 

и сега jFog за накрая ;)

Ми човече, аз не си мисля че не моа да свиря :green: . Просто искам солата които правя да са малко по-раздвижени, щото досега (на 3 бързи песни съм писал, на бавни нещо ми е по-лесно и там имам повече), но тия 3 са прекалено, как да кажа, стереотипни.

Относно кавърите. При мене кавърите винаги са били само и единствено за удоволствие. В смисъл че се кефя да ги свиря, но предпочитам да си свиря мои си работи :headbang:

А колкото до впечатляването, никому не целя да впечатля, просто искам солата ми да си ми харесват НА МЕН :green: И всъщност аз за това пуснах темата :cheers:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето бе, как да няма :)

 

Final Gates

 

Riff 1

E ----------------------

B ----------------------

G ----------------------

D -------7---------7----

A --4----5----4----5--1-

E --2---------2-------0-

 

Riff 2

 

E --------------

B --------------

G --------------

D -------7----7-

A --4----5----5-

E --2-----------

 

;):beer::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето бе, как да няма ;)

:)  :)  ;)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Абе т'ва и аз съм го намерил бе човек. Тцялата песен - два рифа. :):)

 

Ама я ми дай на солата таб ;)

:beer:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зае*eте табовете!!!

Толкова тъпи прътсовки има из тях, че няма накъде. :)

Това беше само пример :) а иначе пръстовките не са проблем да си ги променя, стига да е вярно написаното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.