Jump to content
Българският форум за музиканти

WGS Speakers ... Някой ползва ли в момента и какво му е мнението?


Jordan_J

Recommended Posts

Здравейте!

 

Предстои ми поръчка на 4х12 прав кабинет от Voodooamps. Гледам, че основно ги правят с Eminence, Celestion или WGS (Warehouse Guitar Speakers - www.wgs4.com).

 

Спрях се на WGS и конкретно модела ЕТ65.

 

Събирам мнения по въпроса, понеже не съм имал възможност да пробвам наживо тези говорители и всяко мнение е ценно за мен. Много ги хвалят и ги дават като ъпгрейд на Селесчън-ите. Даже имената им са сходни - Green Barrel (upgrade for Greenbacks), Veteran 30 (upgrade for Vintage 30), Retro 30 (upgarde za Heritage 30) ...

 

Аз си избрах модела WGS ЕТ65 след като прегледах характеристиките, чартовете и демотата.

 

Моля, за мнения по въпроса от хора, които са пробвали, чували или знаят повече за WGS (Warehouse Guitar Speakers).

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На слух и звук приятели няма....

Не знам какво влагаш в преглеждането на техническите параметри, но в действителност от технически професионална гледна точка, параметрите са доста... недобри (мекичко го казах).

Понеже не си споделил (а и не съм сигурен дали ще се разберем) какво точно търсиш като звукова реализация, не мога да коментирам. Мога да кажа само, че много трудно ще се получи Full (Guitar) Range с посочените параметри. Може би и не търсиш това. Очаква се ниските честоти да са... по-малко от колкото трябва. А и самото озвучително тяло също има сериозно влияние върху крайния резултат.

Не случайно често давам пример с темата на bluelemon за китарен кабинет. Там има доста анализи и коментарии, които могат да бъдат полезни. Ако не си я виждал, има я в боднатите теми в началото на Изработка и ремонт. Не казвам че е единствения вариант, но има какво да се отсее от нея.

 

ПП. Ако искаш, мога да обясня параметрите подробно, стига да има смисъл , интерес и... да се разберат обясненията :greenball: .

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега уточнявам ... :)

 

Кабинетът ми ще 4х12 и ще е matching-cab за новия ми Voodooamps V-Rock 100 Single Lead.

 

 

Очаква се ниските честоти да са... по-малко от колкото трябва.

 

Това всъщност е желан ефект, понеже ампа има предостатъчно бас ... Свиря с "bass" усилен на 1-2, не повече ... :) До 10-11 има още бая :)))

 

 

В тази тема, важното е не аз какво търся като звук, а какви са впечатленията на хората, които вече са ползвали WGS. Колкото повече мнение на "изстрадали", толкова по-малко условности ще останат като фактор.

 

Поради многото условности и трудно идентифициране на желани/нежелани ефекти ... ме интересуваше:

 

- някой свирил ли е с WGS говорители, с какъв кабинет и амп;

- какви са му преките впечатления още на първо слушане, сравнени с познати конфигурации амп/каб;

 

Това мисля, ще улесни до голяма степен дискусията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм. Чувал съм хубави неща за тях, но всичко както се знае е супер относително. Питай Вуду Трейс, ако още не си го направил де, сигурно си знае работата....:)

EVM12L са последния ми хит, ама просто няма къде да сложа още една колона....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не съм. Чувал съм хубави неща за тях, но всичко както се знае е супер относително. Питай Вуду Трейс, ако още не си го направил де, сигурно си знае работата.... :)

EVM12L са последния ми хит, ама просто няма къде да сложа още една колона....

 

Mesa Mark 4 не е ли с такова ? Имам такава с точно този говорител (а не Celestion) и говорителят е направо страхотен!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко повече инфо от мен. Ето кутията на кабинета в завършен вид и unloaded (без говорители). Вижда се от какъв материал ще е и с какви габарите. Затворен 4х12 прав кабинет.

 

Изборът ми за говорители е повлиян от следната препоръка на самия производител WGS:

 

"The ET65's creamy lows blend with tight midrange and sparkling highs for some of the best tones ever created. This speaker is for classic rock, country, and blues. Upgrade from your Celestion™ G12-65.

Possibly the best WGS speaker combination we can recommend is the ET65 paired with a Veteran 30™. Your cabinet will sound more full and colorful than you ever imagined. If you are putting together a 4x12 cab, we suggest either an "X" pattern or the ET65's on top of the Veteran 30's."

 

Ето и директен линк на производителя на говорители и неговите препоръки за комбинаци от говорители и характеристики: http://wgs4.com/content/et65

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези говорители се появиха преди години в ибей първоначално само като копия на V30. Цената им беше под 50 долара, но отзивите още тогава бяха много добри. Впоследствие човека явно е решил да прави и други модели и според различни отзиви се справя много добре.

Вече се намират и в Европа в някои онлайн магазини, цените са малко по-ниски отколкото на селесчъните.

Естествено най-добре е нещата да се чуят на живо, но след като вече и някои известни марки започнаха да влагат техни говорители в свои продукти предполагам им е гласувано доверие.

Данчо, аз ти обясних защо вудуто има много бас. :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност щом ти се е паднало да избираш и си се спрял на тези говорители, не виждам защо да не го направиш. От опит глава не боли, напротив - трупаш главобол. Вземи ги, мисля че винаги можеш да не си много удовлетворен и да ги върнеш - щом са ти гласували вече доверие, няма ли начин да опиташ повече от опцийте? ( Ако "Те" не го разбират това...........)

И понеже така 'арно ми звучи марката, та не се стърпях да те поздравя с това:

http://www.youtube.c...h?v=uJ7Voy9YK1I

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Гальо, въпроса не е защо Вудуто има бас, а че няма да му пречи кабинет с не толкова изразени баси, тъй като има откъде да се компенсира. Иначе разбрах какво ми каза тогава ;)

 

@СвиСтайл - благодаря за поздрава. Пък говорителите и аз мисля, че няма да са зле. Имам 4 кабинета с 4х12 - с различни говорители и в различни конфигурации. Сега ще взема още един 4х12 кабинет и за да не е нещо, което имам вече (в най-общи линии), ще избера по различни говорители. Може пък и да уцелим :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Току-що случайно разбрах, че и Mojave работят с WGS говорители и ги вграждат в кабинетите си в различни комбинации ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.