Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на даптери.Моля за препоръка при избора им.При кого?


HAZE

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам намерение да сменя адаптерите на китарата си (Vintage V100 BB) с някои от ледните комплекти :

 

 

 

1.Seymour Duncan '59 Model SH-1B и SH-1N

 

2.Gibson Custom PAF BurstBucker '57 Classic Pickup

 

3.Seymour Duncan SH-1 '59 Neck / SH-16 59/Custom Hybrid

 

4.Seymour Duncan SH-1 '59 Neck / TB-16 59/Custom Hybrid

 

5.Dimarzio Humbucker From Hell and Bluesbucker DP156 и DP163

 

 

 

Кой от комплектите звучи най-близко до Фендерски страт ( single coils ) ?

С кой от комплектите саунда им ще позволява изсвирване на Hendrix,SRV и Joe Pass,Benson

Кой от комплектите пасва на електрониката на Vintage V100 ?

При кого да занеса китарата си за да свърши тази разбота без да съжалявам после (Варна) ?

 

Ако ви се намира време и желание ще се радвам на препоръка.Както си личи зная само какво искам и нищо друго.

 

 

 

Благодаря за отделеното внимание :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'мени ги и 'олкос. Всичко е въпрос на вкус, казало...........животното и си сменило адаптерите. Аз на такава китарка ги смених три пъти, докато се спра на едни гибита......Ама зависи, какво дириш като звук........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Hendrix,SRV и Joe Pass,Benson" по мое скромно мнение не могат да се свирят с такава китара.

Пък и даптерите им са други... Да не говорим за пръстите... :)

На телевизор изглежда лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той и джем на Стив Вай може да пойска, ама няма такава мащрапалка..........Проба-грешка е хавата, и свирене му е майката! Пък и стоковите Уилкинсъни не са толкова зле за подобни хави. Даже помагат......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че SH-16 и TB-16 са едни и същи адаптери, с различен спейсинг.

 

Другото - въпрос на вкус. Няма да докараш звука на Фендер-китаристи с Гибсън копие и хъмбъкери... при който и да правиш смяната, поне сложи един пуш-пул. От адаптерите съм ползвал (и все още ползвам) 59-ката - страхотен адаптер, но първо е хъмбъкер, второ е мек и без особена атака, ако ще търсиш звук тип Хендрикс, определено не трябва да е той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак започват да се пишат глупости. Когато е зададен някакъв смислен въпрос човек трябва да провери, да помисли, да знае негови отговор и тогава да пише.

Да вземем Stevie Ray Vaughan

SRVLesPaul.jpg

0011-stevie_ray_vaughan_18.jpg

В част от неговия живот е ползвал Gibson с адаптери P90 а и не само такъв!

Имай предвит, че тези адаптери не са със стандартния размер спрямо твоята китара, но може да се пригодят потърси инфо в нета ей така изглеждат виждал съм да ги слагат:

gib-p90cream.jpg

 

Е го на и тоз убавец и той така:

viewthread.jpg

HendrixLPC54.jpg

Gibson%20SG%20-%20Jimi%20Hendrix.jpg

 

Съвета ми е следния провери кой с каква китара е свирил и по модела на китарата ще стигнеш до адаптерите, щом искаш да звучиш подобно на тях. Погледай ревюта виж кой какви слага за подобен стил музика, но не забравяй факта, че адски много зависи и от китарата (може да стане, може и да не стане). Ако си се навил сериозно да сменяш адаптери действай, 100% ще е по Vintage саунда но как ще звучи после твоята китара с точност никой неможе да ти каже и просто ще си пишем глупости. След като си харесаш адаптери вече можеш да потърсиш човек, който да ти ги монтира има изписани стотици подобни теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си направил своя избор! Защо сега не пробваш да ги поставиш сам. Не е сложно а и според мен ще ти бъде интересно и няма такъв кеф след като си го направиш сам!

 

5447d1313865474-p-rail-ordered-installed-hack-video-p-rails_triple_shot.jpg

Всеки сам преценява възможностите си избора си е твой! Можеш да им слжеш допълнителни копчета както се вижда на схемата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.