Jump to content
Българският форум за музиканти

Тези кожи стават ли за кубета ...


Recommended Posts

Здравейте на всички във форума.

Попаднах на посочения линк -

 

http://kozha.bg/izk_mebeli/index.html

 

и да попитам - някой ползвал ли е от тези кожи и дали

стават за кубета и тонколони.

Имам предвид именно "стават" а не "идеални"

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да сбъркаш ако се обърнеш към тапицер. Няма да ти излезе скъпо. Работата с кожа и лепило си има пинизите и може да объркаш нещо ако се правиш на майстор. Избери кожа с по-едър релеф, стои по-добре като се опъне върху дървото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се , че тапицер ще го прави. Обаче по нашия край тапицерите надали имат такава кожа та затова аз ще си я купя.

А иначе за издръжливост - кубенцето ще ми е за домашно свирене и рядко може да го изкарам някъде.

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става стига да е качествена, вземи мостра както те посаветва колегата. Най-добре ще е да си закупиш толекс от ибей той си е предназначен за тази цел но и с кожа става. До колкото за тапицерите тяхната рабта е свързана с мебели и автосалони, аз съм виждал кабинет тапициран от уж много добър тапицер и в общи линии се беше справил зле. Не се знае на какъв "майстор" ще попаднеш. Тапицирал съм си сам един кабинет и смея да твърдя, че след като се информираш добре и ако имаш пространствено мислене и познания по геометрия ще се справиш и сам при това добре. А и няма такъв кеф след като си го направил сам.

Ето как се получи при мен http://forum.muzikant.org/topic/113914-eaaeiaao-2x12/

Вече се мина доста време и кожата не се е разлепила или набръчкала ползвах някакво лепило на Бизон, водят го гел лепило изглежда като хелметекс но е по светло и мътно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lyu_records,

Твоят пост е много полезен и съм го гледал. Сега обаче го погледнах с други очи защото ме интересуваше един проблем-как се захваща предния защитен плат защото:

- добре е предната плоча да е ЗАЛЕПЕНА + хваната с болтове за закрепени вътре ребра / по периферията/

- ама като има плат как ще се залепи и при това ако се наложи разглобяване за нещо какво ще правим ?

При теб челната дъска май се вкарва от задната страна и се закрепва отвътре. Не е лепена сигурно.

Това , ако е захваната с повече винтове сигурно не е проблем - ти ще кажеш.

 

Моето кубенце ще е малко / 1х12"/ с дръжка отгоре и ще има по-малко играчка.

 

Ти каква кожа си използвал ?

Другите материали и аз съм ги взел откъдето и ти мисля.

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми фронталната дъска е завинтена върху летвичките които съм сложил с винтове от вътрешната страна. Плата на фронталната дъска се слага от пред след което се подгъва до задната част и го заковах с такер по на гъсто за да е опънат добре и го винтиш от вътре към фронталната част.

Повечето кабинети а и не само аз имам едно кубенце вкъщи, сега го погледнах, че и то е на същия принцип.

Та фронталната дъска не съм я лепил само е винтена. Важното е другата част от конструкцията да е залепена и укрепена дбре.

Кожата е някаква (изкуственяк) купена от сливница (кой номер не си спомням) просто ми хареса като качество.

Та кабинета го ползвам за репетиции (то той си виси в репитиционната) няма никакви проблеми от страна на здравина но и аз стабилно го правих. Не се притеснявай че предния панел не е залепен!

Това е направено по този начин за да може да се подменя плата, грила.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моят кабинет е облицован с кожа точно от Кожа.бг. Хубава е, евтина, а в магазина в Пловдив имат толкова много видове и цветове, че се отказах да ги разглеждам всичките и взех първата черна, която ми хареса :D

 

Ако си средно интелигентен и сръчен с 1-2 клипчета в ютюб ще се справиш сам. Все пак тапицираш идеално правилен твърд сандък, а не диван. Аз не бях работил никога преди с нещо подобно, но се справих за около 40 минути с разкрояване и лепене при това в хола /стремейки се да не изцапам/. Не е голяма философия.

 

 

P.S. Сега видях, че говорим за различни сайтове с едно и също име. Този, с който имам опит аз е този : http://www.koja.bg/

 

 

Успех :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами то кожата май е същия сайт. Ако отидеш в моя на главната им страница има препратка към твоя където пише "Посететени и на ...."

Не съм схванат в ръцете и инструменти дал господ и за съжаление е истина че днес трудно можеш да се довериш

на "майстор" да направи нещо по-различно от рутинната му дейност.

Така че ще опитам сам и с помощ от приятел.

Само май ще трябва да сменя материала - мислех да го правя от ламинат , но такерите сигурно няма да влизат.

Благодаря на всички за съветите.

Поздрави и весел ден !

Редактирано от Mar4enko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.