Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Публикувано

абе ако от програмата сонар, кубейс и т.н. експортвам от 96 килохерца на уейв файл за диск например или няква мп3 трябва ли да енкоудвам или некви такива работи предварително, защото някй ми беше казал преди време нещо от рода ама аз не знам прав ли е бил и ако е така как става тва нещо и има ли някаква файда от туй :)

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено

1. Защо работиш на такава резолюция

хабиш си харда.....

 

 

2. ОК най накрая преди експорта слагаш на края на миксера

некой добър дитер на 16 бит

за да смъкне резолюцията без големи загуби

 

 

3. Според теб по добре ли звучи - повече от 44 кц 32 б флоат

Отговорено

според мен 48 звучи определено по добре от 44. За нагоре - супер, но не е задължително.

 

Мисля че няма да имаш проблеми със смяната на честотата за непрофесионални записи, а Налбантов е прав - дитера е задължителен. Най хубаво е да експортваш в честотата на която работиш и на 24 или 32 бита и след това на мастеринга да смъкваш, ама.... както си решиш.

Отговорено (Редактирано)
С други думи е достатъчно да се записва 24bit/48KHz и после да се сваля на 16/44.1?

Ако имаш възможност записвай колкото се може на по-голяма резолюция, но до 96KHz според мени на 32 бита ако ти позволява hardware-то. 192 KHz е стандарт в DVD-то.

Иначе стандарта на компактния диск е 44.1KHz и 16 bits.

Предимството на 32-то бита е, че трудно правиш overload

За повече информация моля @Phile. :ph34r:

Редактирано от IvanDTr
Отговорено

Да, в момента нямам особен избор. В същност с текущите ASIO драйвери - 16bit/48KHz.

 

Мислех дали да не си взема едно EMU 0404 или EMU 1212M и затова ми е интересно как е добре да се правят записите. Предполагам, че при 24/96, хард диска ми (7200rpm/8Mb cache) ще се справи с 5 - 6 аудио-трака, въпросът е дали си заслужава.

Отговорено

Имам едно такова съмнение и затова не бързам особено много с покупката, но пък се твърди че е по-добре заради ефектите - да се налагат върху звука с по-висока резолюция и после всичкото това да се свали на колкото е необходимо.

 

Не ми трябва особено качество, просто почвам да се зарибявам на тази тематика и ми е интересно да понауча това онова :ph34r:

Отговорено

според няква книжка за звукорежисура дето имам тука пише че 192 кхц се равнява на качеството на цифровите магнетофони или нещо от рода беше абе в общи линии че е супер. може би просто ми се струва, но мисля че звука е наистина по-добър :think: разликата е още по-голяма като работя със семплери, е, поне така ми се струва де не знам все пак може би на едни хубави монитори ще се усети най-добре

Отговорено

въпроса ми е чисто практичен а не теоретичен примерно 44 кхц sampling rate е от 0 до 22кхц а 48 стига до 24кхц и така нагоре. мн добре знам че това е над чуваемия спектър но според мен има и въздействие / чуваемо/ върху чуваемия спектър

Отговорено
въпроса ми е чисто практичен а не теоретичен примерно 44 кхц sampling rate е от 0 до 22кхц а 48 стига до 24кхц и така нагоре. мн добре знам че това е над чуваемия спектър но според мен има и въздействие / чуваемо/ върху чуваемия спектър

Да бе сутринта конвертирах един проект в 48

 

и нещо сигурно ама май по ясно

ама пак ше чуя де

Отговорено

Тва е много спорно да ти кажа - "звуковото налягане" от честотите над 20 Кхц го има, само дето на малко хора им "е чуваемо". А че има разлика има има. Отделен е въпроса дали имаш техниката и ухото да я чуеш.

Винилите имат респонс до 50Кхц например...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.