Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор на sampler controller


Recommended Posts

Здравейте трябва ми някакъв sampler , на който да мога да правя и да запаметявам различни мелодии и след това да пускам на живо без да се налага да включвам към компютър за живото изпълнение..разглеждах на AKAI няколко MPK клавиатури,но те се включват с USB към PC и не съм сигурен дали имат режим без включване към компютър...разглеждах и MPC устройствата,но не ми е ясно дали и те ще свършат работа,а и цената им е от 800лв. нагоре..дайте мнение дали някое от тея или друг controller ще свършат работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ти трябва sampler ,но зависи от това как искаш да го ползваш.Може да е rack версия за която ще ти трябва миди контролер или да е направо с падове.На Акай семплерите - Akai S5000 или Akai S6000 са мн.добри , но са ограничени от към вътрешна памет до 256мб ,но можеш да вържеш външно SCSI устройство и от там да зареждаш семпли.Другият вариант е да е с падове както са MPC , но и те откъм памет са орязани.Друг вариант е семплери на Roland SP404 , SP505 които са със мемори карти ако не се лъжа до 2Gb. Лично ако трябва да избирам между Akai MPC със цена до 800лв бих се спрял на Roland MV8000. Можеш да си вземеш и като за начало видях един Акай S2000 стар модел със SCSI устройство за малко пари, но за него ще ти трябва midi controler.Няколко обави от Базара на музикант които видях. Успех

 

http://bazar.muzikant.org/apple-powermac-g4-akai-s2000-midi-sandler-120,name,103738,auction_id,auction_details

 

http://bazar.muzikant.org/roland-mv-8000,name,103841,auction_id,auction_details

 

http://bazar.muzikant.org/yamaha-a4000-digital-professional-sandler,name,104545,auction_id,auction_details

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че съм се спрял окончателно на MPC500...ще ми свърши работа ако го напълня с предварително направени семпли ,които да ползвам без компютър на сцената нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще свърши работа.Мой съвет е да погледнеш семплера на Roland SP555 преди да закупиш MPC500 защото като цена са почти еднакви, но Акая е много по орязан като възможности и памет.

http://www.soundonsound.com/sos/feb08/articles/rolandsp555.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях забравил че MPC500 може да бъде упдейтнат на 128 мб вътрешна памет, но която и машина да вземеш ще ти свърши работа със сигорност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stillremains,

 

Разбирам си търсиш достъпна като цена самостоятелна машина. MPC500 ще ти свърши работа. Аз лично мисля да си взема Roland SP404SX по-натам, но ще видим. Ако търсиш евтин падов семплър директно взимай въпросния Роланд.

 

Но преди да си купиш реши как си представяш да го ползваш:

 

- MPC500/Roland SP404 работят на батерии (е и на зарядно де). SP555 - само зарядно

- MPC500 (всички МПЦ-та) имат гумени и големи удобни падове перфектни за барабанене с пръсти (затова МПЦ-тата са легенда в хип-хопа), Роландите имат по-малки и пластмасови падове (поне в магазина ми се сториха пластмасови)

- MPC500/Roland SP404 имат 12 пада, SP555 - 16

- MPC500 (изобщо МПЦтата) имат по-добър секуенсър и подържат слоеве, Роландите обаче имат вграден ефект-процесор

- Роланд SP404 е най-евтин от изброените

- Последна разлика: MPCтата ползват 1/4-инчови изходи, Роландите са на RCA (не че е нещо, но за статистиката го вмъквам)

 

При всички доколкото знам подържат само 44kHz, 16 bit за семплите. Избери си как ще го ползваш и според изброените възможности си избери семплъра.

 

Иначе начина на работа е както си го мислиш - у вас на компютъра си колекционираш и си правиш семпли - къде част от звук, къде част от мелодия, къде фрагмент от цикъл на ритъм дето да зациклиш после, после мяташ всичко в семплъра и оттам нататък се разправяш само с него - цъкаш си мелодия или да го кажем по-общо "изпълнението" и после излизаш пред приятели на купон или на сцена само със семплъра и каквото си научил да цъкаш го цъкаш на живо.

 

Втория вариант е ако го ползваш само за фон - пускаш го да дрънка каквото си му записал, чат пат го побутваш с нещо за разнообразие и така.

Ако му запишеш само ударни го превръщаш в чиста дръм-машина. Изобщо можеш да си го ползваш както ти харесва.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За iPad има готини семплери. Например beat maker 2. Но това е на далавера само ако имаш iPad.

 

100% съгласен - За iPad има супер готини неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил да го ползваш като друм машина задължително провери Korg ESX който е много добър семплер, но няма възможност да работи с дълги семпли но за one shot sample е убиец. Аз го ползвам като друм машина със на Roland TR808 - 909 , TB303 семпли. Другото е че си е типичния за Electribe моделите Real Step Sequencer и за лайф е перфектен.В нета има и free Editor за него с който просто правиш чудеса. За iPad го има със сигорност.

 

http://www.soundonsound.com/sos/mar04/articles/korgesx1.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил да го ползваш като друм машина задължително провери Korg ESX който е много добър семплер, но няма възможност да работи с дълги семпли но за one shot sample е убиец. Аз го ползвам като друм машина със на Roland TR808 - 909 , TB303 семпли. Другото е че си е типичния за Electribe моделите Real Step Sequencer и за лайф е перфектен.В нета има и free Editor за него с който просто правиш чудеса. За iPad го има със сигорност.

 

Владос, явно си падаме по едно и също с теб. А и като упомена и с какви семпли го ползваш веднага усещам сме една порода. Макар че аз моя го напълних засега само с Корг безплатни семпли и едва отскоро почнах да го разучавам и цъкам по-сериозно. От оригиналните на машината оставих само перкусиите, но на сайта им се мотаят безплатни семпли за МайкроСемплър, за който има безплатна програмка пак там с която ги измъкнах на уейвове и оттам с редактора на ESX и в него. Има някои приятни неща, не всичко съм метнал. Ти семплите на 303 откъде ги сви?

 

А за iPad го има няколко различни версии под името iElectribe.

 

Само дето според изказването, ми се струва че момчето иска нещо дето да свири дълги семпли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семплите съм ги купувал от тук http://www.wildstyle24.com/ROLAND_TB_303__2D__501_WAV_SAMPLES.html .За парите си струват напълно, а и изборът е доста голям. В последно време гледам да си правя сам семплите, използвайки наличните машини, които имам, защото честно казано TB303 са ОК, но леко са ми писнали като звучене и определено предпочитам да използвам Novation Bass Station за басове, защото е доста по- добър относно синтезис спрямо TB303. За free семпли, които са wave, има тук някои, иначе за mp3 мисля, че нетът е пълен.

http://www.freesound.org/people/pitmusic/packs/474/?page=1#sound

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семплите съм ги купувал от тук http://www.wildstyle...AV_SAMPLES.html

 

303 си е 303 макар и след толкова години. Но на сайта не видях никъде линк за демо да ги чуя как звучат - чисти ли са? Ще съм мерсаж ако пуснеш линк с нещо което си правил и се чуват добре да добия представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не се сещам точно къде съм ги използвал, но семплите със сигорност са с добро качество.Въпреки, че сега погледнах и си пише в описанието.

CONTAINS 501 WAV SAMPLES. Price:$7.95

THESE SOUNDS WERE RECORDED AND INDIVIDUALLY PROCESSED BY PROFESSIONAL ENGINEERS USING PRO TOOLS FOR THE BEST SAMPLE QUALITY AVAILABLE.

ALL SAMPLES ARE IN 44.1KHZ/16 BIT WAV FILES FOR ANY HARDWARE OR SOFTWARE SAMPLER THAT WORK WITH .WAV FILES.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.