Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарист търси бас


Yves

Recommended Posts

Май пропуснах да уточня, че в активен режим ми допада, а пасивният ми мътнее. Тествал съм го на глава и кабинети вързани към нея с 4х10" и 1х15", та си мисля, че проблемът е бил от електрониката. Не претендирам, че съм голям разбирач, но са ми минали бая басове през ръцете и този най-много ми пасва като бюджетно решение за тези пари. Cort Action също е опция, но точно нея избягвам да я споменавам при питане от този тип, защото е по-скоро компромис, отколкото решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

IgniteAll, и аз точно по тоя Корт се заглеждах сериозно, не за друго, ами имам опит с марката и съм фен. Само не знам дали наистина с тоя махагон няма да е прекалено тъмно звучащ. В един VST плъгин за бас можеше да се избира симулация на самата китара и общо взето най-много ми харесваше Рикенбакера, което ме навежда на мисълта, че харесвам по-светло звучащ бас.

 

Какво ще кажете за един Warwick Thumb от елша? В един от магазините за инструменти втора ръка го гледах, даже бях сложил линк в един преден пост, ама....на цена е малко под Корта, но не знам какво да очаквам от него.

 

Лошото е, че нямам и бас апаратура и с каквото и да го пробвам в магазина няма да имам база за сравнение....

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Warwick Thumb е с тяло bubinga/pommele и цената му е лекичко около 3-4к и нагоре Евро... Ето го как изглежда, миличкото то на батко. :)

 

DV016_Jpg_Large_519119.jpg

 

 

Най-вероятно си гледал някой RockBass by Warwick, което пак не ми го слага в представите на цена под тази на Корт-а... Ето ти примерче с Warwick Corvette Rockbass:

 

DV016_Jpg_Large_582363.010_natural.jpg

 

 

 

Или някой е закъсал за пари, или му има нещо. :) Нищо не пречи да погледнеш, все пак, защото не са ама никак лоши като изработка и определено ще ти свърши работа като инструмент дори не само за домашно свирене. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mmg-music.com/content/warwick-thumb-vintage-bass

 

Ето за този говоря...след като у теб се пораждат асоциации за такива високи цени може би този не е thumb, не знам... Аз лично се обърках в сайта на Warwicк, защото освен по модели там са разделени и по страна на производство и за незапознат е много объркващо :D

 

Другия вариант е да е някъв ментак с такава емблема, ама пък формите са доста изчанчени и не вярвам някой да си е играл да прави точно копие....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е имало прекалено много "доработка", та май от Warwick-а е останало много малко. Виждам струнник, не виждам сериен номер, което значи, че вероятно е пребоядисан, защото серийните им номера ги набиваха в обратната страна на главата на баса(за този не съм сигурен, защото май ми е батко на години)... Според мен ако ти допадне като инструмент трябва да отидеш лично до магазина и да го пипнеш или да си вземеш басист с теб, за да го провери. Електрониката не виждам да е на MEC също. Прекалено много неща не виждам, за да ти кажа веднага спокойно - ДА, ТИЧАЙ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Добре, явно тоя не е чак такава оферта каквато изглеждаше, така че може да почака да ми втасат идеите в главата :D Много благодаря за разясненията!

 

Много ме съблазнява Епи Тъндърбърда, ама пусто като няма къде да се пробва...не че и да му има нещо ще разбера, ама пак :D

А Корта ще го пробвам още в събота :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм бил съгласен това да се казва на начинаещите....какво значи да ми харесва или да ми е удобен? Ако това е първия бас, който хващам през живота си на каква база ще преценя дали е удобен? А и да опитам 5 други в магазина надали за 1 час мога да си създам възприятия за удобство камо ли за звук. ДА не говорим, че като свикнал да държа китара най-вероятно всеки бас ще ми е неудобен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mmg-music...mb-vintage-bass

 

Ето за този говоря...след като у теб се пораждат асоциации за такива високи цени може би този не е thumb, не знам... Аз лично се обърках в сайта на Warwicк, защото освен по модели там са разделени и по страна на производство и за незапознат е много объркващо :D

 

Другия вариант е да е някъв ментак с такава емблема, ама пък формите са доста изчанчени и не вярвам някой да си е играл да прави точно копие....

 

Това е абсолютно менте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имате ли впечатления от басовете на HK? Изглеждат много добре на снимка, даже слепени от няколко типа дърво, което съм го виждал на доста скъпи инструменти, нектру....а пък в същото време са страшно евтини.

 

Каква е уловката тук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Made In China.

Има една камара такива "марки", на които инструментите им си приличат като 2 капки вода - правят се на едно и също място, и се брандират с каквото си поискаш. Yves, например. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, точно тия мисля, че са корейски, което не е много лошо. Като цяло не ме е страх от Made In... етикетите. Особено за лоу-енд продукти мисля, че малките марки са по-добрия избор. Като се разтърсих видях, че един колега вече е правил ревю във форума на подобен, само че 6 струнен и се беше изказал сравнително ласкаво.

 

Целта ми е да имам бас, който да не ми се разпадне в ръцете и да не е от халва вместо от дърво, но пък ако след 2 месеца се окаже, че вече не ми е интересно да не съм много назад. В смисъл претенциите са минимални и не виждам смисъл да загробвам 1000лв за нещо по-така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят съвет е до към 500 лв. да се оглеждаш за 2ра ръка. И по картинка не става - на място и пипаш, слушаш.

 

Това, че ще ти е неудобен баса, само защото е бас не го разбирам. Аз си купих китара, макар да не ми трябва особено и да не я ползвам активно просто поради причината, че ми пасна идеално на ръката - любов от първо докосване беше :)

 

Бас, който лично аз много харесвам е Cort B5, но не знам дали не отива над бюджета ти. Има доста сходен тон и характеристики с Ibanez SR505 (главно заради бертолинитата), който е в пъти по-скъп.

Другото, за което съм с 2 ръце "за" са не най-евтините модели Jazz Bass на Squire - с нови струни са съвсем подходящи инструменти за не-басист. За толкова пари - толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yves хвани една Кремона или Орфей и пак ще си говорим дали ти трябва база за сравнение,за да разбереш дали ти е удобно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.