Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Yamaha psr 195


Pocko

Recommended Posts

Здравейте всички!Имам няколко въпроса относно този синтезатор.

Значи нека започнем от там че е старичък.Въпросът ми е мога ли го използвам към компютър като MIDI клавиатурите (Като натисна едно копче да видя че и там се натиска в програмата (Fl Studio)) Имам MIDI IN MIDI out и този кабел може ли да направи това ?http://www.cnesmart....iew.php?aid=116

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може

И ще работи като миди клавиатура така ли с ефектите от програмата и дали към този кабел има някакви драйвери за да излезе тук като активен

4752345C.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Feartures:

 

1. LATEST MODEL with a BUILT-IN DRIVER

2. Unlike others, it requires NO DRIVER INSTALLATION

3. True plug & play; Just plug it to any usb port on pc & itll install itself

4. 1-in/1-out MIDI interface

5. 16 MIDI input channels/16 MIDI output channels

6. MIDI activity indicators for each port

7. Usb bus powered; Requires no external power

8. Extremely compact and lightweight

9. Length: 2. 0 m

10 OS: Windows 2000, XP, VISTA / 7 or Mac OS X.

 

Явно няма нужда от драйвери за да се появи в списъка с MIDI input и Output устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

даже и да нямаш никакъв клавир, при закачен кабел пак трябва да видиш някакво устройство на midi in/out

фактически трябва да ти се покаже самият кабел

Редактирано от BASHMAISTORA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси точно това ми трябваше като информация!Значи е време да си купя кабела ;d знаеш ли то къде мога да си взема?Или да ми препоръчаш някакъв кабел!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с настолен компютър и звуковата ти карта има GAME/MIDI port, съветвам те да не влагаш много пари за кабел.

Отиваш в някой жичкаджийски магазин, взимаш един оптрон, един диод, два резистора, съотвентите букси и 1-2 м кабел и за 15 мин си готов- така ще ти излезе около 3-4 лева.

Обаче сега забелязах на снимката, че не ти излиза никакво устройство, което предполага,че нямаш такъв порт. Спасението е да купиш MIDI to USB. Най тънканажното което съм виждал е оферта на някакъв пич от русе- за някакво китайче искаше по 20 пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.